#1 2012-11-20 19:21:15

butterflyyy
Member
Registered: 2012-08-13
Posts: 146

Re: Депресия.

Здравейте! Имам няколко проблема, който искам да разреша и може би съветите ви ще ми помогнат. Значи от доста време (малко преди началото на годината) съм в голяма депресия и това ми пречи.. Нямам сили за нищо и съучениците ми ме възприемат като "слаба" и "самотна". Може да си ме набият, без да се усетя  laugh  Има няколко момичета дето ме тормозят и третират. Искам да се оправя. Не искам да съм толкова тъжна. Моля ви дайте ми съвети. Чувствам се ужасно!

Offline

#2 2012-11-20 19:23:35

butterflyyy
Member
Registered: 2012-08-13
Posts: 146

Re: Депресия.

А също и не се чувствам добре в кожата си.. чувствам се все едно съм друг човек.. Изморена съм от всичко и говоря супер бавно, нямам сили за нищо и съучиниците ме мислят за "смотана" и имам малко проблеми с говора, което довършва всичко..

Offline

#3 2012-11-20 19:32:35

Tania.†
Member
From: Paris <3
Registered: 2012-09-10
Posts: 728

Re: Депресия.

Първо от какво е тази депресия. Какво си преживяла и преди колко време и извинявай но кой клас си?


http://ask.fm/taniamarinova
[img]http://data.whicdn.com/images/58446688/tumblr_ml830aspZy1qetv0zo1_500_large.gif[/img]

Offline

#4 2012-11-20 19:49:21

butterflyyy
Member
Registered: 2012-08-13
Posts: 146

Re: Депресия.

Депресията ми е от доста време. Миналата година също имах доста дълго време. Ами общо казано е зареди една несподелена любов ;д;д и проблемите в семейството ми, който никога не спират..... 9 клас съм

Offline

#5 2012-11-20 19:49:23

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Депресия.

Не се опитвай да се оправиш сама. Ако можеш ги игнорирай, но потърси помощта на родителите си или на някой, на който имаш доверие. Може да потърсиш и намесата на психолог.

Offline

#6 2012-11-20 19:53:10

butterflyyy
Member
Registered: 2012-08-13
Posts: 146

Re: Депресия.

Психолог е изключено.. нашите имат прекалено много проблеми и не смятам да ги занимавам пък и нямам смелост да им кажа. А също и много често приятлите са ме предавали и вече си нямам никого. В контакт с почти никого не съм от страх, че пак ще остана предадена и използвана. А и мисля, че като се посъветвам нищо няма да се промени. Аз вмомента търся вашата помощ smile

Offline

#7 2012-11-20 20:02:52

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Депресия.

Психолог е изключено.. нашите имат прекалено много проблеми и не смятам да ги занимавам пък и нямам смелост да им кажа. А също и много често приятлите са ме предавали и вече си нямам никого. В контакт с почти никого не съм от страх, че пак ще остана предадена и използвана. А и мисля, че като се посъветвам нищо няма да се промени. Аз вмомента търся вашата помощ smile

Аз не съм точно психолог, но истинския психолог би ти помогнал много. Казвам ти от личен опит. Работата на тези хора е да помагат на чуждите проблеми. Всеки от нас би те посъветвал различно, и тогава би се раздвоила още повече.
А и родителите ти са ти родители. Ти си им дете , и е нужно да им кажеш. Не можеш да го таиш в себе си. Знаеш ли... при много семейства съм забелязала, липсата на връзка и комуникации с детето, и това то да е научено да споделя на родителите си. Не се страхувай, а им сподели. Не си мисли, че са твърде заети за твоите проблеми. Ти си им дете, и винаги ще намерят време за теб. Ще ти олекне, а те като родители ще те посъветват най-правилно, защото те познават много по-дълго време от нас. Не знам защо имаш доверие на нас, като нямаш на приятелите си... аз просто ти давам съвет, пък ти както искаш го приемай.

Offline

#8 2012-11-20 20:14:31

monit000
Member
From: In my home..
Registered: 2010-07-13
Posts: 2,686
Website

Re: Депресия.

Психолог е изключено.. нашите имат прекалено много проблеми и не смятам да ги занимавам пък и нямам смелост да им кажа. А също и много често приятлите са ме предавали и вече си нямам никого. В контакт с почти никого не съм от страх, че пак ще остана предадена и използвана. А и мисля, че като се посъветвам нищо няма да се промени. Аз вмомента търся вашата помощ smile

Аз не съм точно психолог, но истинския психолог би ти помогнал много. Казвам ти от личен опит. Работата на тези хора е да помагат на чуждите проблеми. Всеки от нас би те посъветвал различно, и тогава би се раздвоила още повече.
А и родителите ти са ти родители. Ти си им дете , и е нужно да им кажеш. Не можеш да го таиш в себе си. Знаеш ли... при много семейства съм забелязала, липсата на връзка и комуникации с детето, и това то да е научено да споделя на родителите си. Не се страхувай, а им сподели. Не си мисли, че са твърде заети за твоите проблеми. Ти си им дете, и винаги ще намерят време за теб. Ще ти олекне, а те като родители ще те посъветват най-правилно, защото те познават много по-дълго време от нас. Не знам защо имаш доверие на нас, като нямаш на приятелите си... аз просто ти давам съвет, пък ти както искаш го приемай.


You don't know who i am
[img]http://prikachi.com/images/249/5198249q.gif[/img]

Offline

#9 2012-11-20 20:17:29

miki_99
Member
Registered: 2011-09-24
Posts: 86

Re: Депресия.

И аз се чувствам малко депресирана! От началото на годината е така, не знам защо чувствам се неразбрана, несигурна дори самотна смисъл имам много приятелки,но сякаш съм друг човек с тях! Избягвам да излизам навън, а когато изляза съм забавна изобщо не показвам чувствата си! А пък отделно,че с майка ми сакараме почти всяка вечер! Не знам преди бях много позитивна, но напоследък... lipssealed


We buy shit we don't need - with money we don'have - to impress people we don't like.
http://im-dying-inside-now.tumblr.com/

Offline

#10 2012-11-20 20:20:50

iorsss
Member
From: New Orleans
Registered: 2011-09-21
Posts: 677

Re: Депресия.

Защо не започнеш да спортуваш?Според мен спорта винаги помага sun

Offline

#11 2012-11-20 23:04:28

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Депресия.

Значи първо. "Депресията" не е състояние,а е вид болест. Ти по-скоро си в някаква меланхолия.. Искам да кажа,че за да си "депресирана" трябва да искаш да умреш,нищо да не те дарява с никакво,подчертавам и удебелявам,НИКАКВО щастие. Да не  обичаш НИКОЙ,и никой да не те обича има още сигурно около 3333 фактора,че не си в депресия а в някакво капризно пубертетско състояние,просто не ми се изброява. Разбираш ли? Колкото до това,че искаш съвет. Не мисля,че някой освен теб,ще може да ти помогне. Твоят организъм е,твоят мозък,сама трябва да го стегнеш,сама трябва да си дадеш сили,да ги черпиш от някъде. Аз например за да не изпадам в такива състояния си имам мото "ННМПНДИ" което в стщност само аз знам какво означава. Така,че в депресия не си в никакъв случай. Просто ти е безразлично един вид и ако не се стегнеш,ще стане лошо. Искам да кажа намери си някаква цел в която се вкопчи със всички сили и давай напред. Ако ти сама не решиш да се стегнеш и да ги мачкаш,няма кой,и те теб ще те мачкат. Капиш? С:


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#12 2012-11-21 09:48:04

keminka
Summer Beauty
From: Варна~town
Registered: 2008-11-19
Posts: 3,031

Re: Депресия.

искам да те питам спортуваш ли нещо,имаш ли хобита и какви са те ? smile

Offline

#13 2012-12-01 12:19:01

ttiiniie^^
Member
From: Saint Petersburg.
Registered: 2010-12-17
Posts: 1,519
Website

Re: Депресия.

Значи първо. "Депресията" не е състояние,а е вид болест. Ти по-скоро си в някаква меланхолия.. Искам да кажа,че за да си "депресирана" трябва да искаш да умреш,нищо да не те дарява с никакво,подчертавам и удебелявам,НИКАКВО щастие. Да не  обичаш НИКОЙ,и никой да не те обича има още сигурно около 3333 фактора,че не си в депресия а в някакво капризно пубертетско състояние,просто не ми се изброява. Разбираш ли? Колкото до това,че искаш съвет. Не мисля,че някой освен теб,ще може да ти помогне. Твоят организъм е,твоят мозък,сама трябва да го стегнеш,сама трябва да си дадеш сили,да ги черпиш от някъде. Аз например за да не изпадам в такива състояния си имам мото "ННМПНДИ" което в стщност само аз знам какво означава. Така,че в депресия не си в никакъв случай. Просто ти е безразлично един вид и ако не се стегнеш,ще стане лошо. Искам да кажа намери си някаква цел в която се вкопчи със всички сили и давай напред. Ако ти сама не решиш да се стегнеш и да ги мачкаш,няма кой,и те теб ще те мачкат. Капиш? С:


Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.
Tumblr.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook