#1 2012-07-22 17:30:11

miimiitooo
Member
Registered: 2012-03-12
Posts: 7

Re: Сини Кичури

Ами ... Мисля да си правя сини кичури на бретона ... проблемът е там, че косата ми е кестенява (не много светла, но и не много тъмна).. Разбрах, че трябва първо да използвам обезцветител. Някой може ли да ми обясни какво представлява и дали мога да го направя в домашни условия... И дали сте виждали сини БОИ за коса  nod

Offline

#2 2012-07-22 17:42:19

xnekfonikfox
Member
Registered: 2010-06-28
Posts: 21,552
Website

Re: Сини Кичури

В На тъмно мисля, че има. Попитай някоя фризьорка по-добре.


"Great loves? Maybe one, if you're lucky."

Offline

#3 2012-07-22 18:18:13

lalaland
Member
Registered: 2011-10-20
Posts: 108

Re: Сини Кичури

Да, в На тъмно има smile


[img]http://25.media.tumblr.com/tumblr_m3xw6jWe4D1qf248to1_500.gif[/img]

Offline

#4 2012-07-22 18:29:24

Zor4etooo
Member
Registered: 2009-12-10
Posts: 36

Re: Сини Кичури

Ако искаш да пробваш като за първи път мисля ,че продават временни с които като нанесеш след 4 5 измивания се маха smile  smile  smile  smile[/quote]


Life is love

Offline

#5 2012-07-22 18:39:59

bebche__:)
Member
From: Pariss
Registered: 2011-02-26
Posts: 1,466

Re: Сини Кичури

В На тъмно мисля, че има. Попитай някоя фризьорка по-добре.



[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_lxrrp7zAaV1r7mjy5o1_500.gif[/img]

Offline

#6 2012-07-22 19:25:54

~smiley___face~
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 2,036

Re: Сини Кичури

Да, трябвата ти обезцветител Отиди в най - близкия магазин за козметика и парфюми /аз ходя в "Тити"/ и попитай за обезцветители за коса. Но внимавай какво ще вземеш, защото има някои, които ти правят рани на главата и не можеш да ги оправиш с месеци, да не кажа години. Обезцветител можеш да си сложиш в домашни условия.
НО:
1.Използвай кърпи, които не ти трябват /това важи и за боята/. Попитай майка ти за такива.
2.Прочети внимателно какво пише на опаковката. Как да го използваш /за колко време се получава даден цвят/
3.Задължително си направи тест дали си алергична /това важи и за боята/. Слагаш си малко количество на лакътя и чакаш 24 часа.
4.Бъди с дрехи, които не ти трябват, носиш в домашни условия и т.н.

Сега за боята. Можеш да си купиш синя в "На тъмно". Има два вида: такава, която блести на слънце /15лв./ и обикновена /12лв./ Не гарантивам, че деня в който отидеш ще има точно синя боя. По принцип там се продава и розова, и оранжева, и зелена и т.н.
Боята е без амоняк, което означава, че ще издържи 1-2 седмици. Може и повече, може и по - малко зависи какво правиш с косата си. /На мен ми седя 2 седмици, а аз ходя на плуване всеки ден и си изправям косата./
ВНИМАНИЕ:
1.Както и обезцветителя, така и боята, трябв да пробваш за алергия. Слагаш на лакътя за 24 часа. Ако не видиш обрив, зачервяване, сърбеж и т.н. - всичко е О.К.
2.Използвай къри и дрехи, които не използваш често/изобщо.
3.Прочети упътването. Колко време за какъв цвят.
4.Имай на предвид, че каквото изцапаш с боята трябва да го измиеш моментално! Иначе си остава там.Когато използваш мивката, за да си измиеш ръцете, гледай да няма нищо в нея /чинии, чаши.../. Също така да знаеш, че и мивката можеш да изцапаш необратимо.

Също така, тъй като боята на "На тъмно" държи за малко, а обезветителя ти обезцветява косата трайно /точно като истннска боя - каквато стане - така ще остане, докато не ти израсте косата/, обезцветената част си остава обезцветена, а синьото пада. Общо взето косата ти ще остане руса /ако си я обезцветила до толкова/.
Когато се измие синьото, можеш пак да си сложиш. Боята е доста и ще ти стигне за 3-4 пъти още /може и повече/.

Ами общо взето е това. всичко ти го казвам от личен опит. Преди 1 месец горе - долу, си напарих почти цялата коса с розово. С обезцветител и боя от "На тъмно". Хайде късмет  sun Ако има нещо - Л.С. wink  sun  sun


Dream high!
[img]http://data.whicdn.com/images/46900411/tumblr_mfg4sjoK6B1qmk3n9o1_500_large.gif[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook