#1 2012-08-16 12:52:56

Osum
Member
From: in the earth
Registered: 2012-06-06
Posts: 1,303

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Здравейте.Реших да споделя проблема си с вас,тъй като приятелките ми не ми помагат особено със съветите.
На 13 съм и се прибирам в 21:00.Знам,че това е нормален час за прибиране,но проблемът е,че моите приятели се прибират в 21:30,а тези 30 минути са важни за мен,по простата причина,че излизаме една голяма компания и винаги се случва нещо смешно и интересно,а моят късмет,най-често това се случва,когато мен ме няма.Също така спирам компютъра в 22:30.Това вече си е рано,при положение,че сме във ваканция.Не съм лишена от нищо,заобикола съм от подаръци,но се дразня,че майка ми ( и в случаи ,но рядко и баща ми) ме карат да се прибирам и лягам толкова рано.Но от друга страна моите приятели са с година по-големи от мен,но има и такива,които са на моята възраст.
+ това във събота има дискотека в Занзибар ( в Пловдив ) и мога да отида там само с такси.Попринцип е за всички възрастти до 22:30,след това е над 14 годишна възраст и искам да отида,но адски много се съмнямам майка ми да ме пусне,защото се притеснявала за мен,не искала да съм се била прибирала с  такси.Не съм я питала,но и намеквам и тя пак.Пък и всички мои приятели ще ходят и ще е много айляк,а аз пак ще си кисна в нас.А говоря ли с майка ми тя пак ще ми каже 'ох,колко си неблагодарна' . Моля ви,кажете ми какво да правя,много искам да отида на тази дискотека.


[[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m703q9Ag5u1rnwqsxo1_500.gif[/img]

Offline

#2 2012-08-16 13:03:02

monit000
Member
From: In my home..
Registered: 2010-07-13
Posts: 2,686
Website

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Ами честно казано и аз не знам какво точно да правиш, може би трябва да покажеш на майка си и баща си, че могат да ти имат доверие, примерно ако те пуснат, ти ще помагаш вкъщи или една седмица ще ходиш до магазина или нещо подобно, също така най - добре поговори с тях и им кажи как стоят нещата, кажи им, че си на 13 и не си малка  smile
Едва ли ти помогнах много...


You don't know who i am
[img]http://prikachi.com/images/249/5198249q.gif[/img]

Offline

#3 2012-08-16 13:09:33

Osum
Member
From: in the earth
Registered: 2012-06-06
Posts: 1,303

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Ами честно казано и аз не знам какво точно да правиш, може би трябва да покажеш на майка си и баща си, че могат да ти имат доверие, примерно ако те пуснат, ти ще помагаш вкъщи или една седмица ще ходиш до магазина или нещо подобно, също така най - добре поговори с тях и им кажи как стоят нещата, кажи им, че си на 13 и не си малка  smile
Едва ли ти помогнах много...

При тях с пазарене не става.Колкото и пъти да съм им го казвала никога не ми вярват и казват 'не гледай другите'  angry


[[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m703q9Ag5u1rnwqsxo1_500.gif[/img]

Offline

#4 2012-08-16 13:14:24

demi-lovato
Member
From: L.A BaBy
Registered: 2009-03-11
Posts: 1,736

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Виж какво мило момиче,не искам да се заяждам с теб,но искаш прекалено много.  smile Когато аз бях на 13 ме пускаха до 7 часа. Когато бях на 14 ме пуснаха за първи път на дискотека,но тя беше до 10 часа и имаше повод.Това беше единственото ми ходене .Просто не настоявай за такова нещо.Знаеш ли какви побоища и изнасилвания стават?Ти си на 13 и ще си привлекателна за разни 30-40 годишни .Не виждам как твоите приятели ще те предпазят.Има си време за всичко.Стани на 16-17 и тогава претендирай.Аз съм на 15 и до ден днешен съм до 8 и половина,най-късно 9,а останалите са до 10,ама какво да направя.По-добре се примири. wink


[img]http://i53.tinypic.com/dbjhd.jpg[/img]

As long as you love me ♥  ♫

[img]http://i41.tinypic.com/amadg.jpg[/img]

[img]http://i53.tinypic.com/dbjhd.jpg[/img]

Offline

#5 2012-08-16 13:18:17

m_ii_m_k_a
Member
Registered: 2012-08-10
Posts: 20

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Всяко нещо с времето си.На 13 си,а мислиш за дискотеки. the fuck?! Не разбирам какво е вашето бързане..Колко години имаш да ходиш по дискотеки. И аз преди колко нямах търпение,а сега са ми втръснали. Така че щом вашите са преценили,че си малка,значи е така. Изчакай още малко,ще му дойде времето.


it's a big big world, it's easy to get lost in it [img]http://prikachi.com/images/262/5164262x.gif[/img]

Offline

#6 2012-08-16 13:23:28

Black Diamond
Member
From: Пловдuв
Registered: 2008-11-28
Posts: 41,121

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Не ме разбирай погрешно, но съм съгласна с demi-lovato. Имам приятели на 16-17 и не ги пускат след 9.. вярно, че не е много нормално, но все пак. От Пловдив съм и не разбирам как на 13 искаш да ходиш в Занзибар. Вярно, че е интересно и искаш бързо да опиташ от всичко, но това не са места за 13 годишни. Както разбрах, говориш, че явно в Събота ще има някакво детско парти или от сорта.. не виждаш ли накъде отиват днешните деца, те са дори по-страшни от големите.. изчакай малко, има време за всичко.


"Жените, които се стремят да бъдат равни с мъжете, не са достатъчно амбициозни."
Мерилин Монро

Offline

#7 2012-08-16 13:26:23

Osum
Member
From: in the earth
Registered: 2012-06-06
Posts: 1,303

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Aйде сега и аз да не се заяждам с вас,но да си ви го кажа-живота си е мой,просто ми дайте съвет как да ги накарам да ме пуснат и в Събота в Занзибар пускат само до 18 години . Ако сте ме разбрали,че искам да ходя във Версай,Хистерия и Инфи се бъркате.:) Ще има поне 100 познати от Кичука там,няма да съм сама ,точно за това искам да отида,защото моите приятелки ще ходят там smile И няма да оставам посред нощите,а до 10 и 30 smile.Освен на Мони,друг съвет,освен някаква критика не видях smile Благодаря все пак.


[[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m703q9Ag5u1rnwqsxo1_500.gif[/img]

Offline

#8 2012-08-16 13:28:04

m_ii_m_k_a
Member
Registered: 2012-08-10
Posts: 20

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Aйде сега и аз да не се заяждам с вас,но да си ви го кажа-живота си е мой,просто ми дайте съвет как да ги накарам да ме пуснат и в Събота в Занзибар пускат само до 18 години . Ако сте ме разбрали,че искам да ходя във Версай,Хистерия и Инфи се бъркате.

Не случайно пускат само над 18.Нямате работа там.


it's a big big world, it's easy to get lost in it [img]http://prikachi.com/images/262/5164262x.gif[/img]

Offline

#9 2012-08-16 13:29:23

Black Diamond
Member
From: Пловдuв
Registered: 2008-11-28
Posts: 41,121

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Хах на 13 и "живота си е мой".. тааа относно желанието ти, защо не им кажеш да дойдат те да те вземат с такси от Занзибар? Или приятелите ти ще те помислят за дечко?


"Жените, които се стремят да бъдат равни с мъжете, не са достатъчно амбициозни."
Мерилин Монро

Offline

#10 2012-08-16 13:29:59

Osum
Member
From: in the earth
Registered: 2012-06-06
Posts: 1,303

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Aйде сега и аз да не се заяждам с вас,но да си ви го кажа-живота си е мой,просто ми дайте съвет как да ги накарам да ме пуснат и в Събота в Занзибар пускат само до 18 години . Ако сте ме разбрали,че искам да ходя във Версай,Хистерия и Инфи се бъркате.

Не случайно пускат само над 18.Нямате работа там.

Чети малко.Казах ДО 18!


[[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m703q9Ag5u1rnwqsxo1_500.gif[/img]

Offline

#11 2012-08-16 13:31:40

Osum
Member
From: in the earth
Registered: 2012-06-06
Posts: 1,303

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Хах на 13 и "живота си е мой".. тааа относно желанието ти, защо не им кажеш да дойдат те да те вземат с такси от Занзибар? Или приятелите ти ще те помислят за дечко?

Имаме си кола и сами могат да ме вземат,проблема е,че имам брат на 3 години smile . Моля темата да се заключи. wink Нищо лично Black Diamond,но наистина живота ми не е ваша работа,просто помолих за съвет smile Лек ден.


[[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m703q9Ag5u1rnwqsxo1_500.gif[/img]

Offline

#12 2012-08-16 13:36:00

krisinka_pufinka
Member
From: Dubaii ^.^
Registered: 2010-09-06
Posts: 7,240

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Аз съм на 16 и се прибирам в 22.00 . Когато ми се ходи на дискотека ме пукат до към 1 най-късно.. и не се оплаквам, защото е по-добре отколкото изобщо да не ходя. Пък и разбери родителите си - притесняват се за теб, всякакви неща се случват..


[list=*]
[*]“Добре е да имаш пари и нещата, които можеш
да си купиш с тях, но също е добре, от
време на време да се уверяваш, че не
си загубил нещата, които не могат да се
купят с пари.”
[/*]
[/list]

Offline

#13 2012-08-16 13:36:47

Osum
Member
From: in the earth
Registered: 2012-06-06
Posts: 1,303

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Аз съм на 16 и се прибирам в 22.00 . Когато ми се ходи на дискотека ме пукат до към 1 най-късно.. и не се оплаквам, защото е по-добре отколкото изобщо да не ходя. Пък и разбери родителите си - притесняват се за теб, всякакви неща се случват..

Благодаря ти smile.


[[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m703q9Ag5u1rnwqsxo1_500.gif[/img]

Offline

#14 2012-08-16 13:40:21

Saphirra
Member
From: On the wings of a murdered ang
Registered: 2012-08-03
Posts: 531
Website

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Каза ли им, че ще пускат само до 18, че ще има много познати и ще е до 10 и 30, което не е толкова по-късно от 9? И възможно ли е да намериш някой друг човек, който да те прибере с кола, щом те не могат заради братчето ти?


Speak as if every word costed you a diamond.

[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_mcw15qMHTT1r9wl39o1_500.gif[/img]

我 愛 孟志伟

Offline

#15 2012-08-16 13:45:59

Osum
Member
From: in the earth
Registered: 2012-06-06
Posts: 1,303

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Каза ли им, че ще пускат само до 18, че ще има много познати и ще е до 10 и 30, което не е толкова по-късно от 9? И възможно ли е да намериш някой друг човек, който да те прибере с кола, щом те не могат заради братчето ти?

Мхм.Да си призная не съм говорела по този начин с тях,смисъл не съм седнала и да съм ги помолила да отида,защото по начина,по който им говоря за тази дискотека,те казват 'не'.Не съм им казвала,че е само до 18,само им казах,че ще имам много познати.И не мога да намеря друг,защото излизам с тази компания от скоро,всички други мои приятелки не са в Пловдив smile.


[[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m703q9Ag5u1rnwqsxo1_500.gif[/img]

Offline

#16 2012-08-16 13:55:28

Saphirra
Member
From: On the wings of a murdered ang
Registered: 2012-08-03
Posts: 531
Website

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Хмм, според мен пък трябва да им го кажеш. В смисъл, ако наистина искаш да отидеш, трябва да седнеш и да поговориш по-обстойно с тях и да им дадеш най-убедителните аргументи. Тях това, че ще има много познати, не може да ги убеди, защото не им дава спокойствието и сигурността, от които имат нужда. Трябва да им кажеш, че ще сте само до 18 и че ще е само до 10 и 30, което не е същинската дискотека, в която сред нощите някой възрастен може да те издебне и да ти направи нещо. В смисъл, кажи й, че то си е предназначено за деца. Но виж, проблемът с карането до вкъщи е доста важна част.. Колко далеч се намира тази дискотека от дома ти (извинявай, ако вече си казала, но съм забравила)? Примерно ако трябва да се върнеш с такси, й кажи, че преди да влезеш в него, ще й звъннеш, и също така че ще викнеш надеждно такси от тези на 0326665, в които няма как да ти се случи нещо, защото диспечърката знае по всяко едно време къде е шофьорът и накъде отива. Т.е. няма да взимаш случайно такси от улицата. Наблегни на това, че разликата между 9 и 10 и 30 не е толкова голяма и може да направи изключение! Просто трябва да я убедиш в безопасността на ситуацията. Ти дори не си опитала да говориш с нея, защото те е сковал страхът да ти отговори рязко и грубо, но ако не го направиш, няма как да стане. Ясно е, че се притеснява за теб, и трябва да я предразположиш, което с мълчание не може да стане.


Speak as if every word costed you a diamond.

[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_mcw15qMHTT1r9wl39o1_500.gif[/img]

我 愛 孟志伟

Offline

#17 2012-08-16 14:03:41

dobchitu
Предупреден(а) за изгонване
Registered: 2010-02-18
Posts: 78

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Явно не приемаш критики и все пак си помисли.За да ти го казват толкова хора, трябва да има нещо вярно.


"Always walk on the road  you choose and if people around you try to change the road, when you arrive, make them regret"

Offline

#18 2012-08-16 14:10:29

Osum
Member
From: in the earth
Registered: 2012-06-06
Posts: 1,303

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Хмм, според мен пък трябва да им го кажеш. В смисъл, ако наистина искаш да отидеш, трябва да седнеш и да поговориш по-обстойно с тях и да им дадеш най-убедителните аргументи. Тях това, че ще има много познати, не може да ги убеди, защото не им дава спокойствието и сигурността, от които имат нужда. Трябва да им кажеш, че ще сте само до 18 и че ще е само до 10 и 30, което не е същинската дискотека, в която сред нощите някой възрастен може да те издебне и да ти направи нещо. В смисъл, кажи й, че то си е предназначено за деца. Но виж, проблемът с карането до вкъщи е доста важна част.. Колко далеч се намира тази дискотека от дома ти (извинявай, ако вече си казала, но съм забравила)? Примерно ако трябва да се върнеш с такси, й кажи, че преди да влезеш в него, ще й звъннеш, и също така че ще викнеш надеждно такси от тези на 0326665, в които няма как да ти се случи нещо, защото диспечърката знае по всяко едно време къде е шофьорът и накъде отива. Т.е. няма да взимаш случайно такси от улицата. Наблегни на това, че разликата между 9 и 10 и 30 не е толкова голяма и може да направи изключение! Просто трябва да я убедиш в безопасността на ситуацията. Ти дори не си опитала да говориш с нея, защото те е сковал страхът да ти отговори рязко и грубо, но ако не го направиш, няма как да стане. Ясно е, че се притеснява за теб, и трябва да я предразположиш, което с мълчание не може да стане.

Благодаря ти адски много ! Ами ако не си от Пловдив няма какй да ти обесня,но горе долу от Кичука до Смирненски ,ами 20 минути път с кола е.Знам,че се притесняват за мен и аз,ако съм майка,ще се притеснявам,но все пак искам малко да се позабавлявам с приятели.Гадно ми е-цялата ми група ще отидат,само аз не.Дори и мен ме е страх да се прибирам с такси,но все пак ще се прибера с някой приятел.
dobchitu-Не съм написала никъде,че приемам критики,напротив,искам съвети,не критики,и ако имаше нещо вярно,то е това,че единственият,който е информиран за тази дискотека,защото е от Пловдив е Black Diamond,въпреки,че дори и да не тя не ме разбра,че дискотеката не е за над 18 в събота.
И в впрочем-дискотеката не е до 10 и 30,до 10 и 30 е само за под 14,след 10 и 30 ти проверяват личните карти,ако имаш такава-ако не чао . .  |-) wasntme


[[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m703q9Ag5u1rnwqsxo1_500.gif[/img]

Offline

#19 2012-08-16 14:19:28

Saphirra
Member
From: On the wings of a murdered ang
Registered: 2012-08-03
Posts: 531
Website

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

От Пловдив съм, от Пловдив съм. Ами надявам се, че съм ти помогнала. Може да помислиш над това какви точно думи да ползваш, когато разговаряш с тях, така че да звучиш по-убедително, а не да мислиш на момента и да не ти хрумва нищо. Но според мен единственият начин е да им дадеш да разберат, че е безопасно. Примерно може да добавиш, че руската гимназия е правила там коледен бал (а тя е най-елитното училище в града), и че щом такова уважавано училище допуска децата там, значи не е толкова страшно.
п.с. - кажи това за личните карти! Така майка ти ще знае, че охраната си върши работата както трябва, а не е безнадзорен бардак!


Speak as if every word costed you a diamond.

[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_mcw15qMHTT1r9wl39o1_500.gif[/img]

我 愛 孟志伟

Offline

#20 2012-08-16 14:22:45

Osum
Member
From: in the earth
Registered: 2012-06-06
Posts: 1,303

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

От Пловдив съм, от Пловдив съм. Ами надявам се, че съм ти помогнала. Може да помислиш над това какви точно думи да ползваш, когато разговаряш с тях, така че да звучиш по-убедително, а не да мислиш на момента и да не ти хрумва нищо. Но според мен единственият начин е да им дадеш да разберат, че е безопасно. Примерно може да добавиш, че руската гимназия е правила там коледен бал (а тя е най-елитното училище в града), и че щом такова уважавано училище допуска децата там, значи не е толкова страшно.
п.с. - кажи това за личните карти! Така майка ти ще знае, че охраната си върши работата както трябва, а не е безнадзорен бардак!

Помагаш ми и то много ! Благодаря,ще се опитам да говоря с нея kiss !


[[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m703q9Ag5u1rnwqsxo1_500.gif[/img]

Offline

#21 2012-08-16 14:27:11

Saphirra
Member
From: On the wings of a murdered ang
Registered: 2012-08-03
Posts: 531
Website

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

И издебни момент, в който е много весела, или поне в много добро настроение! wink Тогава ще е по-склонна да се навие. Ако е ядосана, шансовете значително намаляват... да не кажем изчезват.


Speak as if every word costed you a diamond.

[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_mcw15qMHTT1r9wl39o1_500.gif[/img]

我 愛 孟志伟

Offline

#22 2012-08-16 14:30:28

Osum
Member
From: in the earth
Registered: 2012-06-06
Posts: 1,303

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

И издебни момент, в който е много весела, или поне в много добро настроение! wink Тогава ще е по-склонна да се навие. Ако е ядосана, шансовете значително намаляват... да не кажем изчезват.

О,да,при мойта мама определено е така  laugh .От друга страна се радвам,че не ме пуска навсякъде,защото имам приятелки,на които майките им са толкова безотговорни.Жив пример:моята приятелка,учеща в Англия,се прибра сама в България,баща и дето я взе от летището и я прибра в Пловдив , а е 99. Той е депутат и тя постоянно по цели нощи е на вън и не се чуват с майка и ,баща и на 3 дни идва при нея за час.


[[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m703q9Ag5u1rnwqsxo1_500.gif[/img]

Offline

#23 2012-08-16 14:42:34

Saphirra
Member
From: On the wings of a murdered ang
Registered: 2012-08-03
Posts: 531
Website

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Много кофти за момичето ;/
Значи да обобщим:
1) В Събота се пускат хора само до 18, т.е. е дискотека, предназначена за деца. В смисъл, няма да има разни възрастни чичковци, които да ти направят нещо, хората са помислили, че ще има само непълнолетни и са взели необходимите мерки да е сигурен престоят им.
2) Казваш, че ще стоиш само до 10 и 30, което не е много по-късно от вечерния ти час, а и тъй като лятото се стъмва по-късно, а не в шест, няма да е чак толкова страшно.
3) Там ще бъде цялата ти компания (не казваш приятелки, защото това подсъзнателно ще я наведе на мисълта, че сте момичета, а оттам почват всякакви притеснения)
4) казваш това за руската гимназия - че е елитно училище, там си организира баловете, значи е надеждна дискотека, ходят включително и осми клас, които са точно на 13 години.
5) охраната е добра, след 10 и 30 гони тези над 14 години, върши си работата, ще гледа за сигурността и т.н.
6) ако намериш да се прибираш с нечия кола, супер, а ако в краен случай е такси - по-горе вече ти обясних подробно
7) гледаш да е в добро настроение
cool репутацията на дискотеката е добра, не е пропаднала като ( и изброяваш имена )
9) майка ти може да не обича уговорките, но това не пречи да си по-изпълнителна преди да говориш с нея... примерно да си почистиш стаята, да правиш това-онова из къщата, да не й отговаряш много.. един вид, да си по-тиха от водата

Ето, мисля, че обобщих всичко, така няма да ти се налага да се ровиш из коментарите. Успех!
и после да кажеш какво е станало!


Speak as if every word costed you a diamond.

[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_mcw15qMHTT1r9wl39o1_500.gif[/img]

我 愛 孟志伟

Offline

#24 2012-08-16 15:16:42

-atanasowa
Member
Registered: 2012-08-07
Posts: 1,122

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Хм, не го разбирай погрешно, но няма да стане тази твоята.

Ти си едва на 13, в колко мислиш, ч ще се прибираш?! Вечерният ти час според закона е 8часа, теб поне те пускат час след допустимото.Компютърът вреди на очите, на мозъка, също можеш да се пристрастиш.

Виж, не съм тук за да спамя като много други хора и ти влизам в положението. Може би майка ти и баща ти юе са по-спокойни ако знаят, че компанията ти е свястна?? Така че опитай се да и караш да мълчат и да правят добро впечатление, когато са около вашите. Другото нещо е да спечелиш доверието им. Дръж се добре, не се карай, просто мълчи, правят го, защото те обичат wink Не ги лъжи, не са глупави. Когато изпълниш всичко това вече можеш да издебнеш родителя, с когото си по-близка в добро настроение и да повдигнеш темата. Вярвам, че с повечко старание ще постигнеш това, което искаш.
Късмет smile


.
Verlieben. Verlieren.

Offline

#25 2012-08-16 17:11:32

monit000
Member
From: In my home..
Registered: 2010-07-13
Posts: 2,686
Website

Re: Искам да отида на дискотека и да се прибирам по-късно.

Не искам да съм груба, но момичето 100 пъти обясни, че ще пускат само лица ДО 18 години, тоест явно има някаква вратичка в закона или и аз не знам, но ето, че може.
Моят съвет отново е да седнете и да им разкажеш всичко, че е за лица до 18, че няма да си сама, че ако искат, на всеки час и половина ще им се обаждаш, като тръгнеш ще им се обадиш и така...


You don't know who i am
[img]http://prikachi.com/images/249/5198249q.gif[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook