#1 2009-11-20 13:19:39

zon4eto_91
Member
Registered: 2009-07-21
Posts: 1,357

Re: Десетте грешки в спортуването

Списък от погрешни действия и тактики
Тренировките от типа "на инат" са едни от нещата, които жените правят и като резултат, нищо добро не се получава и целите на самото спортуване не се постигат. В името на бързото постигане на целите, нито една използвана спортна тактика не върши работа - всичките вредят на успеха и прогреса. Представяме ви списък от погрешни действия и тактики, които не водят до велики резултати.

1. Правите множество повторения, вярвайки, че количеството е качество
Ако правите повече от 3х3 повторения на всяко упражнение за мускулна група в една тренировка - вие в най-добрия случай си губите времето, а в най-лошия губите ор преумората. Няма доказателство, че количеството повторения е свързано с печеленето на сила и увеличаването на мускулната маса за сметка на мазнините.

2. Правите бързи движения, за да загреете мускулите си преди тренировка
ези бързи движения, често водят до травми. Ако вдигате тежести например, правете го бавно, защото мускулите ви се активират от тежесста, не от бързината на извършване на упражнението.

3. Ограничаване на обсега на движението
Освен ако не сте на физиотерапия или специално раздвижване, такива ограничения на движението, просто нямат смисъл. Пример: Повдигате тежести, но се ограничавате в помръдване от само няколко сантиметра. Особено що се отнася до коремни преси или повдигане на тежести от лег - ако ограничавате движенията си тук, можете да сте сигурни, че ще повредите кръста си.

4. Тренирате твърде често, надявайки се, че така ще постигнете повече.
Всъщност, когато тялото ви е уморено и изтощено, то се опитва да ви каже нещо - трябва ви почивка, за да възстановите силите. Малко хора не са успяли защото са тренирали с повече почивки, повечето са се проваляли поради претоварване и умора.

5. Тренирате както ви харесва, без особен план за това
Повечето жени не могат да подобрят спортните си резултати, ако тренират спонтанно и без план. Това е безнадеждно, постарайте се да имате фитнес програма, направена от специалист.

6. Правите гримаси, ръкомахате, подвиквате и мърморите по време на повторенията.
Това само по себеси означава, че не сте достатъчно концентрирани и не отдавате нужното значение на мускулната група, с която работите. Фитнес салона не е мястото, в което ще бъдете център на внимание. Употребете времето там качествено.

7. Практикувате колкото можете по-често и се чуствате добре.
Бъдете внимателни: след тренировка, мускула има време в което се възстановява. Не пренебрегвайте почивката, защото това е времето, в което мускулите растат.

8. Прекалено се вглеждате в цифрите
Колко повторения можете да направите от определено упражнение, зависи от много фактори. Един от тях не можете да промените и той е невро-мускулната си ефективност (стойност, която е генетично зададена и не подлежи на промяна). Други фактори са настроение, ритмичност на повторенията, ускоряване и намаляване на бързината на повторенията, подредба на упражненията в серии.

9. Планирате храненето си основно около хранителни добавки.
Няма никакъв суплемент на света, което може да замени истинската балансирана храна. В храната има много други важни за вашето хранене витамини и хранителни вещества, които ги няма в изкуствените заместители или хранителните добавки. Някои хормони или химикали, които се продават като хранителни добавки имат неизследвани свойства, а не си струва вие да сте опитната мишка.

10. Вярвате на всичко, което ви кажат фитнес инструкторите.
Повечето треньори са честни, когато говорят с клиенти, но ако някои от нещата, които ви кажат са в този списък, както и ако започнат да ви хвалят някакви химикали - откажете се, има и други инструктори.


Сърцето си не съм намерила на пътя
стъкло не съм и няма лесно да се счупя!!!

[img]http://prikachi.com/images/90/2349090r.jpg[/img]

Offline

#2 2009-11-20 13:33:52

strang3ra
Капризен простак
From: България
Registered: 2008-10-16
Posts: 1,053

Re: Десетте грешки в спортуването

Е,не съм съгласен...Това 3х3 е малко.Най-малко 5х5,аз даже правя 8х за вдигане от лег,трениране горна част на гърдите 10х,трениране долна част на гърдите 12х.Коремни - 20-25 повторения,4 серии.Крака...не обичам крака изкривени от мускули,но не можеш да ги пренебрегнеш,30 клякания за загрявка,6х повторения с килограми(без значение колко) и 4 серии.Трицепс - 10х,5-6 серии.Бицепс - 5-6х повторения,5-6 серии.За гръб съм тренирал още лятото и не си спомням точно колко бяха,но по принцип ти зависи от силата,разположението и дали си насочен към тая част...,трапец 10х повторения,5-6 серии.А.. прасец щях да забравя,30 повдигания на пръсти,без тежести,ако е с тежести 15х,пак 5-6 серии.Прасеца може да се тренира и на специален уред - лег-преса или степер.Това са горе-долу,основните мускули,които тренирам. smile

Offline

#3 2009-11-26 14:23:09

monnssy
ChokoLate Cat
From: Manhattan, New York
Registered: 2009-06-09
Posts: 12,137

Re: Десетте грешки в спортуването

За повечето от нещата не съм съгласна, но има някои които определено не трябва да правим  wasntme


..

I'll love you till the end of time
I'll wait a milion years.
Promise you'll remember that you're mine

Offline

#4 2010-01-02 17:39:46

sladur4encet
Member
Registered: 2008-12-24
Posts: 2

Re: Десетте грешки в спортуването

Е,не съм съгласен...Това 3х3 е малко.Най-малко 5х5,аз даже правя 8х за вдигане от лег,трениране горна част на гърдите 10х,трениране долна част на гърдите 12х.Коремни - 20-25 повторения,4 серии.Крака...не обичам крака изкривени от мускули,но не можеш да ги пренебрегнеш,30 клякания за загрявка,6х повторения с килограми(без значение колко) и 4 серии.Трицепс - 10х,5-6 серии.Бицепс - 5-6х повторения,5-6 серии.За гръб съм тренирал още лятото и не си спомням точно колко бяха,но по принцип ти зависи от силата,разположението и дали си насочен към тая част...,трапец 10х повторения,5-6 серии.А.. прасец щях да забравя,30 повдигания на пръсти,без тежести,ако е с тежести 15х,пак 5-6 серии.Прасеца може да се тренира и на специален уред - лег-преса или степер.Това са горе-долу,основните мускули,които тренирам. smile



аз съм съгласна с него  nod Тренирам лека атлетика и бих казала ,че повторението е полезно  nod еее разбира се не при всяко упражнение  :p

Offline

#5 2012-10-08 18:18:48

kingsize_ofanziva
kingsize
From: Някъде там
Registered: 2009-03-09
Posts: 5,677
Website

Re: Десетте грешки в спортуването

Интересно


Я, едно ангелче с крилца още мърда...ПРАС и то
умря...хахаха...

  star
Да ви имам мониторно , процесорната , клавиатурно , мишкова , скайп любов !!

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook