#1 2012-12-20 18:11:37

magnetic
Member
Registered: 2012-07-12
Posts: 28

Re: не купувайте боя за коса ЕЛЕА - изтощена и оредяла коса

Направих огромна грешка.. Преди няколко месеца си купих боя ELEA - Intense Violet. На кутията ми се стори интересно - ярко лилаво. За жалост явно цвета не се съчета с моята естествено кафява коса и резултата беше червена коса.  angry Косата ми оредя.. Първо си мислих, че само аз го забелязвам, но после и майка ми потвърди. Преди косата ми беше гъста (вярно, косъма ми е тънък.. но поне беше гъста). Боята НЕ ПАДА бързо, както ме увери продавачката. Дори успя да ме убеди, че няма голяма разлика между амонячните и без амонячните, ако нямаш бели коси... Оттогава съм ползвала преса 2 пъти и сешоар 1 път. Купих си стимуланта на Икаров и порасна малко на дължина (корените ми са кафеви ;xx). С две думи се убедих повече да не използвам боя за коса, докато не ми поникнат бели коси и се разочаровах супер много! Моля ви, дайте ефективни съвети, за да си възстановя косата! smile

Offline

#2 2012-12-20 19:08:24

nep0k0rna_
Member
Registered: 2010-04-25
Posts: 489

Re: не купувайте боя за коса ЕЛЕА - изтощена и оредяла коса

Ами според мен тука единствения вариант е да я оставиш така както е и да използваш балсами и маски за подхранване или да я подстрижеш.Има още един вариант да използваш 'Блонт',за да я обезцветиш,но още повече ще ти се увреди!Остави я просто така,предполагам,че ще ти израсте.

Offline

#3 2012-12-20 19:15:39

xello_kitty
Member
From: Underworld.
Registered: 2009-12-29
Posts: 662

Re: не купувайте боя за коса ЕЛЕА - изтощена и оредяла коса

Моя приятелка имаше същия проблем. Само че не съм сигурна дали нейната коса се е изтощила. Вероятно ти не си правила тест за алергичност към тази боя, щом така се получава при теб. Моят съвет е: използвай голямо количество деколорант, за да избуташ боята, а след това си направи няколко пъти маска с тривитаминол. Той подхранва и възстановява косата. Късмет! (:

Offline

#4 2012-12-20 19:22:10

monit000
Member
From: In my home..
Registered: 2010-07-13
Posts: 2,686
Website

Re: не купувайте боя за коса ЕЛЕА - изтощена и оредяла коса

Не съм си боядисвала косата, затова съм нямала такъв проблем, но една позната имаше.
Според мен най - добре иди на фризьор и виж какво той ще ти препоръча smile Така направи тя


You don't know who i am
[img]http://prikachi.com/images/249/5198249q.gif[/img]

Offline

#5 2012-12-20 19:49:08

magnetic
Member
Registered: 2012-07-12
Posts: 28

Re: не купувайте боя за коса ЕЛЕА - изтощена и оредяла коса

Благодаря ви! Ще потърся този деколорант и ще видя резултата. Заа тривитаминола съм си мислила много пъти, но все ме дострашава.. А за подстрижка наистина дойде време .. :/

Offline

#6 2012-12-20 21:01:16

selly95
Member
Registered: 2010-02-23
Posts: 2

Re: не купувайте боя за коса ЕЛЕА - изтощена и оредяла коса

За тривитаминола ( конския витамин) мога само да кажа ,че няма нищо страшно.Ползвало съм го и не ми окапа косата или нещо такова . Все пак не забравяйте ,че го използват и при животните за същите цели smile


wink

Offline

#7 2012-12-31 13:37:18

Christina
Member
From: Софияя
Registered: 2011-09-08
Posts: 369

Re: не купувайте боя за коса ЕЛЕА - изтощена и оредяла коса

имам същият проблем. Всичко пробвах и никакъв резултат. Според мен единственият изход е да изчакаш косата да изразсте.


Искам изгрева да прегърна
слънце изгря след тази нощ тъмна
силно желая с вятъра да полетя

Offline

#8 2012-12-31 19:12:38

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: не купувайте боя за коса ЕЛЕА - изтощена и оредяла коса

Най-добрата ми приятелка,се боядисва с такава боя (червена) ,няма никакви оплаквания,а и аз не виждам нещо да и има на косата.  wink


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#9 2013-01-12 13:35:40

magnetic
Member
Registered: 2012-07-12
Posts: 28

Re: не купувайте боя за коса ЕЛЕА - изтощена и оредяла коса

сложих си деколоранта (1 опаковка), а то пише, че трябва да се слага няколко пъти... Махна се червеното! ^^ Ноо.. сега остана отдолу светло кафяво и пак си личи разликата.. sad Въпросът ми е : ако сложа още веднъж, ще се потъмни ли пак към естествения ми? да не вземе да стане още по светло ;x ...

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook