#1 2012-06-20 06:14:17

lyd3tinaaa
Member
Registered: 2009-11-09
Posts: 336

Re: Църквата с/у гей парада... Мнения

Днес в тази сутрин *по-точно в момента* се дискутира въпросът за гей парада и мнението на Църквата. Слушайки мненията на свещеника си зададох един въпрос - Дали божите служители са чували нещо за толерантност?

Вие на какво мнение сте? Прав ли е свещеника и съгласни ли сте с идеите за замеряне на хомосексуалните мъже с камъни?

Моето отношение по-въпроса е следното:
Не е ли малко първобитно това да се делят хората заради сексуалната ориентация и да се смята че хомосексуалните са психично болни. Това да те линчуват едва ли не защото си различен по един или друг начин влиза в пряк разрез с така наречената "демокрация" и неприкосновеност на личността (права на човека, декларация на ООН). Вярно че и гейовете прекаляват малко с тези паради, но пък и Църквата не отстъпва с глуповатите идеи за камъните.


[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_mbdxxzCxGx1r1jh8wo1_500.gif[/img]
[list=*]
[*]You loved me and I froze in time
Hungry for that flesh of mine
But I can't compete with the she-wolf, who has brought me to my knees
What do you see in those yellow eyes?
'Cause I'm falling to pieces
[/*]
[/list]

Offline

#2 2012-06-20 07:11:28

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Църквата с/у гей парада... Мнения

Нормално да говорят така, църковни служители са все пак.Не казвам, че ги подкрепям или оправдавам, но не е неочаквано.Но проблема не е, че църковните служители мислят така, а че още много хора, които се водят съвременни, мислят по съшия начин.
И не мисля, че мнението на църквата зависи от политическото положение(демокрацията е такова), че да очакваме, че след като сме УЖ демократична държава и църквата ни ще е такава..


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#3 2012-06-20 08:02:05

wounds
Member
From: Втората звезда в дясно
Registered: 2010-10-13
Posts: 711
Website

Re: Църквата с/у гей парада... Мнения

Църквата...
Това е институция, която от векове се опитва да наложи догмите си и не хаби средства за това. Като се има предвид, че преди години са изпратили деца на кръстоносен поход, не ме изненадва желанието им да хвърлят камъни по хомосексуалните хора. Все пак в църковни гонения, инквизицията и походите са загинали повече хора, отколкото във всички войни в света и това е факт(за справки сп. Economist). Консервативното им и невежо отношение по въпроса е напълно очаквано.

Мнението си за хомосексуалността съм го изказала в една друга тема.

А могат ли скъпите ми църковни служители да ми кажат, след като Бог е създал всичко на този свят, това не важи ли и за хомосексуалистите? И не е ли грях да се вдига ръка срещу божието творение? И не трябва ли безгрешният пръв да хвърли камъка? Те за безгрешни ли се смятат? Защо съдят след като изрично е казано, че има кой да го прави? Нима се мислят за толкова велики, че да изземат функциите на Бог?  Или библейските текстове се спазват само когато им е угодно?

Всеки има правото да бъде да себе си и никой няма право да го съди за това, да накърнява достойнството му и да го обижда по какъвто и да било начин, заради същността му, предпочитанията му и изборите, които прави.

Това, което се опитват да покажат с тези паради, е, че и те съществуват, че също са хора, които заслужават да бъдат приети в обществото, но малко хора го разбират. За съжаление, мила ми lyd3tinaaa, толерантността е семенце, за което има почва в малко сърца.

Това бяха моите размисли и страсти за разликите между по света и у нас, благодаря за вниманието  8-)


Just remember that sometimes,
the way you think about a person
isn’t the way they actually are.

Offline

#4 2012-06-20 09:04:05

born_to_be_a_star
Member
Registered: 2011-01-29
Posts: 75

Re: Църквата с/у гей парада... Мнения

гледах го и бях ужасена от идеята за камъните ....  sad


BITCH, PLEASE I'M A BELIEBER ! <3

Offline

#5 2012-06-20 11:04:00

cullen_girl
Member
From: Mystic Falls
Registered: 2009-11-18
Posts: 273

Re: Църквата с/у гей парада... Мнения

Е не, то това с камъни пък вече е доста прекалено. Аз съм твърдо против тея изроди, ама чак пък да ги замерят с камъни.. На света са създадени МЪЖ и ЖЕНА !! То ако имаше само мъже или жени какво щеше да е.. нищо нямаше да стане.. Затова си има Мъж и Жена........... Изроди големи.. lipssealed  puke


I want a love that consumes me.
I want passion and adventure,
and even a little danger.. ♥

[img]http://25.media.tumblr.com/tumblr_m75rfefa0A1ql3q1xo6_250.gif[/img]

Offline

#6 2012-06-20 11:49:23

thefernandosun
Member
From: BARCELONA
Registered: 2011-01-04
Posts: 572

Re: Църквата с/у гей парада... Мнения

Нямам нищо против хомосексуалните, да не би да съм Господ да ги съдя. Всеки има правото да бъде свободен да избира какъв да бъде - такъв иска да е такъв ще е! Според мен църквата просто се чуди с какви глупости да се занимава. Защо не се вдигна примерно преди години, а сега ? Да не би гейовете да са от вчера ? Признавам, че не ми е приятно да виждам близостта им, но все пак те не са по- малко хора от нас /хетеро/...


[img]http://i634.photobucket.com/albums/uu68/loveus5/tumblr_lvdypj2nTT1qj7wmwo1_500_large-1-1-1-1.jpg[/img]
`Не можеш да загубиш нещо,което никога не си имал...`

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook