#1 2012-06-03 15:57:47

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Вероника.

Една вечер, когато слънцето залязваше и край блоковете започваше да ухае на готвено , стоях в градинката пред блока и пушех с приятелки. Съвсем неочаквано, покрай нас мина бедно момиче от ромски произход . Приятелките ми подигравателно и се изсмяха, а тя (девойката) без да се обръща назад, засрамено пое по стръмната ромска улица. Тя беше нанагорна, неравна и опропастена, както винаги. Вечер оттам се чуваха  сърцераздирателни и от време навреме просташки писъци, над които често се замислях. Изпитото лице на онова момиче бе изнурено от отчаяние и внушаваше положението и. На следващия ден се връщах от училище и отново я видях - този път държейки за ръка богато момче - симпатично, българче, с което весело си говореха ...


Извинявам се за граматичните и лексикални неточности,които е възможно да съм допуснала, поправете ме ако съм сбъркала някъде.Приемам всякакви критики, това е само началото.

smile  bow


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#2 2012-06-03 16:08:13

Leonore.
Member
Registered: 2011-09-12
Posts: 1,008
Website

Re: Вероника.

Много е кратичко. Само разказ или ще го развиеш като цяла история?
Липсват ти запетайки, както сама каза. Ще е хубаво да си ги добавиш. Ако имаш някакъв проблем с тях, веднага ще ти помогна, само кажи. Иначе забелязвам някакъв, все още блед стил, който трябва да развиваш още, обаче. (:

Offline

#3 2012-06-03 17:28:35

dirtymind
Member
From: Barselona <3
Registered: 2012-03-24
Posts: 1,749

Re: Вероника.

С добро начало,да видим по-нататък. heart

Offline

#4 2012-06-03 17:46:58

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Вероника.

Нещо като разказ. По-късно ще кача продължение, благодаря на всички  nod

Ами значи циганката се казва Вероника  laugh


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#5 2012-06-03 18:33:02

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Вероника.

Така и не знаех как се казваше тя, клетницата. Осмелих се да се доближа до тях двамата. Приятелят и тъкмо си тръгваше. Чух говора на момичето :
- Не ме оставяй, отведи ме оттук, знаеш ли в какъв ад живея ?!
Но момчето до нея наистина трябваше да тръгва и я остави, бях на 2-3 метра, заговорих я.
- Как се казваш ? - попитах.
- Вероника. - плах бе отговорът.
Запознахме се, разбрах много за нея, за това как много иска да учи в университет, но не разполага с достатъчно пари и братята, с които живее не и позволяват да се отделя, не защото мислят за нея, а защото злобата ги съсипваше..
Тя беше умно момиче, беше добра към другите, тази добрина, която излъчваше не беше характерна за другите от нейния произход. Жалко, че никой не беше добър с нея, социалното и положение беше ниско.Не беше грозна, по-скоро симпатична и съвестна.

Ако искате да измислям още, имам идеи горе долу  wondering Малко стана като сериал, но нищо  laugh


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#6 2012-06-03 18:44:35

dirtymind
Member
From: Barselona <3
Registered: 2012-03-24
Posts: 1,749

Re: Вероника.

Хубаво е,но наистина ги направи частите по-дълги. smile

Offline

#7 2012-06-03 19:10:44

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Вероника.

Добре, ще го имам в предвид  nod

Дойде и юни месец. Времето беше доста топло, печеше ли, печеше..Отдавна не бях виждала новата ми приятелка, ако можех да я нарека такава.Тя ми имаше доверие и често си говорехме пред блока, идваше вкъщи да пием по чай.
Но от 4 - 5ти насам не я виждах изобщо. Сигурно се е омъжила...мислех си, или пък не е издържала побоищата на братята си и се е махнала. Може да е заминала или просто ,,богатият" да я е отвел. Един следобед отново седях на пейката пред блока и се оглеждах наоколо, сестра и мина наблизо..
- Чакай ! - изтичах към нея.
- Ако искаш да питаш за Вероника, няма я ! Омъжи се и избяга с богаташчето,сега ще стане като него и щом се върне братята и ще я убият. Ако я видиш някъде и кажи да не се връща и да не пита за нас, няма да остане жива !
Питах се какво е това семейство, майка и баща нямаха, а само си вредяха един на друг..Семейната им драма звучеше и изглеждаше като турски сериал....
Не стига, че близките и не искаха да се изучи, ами не искаха и щастието и   speechless Поне Вероника беше щастлива, далеч от тези неграмотни и пияни братя.
Купиха си голяма къща с Христо (мъжът и) и заживяха спокойно и хармонично. За нещастие на официалната им сватба се появи цялата тумба роми, които и развалиха настроението, отидох и аз..
Най-големия брат извади нож и намушка младоженеца след церемонията - уби го !  lipssealed
Вероника искаше да умре, знаейки предварително, че това щеше да се случи..Изпадна в истерия и ужаса я обзе..
Дни след това тя се завърна в родната си къща като нещастница..Отведоха брат и. На излизане той извика :
- По дяволите, исках всичко да се нареди, проклета да си !!
Циганката плачеше ли, плачеше. Съсипа се целия и живот. Остана сама, съвсем сама..останалите 2ма братя се изпонапиха и разрушиха няколко заведения, затвориха и тях.Сестра и се ожени за някакъв безделник.

Какво за клетата Вероника - разчиташе само на мен, не си и представях, че ще съм единствената, която и е останала..Но все пак я подкрепях, не я оставих сама дори, когато се сриваше..дори когато целият и свят беше развалина .. .. ..  !

Това беше. Знам, че е малко претупано, но не ми се разводнява толкова, чакам мнения   bow .


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#8 2012-06-03 19:12:16

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Вероника.

Да добавя, че аз лично малко се пораздразних при този сериал, който изнаписах ;ддд Жанра е драма.


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#9 2012-06-03 19:29:07

dirtymind
Member
From: Barselona <3
Registered: 2012-03-24
Posts: 1,749

Re: Вероника.

Може би,ако беше описала по-добре ситуацията....Но иначе хубаво завърши,браво!

Offline

#10 2012-06-03 19:31:21

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Вероника.

Ах, мерсии  hug Благодаря, че проследи историята докрай  nod


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#11 2012-06-09 18:04:34

m_i_m_i
Member
From: София
Registered: 2010-04-22
Posts: 19,216

Re: Вероника.

Харесва ми, харесва ми. (y)

Offline

#12 2012-06-09 18:42:12

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Вероника.

ronnie Не мисля, че е уместно да се засягаш от един разказ, не съм обидила никого, сега от къде да знам, че се казваш така.  |-( Чак пък толкова заради един текст, звучи смешно. Както каза, че не ти е приятно, голям спор стана за името,какво толкова.Не съм го направила нарочно..

|-(  . . . . .

За какво беше цялата олелия не знам.
Благодаря на всички.

m_i_m_i  hug


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

#13 2012-06-09 18:53:22

rumito-todorowa2000
Member
Registered: 2012-04-03
Posts: 349

Re: Вероника.

ronnie Не мисля, че е уместно да се засягаш от един разказ, не съм обидила никого, сега от къде да знам, че се казваш така.  |-( Чак пък толкова заради един текст, звучи смешно. Както каза, че не ти е приятно, голям спор стана за името,какво толкова.Не съм го направила нарочно..

|-(  . . . . .

За какво беше цялата олелия не знам.
Благодаря на всички.

m_i_m_i  hug

Не е тази ronniе,а е ronny-то wink ..
Оправи  си последния пост,защото доста бързо и глупаво стана всичко.Като замисъл е добре,но не е чак толкова добре описано,за да може човек да вникне.Сякаш читатела просто чете листовка на сироп (:


[img]http://data.whicdn.com/images/30589262/tumblr_m3ofmlz7wI1qez43mo1_500_large.gif[/img]

Offline

#14 2012-06-09 19:34:35

nedi
Independent
From: Albuquerque, New Mexico
Registered: 2010-05-20
Posts: 20,505

Re: Вероника.

И ти не си написала ника и правилно, но да не издребнявам, както почнахте..
Няма да го редактирам, ще си остане така.  smile


[list=*]
[*]And if you're in love, then you are the lucky one,
'Cause most of us are bitter over someone.
Setting fire to our insides for fun,
to distract our hearts from ever missing them.
But I'm forever missing him...
[/*]
[/list]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook