#1 2012-11-25 13:12:22

Kleopatra.98
Member
From: niikade3e ;p ;d
Registered: 2010-11-09
Posts: 96

Re: Цветни лещи за очи

Ами вчера бяхме с майка ми при оптика и той каза,че диоптъра ми се е покачил и трябва да сменяме стъклата на очилата ми.Проблема е,че аз вече искам да нося лещи,но лещи с диоптър и с друг цвят.Моите очи са кафяви почти черни,та мисълта ми е дали ще ми отиват сини лещи.Косата ми е светло кестенява,можете ли да ми кажете дали отдолу под лещата ще се вижда моят цвят и дали въобще ще ми отиват?!Знам,че поддържането на лещи е трудно,ама...


dawash mii onezii m0ii mechtii karash me siiLno da te pregurna ..

Offline

#2 2012-11-25 14:06:17

infinite_swag
Member
Registered: 2012-08-26
Posts: 113

Re: Цветни лещи за очи

Такива беше носила една приятелка и каза, че са й удобни. http://www.xn--e1agh1d.bg/katalog/detai … i-2-leshti Но внимавай, когато ги съхраняваш, защото можеш да си донесеш огромни проблеми.  smile Иначе сини и зелени биха ти отивали, но да не се някакви извънземни цветове, а по-нормнални.


[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m6cig5eAXe1r1wxwgo1_500.gif[/img]

Offline

#3 2012-11-25 14:40:48

drebosy4etu
Member
Registered: 2009-08-08
Posts: 33,354

Re: Цветни лещи за очи

1-во ; Всички много хвалят лещите,но те вредят на окото. smile
2-ро ; След като си се родила с такъв цвят очи,не разбирам защо трябва да ги " променяш" .Щом лещите ти ще са с диоптър (предполагам ще ги носиш всеки ден) ще е някак страно,а и много зависи какви лещи си купиш-има такива от който се вижда какъв цвят ти е окото и става много грозно.
3-то ; В оптиката казват,че трябва да ги сменяш през месец,но тези който ги продават тук са гадни и е най-полезно да се сменят през седмица. smile


Виждам кога мъжете обичат жените.Те им дават всичко,освен малка чaст от живота си.Но жените,когато обичат,те дават всичко

Offline

#4 2012-11-25 18:43:39

sexy_girlll
Member
From: ~Summer Paradise~
Registered: 2012-03-13
Posts: 4,219

Re: Цветни лещи за очи

1-во ; Всички много хвалят лещите,но те вредят на окото. smile
2-ро ; След като си се родила с такъв цвят очи,не разбирам защо трябва да ги " променяш" .Щом лещите ти ще са с диоптър (предполагам ще ги носиш всеки ден) ще е някак страно,а и много зависи какви лещи си купиш-има такива от който се вижда какъв цвят ти е окото и става много грозно.
3-то ; В оптиката казват,че трябва да ги сменяш през месец,но тези който ги продават тук са гадни и е най-полезно да се сменят през седмица. smile

Съгласна.


[list=*]
[*]........................................................................

Let’s say goodbye
And never back again, let me cry
I wanted you, you wanted to lie
I knew that it would happen this way.
[/*]
[/list]

Offline

#5 2012-11-25 21:52:52

Saphirra
Member
From: On the wings of a murdered ang
Registered: 2012-08-03
Posts: 531
Website

Re: Цветни лещи за очи

Ами вчера бяхме с майка ми при оптика и той каза,че диоптъра ми се е покачил и трябва да сменяме стъклата на очилата ми.Проблема е,че аз вече искам да нося лещи,но лещи с диоптър и с друг цвят.Моите очи са кафяви почти черни,та мисълта ми е дали ще ми отиват сини лещи.Косата ми е светло кестенява,можете ли да ми кажете дали отдолу под лещата ще се вижда моят цвят и дали въобще ще ми отиват?!Знам,че поддържането на лещи е трудно,ама...

Моите очи са кафяви, почти черни и косата ми - светло кестенява. И имах сини лещи. Така че ето да видиш как седи: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ … 4542_n.jpg
Колкото до това как се приемаше от хората.. ами различно. Едни много се кефеха, други обаче се плашеха. Със сигурност на всички им беше интересно, но трябва да очакваш различни реакции.
Значи, цветът е... абе, синьо си е. Не е като да прозира кафяво под синьото, ами става просто едно потъмняване на самото синьо. Проблемът е друг. Моите лещи доста се разместваха и се случваше така, че под самата леща ми се показваше част от окото и така под синята леща се виждаше част кафявото. Това от време на време, но е кофти.. Да ти се разцентрира лещата и зениците да ти са малко кривогледи и да ти се показва леко кафявото.. не е кеф. НО не знам, това май е частен случай. На едно друго момиче това не се случваше.
Обаче наистина лещите са капризна проклетия. Казвам ти го, защото ми се наложи да изхвърля един чифт след два-три дни носене, понеже хванаха гъбички. Предупреждавам те, че трябва да спазваш добра хигиена, иначе 1) или ще се повредят, или 2) по-зле, очите ти може да се повредят. Не знам от какво точно беше, дали нещо направих с един черен молив, дали от една диета, или бог знае от какво, но точно докато носих лещи, хванах конюнктивит, който не мога да излекувам. Но виж, аз съм частен случай. Брат ми носи вече към четири години без да е имал някога какъвто и да е било проблем. А и знам колко самочувствие могат да ти дадат лещите. Така че, да, ако искаш си вземи, но трябва да знаеш, че просто хигиената трябва да е перфектна. И освен това може би като за начало пробвай с безцветни, защото ако не се харесаш, вече ще си се оръсила здравата. Нека цветните да са примерно следващата придобивка. А пък ако се откажеш от варианта с лещите, избери си модерни очила, защото ако наистина купиш подходящите рамки, може да изглеждаш страхотно и със самите очила. Бтв, ако НЯМАШ очила, т.е. искаш да си купиш само лещи и ще останеш само с лещи... по-добре първо си вземи очила, а после лещи. Просто лещите са си коварни. Примерно не е хубаво да ги носиш цял ден. Като си вкъщи, трябва да си носиш очилата. Пред компютър също е препоръчително да носиш очила. Пък и лещите много изсушават, все по някое време ще ти се наложи да прибегнеш до очилата... и ще стане проблем, ако нямаш такива.


Искам да те питам дали имаш астигматизъм. Защото ако отговорът е да, това доста усложнява нещата и ще трябва надълго да ти обясня по каква причина.


Speak as if every word costed you a diamond.

[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_mcw15qMHTT1r9wl39o1_500.gif[/img]

我 愛 孟志伟

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook