#1 2013-01-25 19:08:40

Manx
Member
Registered: 2010-05-10
Posts: 15,018

Re: Здравословно хранене?

Добър вечер.На 14 години съм и тежа 62 кг.Близо две седмици се опитвам да се храня здравословно:
Сутрин към 9:30: някакъв плод/зеленчук (банан,морков,краставица...)
На обяд към 13:30 или 14:30: каквото има за ядене вкъщи без хляб и след това нещо сладко.
Вечер: някакъв плод най-често ябълка,портокал или не ям,защото не съм гладна.
Пия някъде 1,50-2 литра вода.Спрях газираното и свалих 3 кг,но не знам как пак ги качих.Не правя никакви упражнения не искам и диета,но искам да отслабна.Напоследък започнах да мисля само за храна и нещо сладко.Искам да отслабна,но не знам дали това което правя е здравословно.Само да кажа,че през тези часове (9:30;13:30.....)аз не съм гладна.Смисъл,не седя гладна.Може ли да ми предложите някакъв здравословен режим,от който има ефект искам и упражнения,но не ми остава време.НЕ ИСКАМ ДИЕТА,А НЕЩО ЗДРАВОСЛОВНО!Очаквам вашите идеи.Пишете каквото мислите,защото може вашето мнение да ми помогне! :)Ако имате някакви въпроси към мен каквито и да са задайте ги.Ако виждате някаква грешка в режима ми на хранене кажете ми,за да се поправя.Благодаря ви! smile

Offline

#2 2013-01-25 20:16:43

Chicharitooo
Member
From: Narnia <3
Registered: 2012-03-04
Posts: 2,119

Re: Здравословно хранене?

Аз в момента съм на следният режим: От 8 дена насам съм намалила храната някъде 1/3. Не пия газирано, избягвам солта, чай го пия без захар (ако има слагам мед), храна се с възможно много плодове и зеленчуци (колкото може през зимата), задължително 3-4 пъти в седмицата тренирам нещо..сега баскетбол + това това всяка вечер правя 70 коремни, 60 клякания и някакви други упражнения.
Да добавя че аз не съм дебела..висока съм 1.65 някъде и тежа към 50 килограма. Целта ми е не толкова да отслабна, отколкото да се стегна малко и да имам хубаво коремче ^^
п.с. ако те интересува нещо друго ми пиши ЛС smile


Boy: Knock knock.
Girl: Who is it?
Boy: Marry.
Girl: Marry who?
Boy: Marry me.

Offline

#3 2013-01-25 20:37:20

skitlyo
Member
Registered: 2011-11-01
Posts: 91

Re: Здравословно хранене?

ЯЖ ПЪЛНОЗЪРНЕСТ ХЛЯБ!
Той е много полезен, а освен това си хапвай по нещо сладичко , като например черен шоколад , защото той-помага на сърцето.. а и правиш много голяма грешка , като не спортуавш.. движи се , всеки ден тичай дори и за 10 минути.. но тичай.. аз съм 1.62 и съм 44 кг.. ето един график от мен..
1-Закуска-
Филийка пълнозърнест хляб
Някакъв зеленчук - домат, краставица , морков... , млечен продукт.. и 2 чаши вода..
2-Обед Към 12 и 30
Някакво месо - пържола или нещо такова , две чаши вода и хляб..
3-Вечеря към 20 часа
Ориз или картофи с риба или нещо по-леко..

Задължително е-
При всяко хранене да има филийка пълнозърнест хляб
Да спортуваш поне 30 минути
Да ядеш поне 50 грама Бадеми

smile)))


I can't live without you..
[img]http://data.whicdn.com/images/65791815/large.gif[/img]

Offline

#4 2013-01-25 21:05:24

Manx
Member
Registered: 2010-05-10
Posts: 15,018

Re: Здравословно хранене?

Мерси.Още идеи? sun

Offline

#5 2013-01-25 22:05:25

summer.time
Member
Registered: 2009-07-17
Posts: 1,498

Re: Здравословно хранене?

Offline

#6 2013-01-25 22:18:29

Taking a Stand
Member
From: Manhattan
Registered: 2012-03-30
Posts: 4,176

Re: Здравословно хранене?

Така няма да я бъде.
Винаги намирай време за спорт, може да е за 30 минути, но винаги намирай.
Не се мъчи да гладуваш или нещо от този сорт.
Просто спри всяка една вредна храна. Добре си направила като си спряла с газираното.
Обаче нали се сещаш, че ти си на 14 и те първа се развиваш?
Така, че според мен в този момента спорта ще ти свърши най- добра работа.
Е, разбира се и малко здравословно хранене повече плодове и зеленчуци, не мисля, че
би било от значение в колко часа ще ги ядеш.
Яж тогава когато си гладна, не когато трябва.
Яж повече течни храни, като супата, най- добрият приятел в борбата с килограмите.
Но както казах по- горе, всичко е в спорта.
Бавно, но сигурно!

Успех!


“True confidence leaves no room for jealousy. When you know you’re great, you have no need to hate.”

-Nicki Minaj

Offline

#7 2013-01-25 22:19:27

-atanasowa
Member
Registered: 2012-08-07
Posts: 1,122

Re: Здравословно хранене?

Ъм..няма смисъл, че не ядеш тестено, щом ядеш сладко.
Спри двете, плюс пържено или яж по веднъж на седмица С:
Плюс това, като те гледам, си си супер
ПЛЮС НЕЩО УЖАСНО ВАЖНО! Няма значение дали си гладна, ако трябва хапни една хапка, но закуси.
ПЛЮС Не е нужно да спортуваш професионално, да караш колело, да плуваш и т.н. Не всички са спортни натури. Обаче, сутрин като се събудиш прави коремни преси, лицеви опори и клякания. Важното при тях е да ги правиш правилно, дори да са три, утре ще направиш повече. Ще усетиш кога да спреш по паренето или нещо подобно.
Ами, това е, общо взето. Не мисля, че ти трябва кой знае какъв режим, просто спазвай тези три правила и ще отслабнеш за нула време С:


.
Verlieben. Verlieren.

Offline

#8 2013-01-26 11:05:51

Extazy Baby
Member
Registered: 2011-02-23
Posts: 11,968
Website

Re: Здравословно хранене?

Изобщо не слушай това за сладкото. Черния шоколад забързва метаболизма, а колкото по-бързо работи метаболизва, толкова по-бързо усвоява храните. И все пак, не яж прекалено сладко или солено, пържено, яж пилешко задължително, пий си много вода, прави упражнения за 10-15 мин. Движи се ! Ходи колкото се може повече пеша. Освен това, недей да стоиш и да гладуваш прекалено. Това е стрес за организма и всяка храна, която погълнеш ще се трупа като запас и следователно по-трудно ще отслабнеш. И най-голямото клише, но много правилно -яж често, но по малко.


"Understand me. I’m not like an ordinary world. I have my madness, I live in another dimension and I do not have time for things that have no soul."
-Charles Bukowski

Offline

#9 2013-01-26 11:11:24

Manx
Member
Registered: 2010-05-10
Posts: 15,018

Re: Здравословно хранене?

Адски много ми помагате !! Много ви благодаря smile !

Offline

#10 2013-01-26 11:42:40

-atanasowa
Member
Registered: 2012-08-07
Posts: 1,122

Re: Здравословно хранене?

Изобщо не слушай това за сладкото. Черния шоколад забързва метаболизма, а колкото по-бързо работи метаболизва, толкова по-бързо усвоява храните. И все пак, не яж прекалено сладко или солено, пържено, яж пилешко задължително, пий си много вода, прави упражнения за 10-15 мин. Движи се ! Ходи колкото се може повече пеша. Освен това, недей да стоиш и да гладуваш прекалено. Това е стрес за организма и всяка храна, която погълнеш ще се трупа като запас и следователно по-трудно ще отслабнеш. И най-голямото клише, но много правилно -яж често, но по малко.

Да, но черния. И то в определени количества.
А ако яде...по един млечен, или пък вафлички, близалки и т.н. няма смисъл нито от диети, нито от нищо.
А да, плюс соленото. Задържа много течности и ще се чувстваш дебела, а ще си всъщност подута


.
Verlieben. Verlieren.

Offline

#11 2013-01-26 17:32:50

illusion.
Member
From: Велико Търново.
Registered: 2012-03-23
Posts: 1,449

Re: Здравословно хранене?

Направи закуската най-обилното ти хранене ( но да не е солена ), обяда по-малък и вечерята най-малка. Без упражнения и най-вече кардио няма как да стане, трябва ти движение макар и 30 минути минимум 3 пъти в седмицата.


[list=*]
[*][img]http://prikachi.com/images/299/5052299C.gif[/img]
.............................................  old - just meee[/*]
[/list]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook