#1 2013-02-14 20:09:45

skitlyo
Member
Registered: 2011-11-01
Posts: 91

Re: Как да се подготвя за цикъла?

Здравейте , аз съм на 12 и от приятелки и като цяло лично наблюдение знам , че някъде на тази възраст настъпва първият мензис и исках да се подготвя като взема съвет от вас или по-точно като ми помогнете да се  подготвя , като например с неща като - Какви са симптомите , ако имам силни болки как да ги облекча и тн!
П.С. Съжелявам  , ако съм объркала темата!И търсих по форумите , но нищо не ми помогна! Благодаря предварително!
МОЛЯ без обиди и фрази от рода на - Нямаш ли си майка  и тн. Просто исках вашият съвет!Ако имате намерение да ме обиждате просто не коментирайте!


I can't live without you..
[img]http://data.whicdn.com/images/65791815/large.gif[/img]

Offline

#2 2013-02-14 21:33:30

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Как да се подготвя за цикъла?

Лично за себе си,ще напиша в този пост.


Аз първият път усещах болки в стомаха,не силни,но ги имах /в последствие се засилиха/ Когато се засилиха да споделя,пия Аулин,също така помага и чай от лайка. Царичето,също е за "женски" проблеми билка.В никакъв случай не пий Аналгин,не че няма да те успокой,просто от това лекарство се получава обилно кървене / поне при моите наблюдения е така /  Бисколизина също помага,но когато при спазми или когато не са силни толкова много болките. Ношпа,също горещо го препоръчват,но трябва да внимаваш,ако си с ниско кръвно,не е препоръчително да го приемаш. Хубаво е да стоиш на толпо,ако имаш ел. възглавница още по-добре.Гледай да не вдигаш тежко или да не се натоварваш в този период. Не се стряскай,когато ти дойде,най-вероятно е да ти дойде после да е нередовно и в това няма никакъв проблем.

Това мога да споделя от личен опит или поне за това се сещам,надявам се да съм била полезна!  smile

Offline

#3 2013-02-14 21:57:44

Krusu123
Member
From: In my heart ..
Registered: 2012-07-21
Posts: 1,366
Website

Re: Как да се подготвя за цикъла?

И аз съм на 12.
Знам също, че много боли и кръста. Поне при някои. Но искам да ти кажа да не се стряскаш.
Аз нямам, но една приятелка наскоро получи, а тя е много притеснителна, че чак се и разплака. И тя ми каза симптомите. Както и други приятелки. : ) Не се страхувайте. : )


Just because someone smiles all the time,
doesn't mean their life is perfect.

Offline

#4 2013-02-14 22:20:56

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Как да се подготвя за цикъла?

И аз съм на 12.
Знам също, че много боли и кръста. Поне при някои. Но искам да ти кажа да не се стряскаш.
Аз нямам, но една приятелка наскоро получи, а тя е много притеснителна, че чак се и разплака. И тя ми каза симптомите. Както и други приятелки. : ) Не се страхувайте. : )

Да,при някои наистина го има и проблема с кръста  (y)   smile

Offline

#5 2013-02-15 07:29:49

girlcheto
Member
From: New Yorkk ;pp
Registered: 2009-01-10
Posts: 1,999

Re: Как да се подготвя за цикъла?

И аз съм на 12.
Знам също, че много боли и кръста. Поне при някои. Но искам да ти кажа да не се стряскаш.
Аз нямам, но една приятелка наскоро получи, а тя е много притеснителна, че чак се и разплака. И тя ми каза симптомите. Както и други приятелки. : ) Не се страхувайте. : )

Да,при някои наистина го има и проблема с кръста  (y)   smile


Аз не винаги имам болки в кръста, но някои от моите симптоми са болки в гърдите. Преди да ми дойде аз настивам, става ми студено на краката и т.н. Боли ме корема, естествено, и пия Ношпа.


Реален свят .. реални хора с нереално самочувствие..

Убиецът от град Хевън <--- първата ми история

Offline

#6 2013-02-15 07:52:53

skitlyo
Member
Registered: 2011-11-01
Posts: 91

Re: Как да се подготвя за цикъла?

Благодаря ви , момичета!Ако някой знае oще нещо да допълва! smile


I can't live without you..
[img]http://data.whicdn.com/images/65791815/large.gif[/img]

Offline

#7 2013-02-15 10:00:15

hotxxmess
Member
From: Manhattan
Registered: 2012-08-31
Posts: 69

Re: Как да се подготвя за цикъла?

Понякога ще ставаш нервна, особено в Предменструалния Синдром, ще ти се доревава в най-неподходящите моменти или пък ще се ядосваш на най-безсмислените неща..Подготви се и за това  smile


You will meet two kinds of people in life: Ones who build you up, and ones who tear you down. But in the end, you'll thank them both.

Offline

#8 2013-03-04 20:33:02

isttoriikatta
Member
Registered: 2012-08-14
Posts: 31

Re: Как да се подготвя за цикъла?

Аз пък, когато получих първия цикъл, много ми се пишкаше седмица преди това, след като видях кръвта ревнах с все сила и казах на мама и така. ;д След това нито болка, нито нищо, само като съм към 2-рия ден имам чувството, че се напикавам, но това е просто кръвта. ;д А последните 3 пъти, както ми идва имам отвратителни болки в корема, все едо раждам БУКВАЛНО, събуждам се в 2-3-4 през ноща и започвам да плача от болки и така. wink

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook