#1 2012-03-31 08:40:03

weezy_FTW
Member
From: Miami, FL
Registered: 2011-01-07
Posts: 327

Re: Better than this ..

Това ми е първата история и не знам дали ще ви зантригува .. но пък си срува да опитам, нали? Някои неща са взаимствани от живота ми .. така, че да знаете, че не са много преувеличени.

Част 1
Случи се преди две години, тогава бях на 15. Казвам се Мери. Израснах във сравнително не заможно семейство. Живяхме в апартамент под наем. Условияте не бяха луксозни, но поне успявахме да си платим наема, не на време но .. успявахме. Майка ми е рускиня, дошла в САЩ преди години, за да последва голямата си любов - баща ми. Мама е най - силният човек, който познавах, отказала се от всички удобства, които тогава й е предлагала Русия, сега тя е тук в Ню Йорк. Работи за мизерни пари, плаче всеки ден .. но оцелява. Баща ми - работи във Вашингтон. Не изкарва кой знае колко, но ни праща всеки месец. Обажда се всеки ден, но това не ми стига. Много рядко виждам баща си и това е ужасно. Идва си за най-мого 3 дена през месец, понякога през два.
Ние живяхме във Бронкс, гето квартала на Ню Йорк, нищо че бяхме бели. Хората ни приемаха, защото никой от тях не се различаваше по нищо друго от нас .. освен по цвета на кожата си. Всички тук имаха своя начин за оцеляване. Семействата се изхранваха от мръсни пари. Всеки пети тук беше дилър.
В училище бях много добра, винаги се стараех да изкарвам шестици и петици и ми ставаше ужасно, когата донеса 3 или 2, защото майка ми винаги поставяше един аргумент на първо място " Баща ти работи на мили от тук, аз не съм виждала семейството си от години, не разбираш ли .. всичко правим за теб! Да станеш успешен човек!" и това беше истина. Всички лишения - заради мен.
Най-добрия ми приятел беше Майк, и той на 15 и имахме сходни интереси. С момичета и момчетата от квартала ходехме в близкия скейт парк и правехме трикове. Майк снимаше всичко на професионалната си камера и всичко беше страхотно. Единственото ми занимание, което ме отвличаше от реалността. Аз бях мъжко момиче, карах скейт, колело, лонгборд. Може би затова се сработвах по-лесно с момчетата от колкото с момичетата.
Един ден докато бяхме в скейт парка, правех трикове.
- Давай, Мери ще успееш! - провикна се Том, едно момче от квартала
- Хайде, Мери .. снимам всичко. Не се излагай! - засмя се Майк
Беше ми притеснено, защото бях на една голяма рампа и всичко можеше да свърши зле ако не бях изпипала всичко детайлно. Най-накрая си събрах силите и скочих. После .. само вятърът вееше косите ми, отвя шапката ми и .. БАМ! Счупих си скейта. Майк притича към мен с камерата като снимаша скейта или по-точно останките му.
- Добре ли си?
- Да, така мисля.
- Хайде да се прибираме.
Разбира се аз нямах рани .. но най-голямото ми предизвикателсво предстоеше, да кажа на мама. Тя мразеше когато чупех нещо, щеше да се вбеси като разбереше, че 70- доларовият ми скейтборд е счупен.
Прибрах се.
- Мамо? Мамо, къде си ..?
- В кухнята съм, Мери. - чух я да се провиква от там.
Напрежението растеше със всяка стъпка.
- Мери! Какво е това? - тя видя счупения скейт в ръцете ми.(
- Мамо, правех трик и ..
- Трик? - прекъна ме тя - какъв ти за Бога трик .. Мери, стига вече!
- Мамо, аз не исках, мислех, че всичко ще мина по план.
- Третият ти счупен скейт за последните 5 месеца. Вече не мога да ти ги купувам. Ти си момиче, мисли за ученето не за момчешки работи.
Бах разстроена, защото ми трябваше нещо, което да ме разсейва сред всичкия този хаос в семейството ми. Скейтбординга беше това, което исках.
- Намери си работа! Време ти е ..
- Аз съм само на 15! - ядосано възкликнах аз
- Намери си работа! - мама ме погледна ядосано и излезе от стаята.
Работа ли? Каква работа? Във Бронкс? Само една идея ми идваше на ум .. масовата мръсна работа в квартала. Доходосния бизнес с наркотиците. Така де .. мама не уточни каква работа.

Offline

#2 2012-03-31 08:46:28

Sunlight (sun) ™
Member
From: Dubstep Land (music)
Registered: 2012-03-02
Posts: 274

Re: Better than this ..

Много ми хареса, некст. heart

Offline

#3 2012-03-31 08:48:52

newsy_95
Motherfucker. ××
From: Варна
Registered: 2011-09-12
Posts: 3,396

Re: Better than this ..

Интересно е, но имаш някои правописни грешки, които са маловажни.
Некст?


you say you hate me? i just love you more. :3
[img]http://data.whicdn.com/images/38616824/1348799191233779_animate_large.gif[/img]

Offline

#4 2012-03-31 08:55:21

beautiful_kitty
YMCMB ♥
From: Dubai .
Registered: 2010-02-21
Posts: 10,203

Re: Better than this ..

Интересно е, но имаш някои правописни грешки, които са маловажни.
Некст?


[img]http://30.media.tumblr.com/tumblr_lz3gquTk911r5s8qlo1_r1_250.gif[/img] [img]http://30.media.tumblr.com/tumblr_lz3gquTk911r5s8qlo4_r1_250.gif[/img]
[list=*]
[*]Понякога трябва да се научиш да се сбогуваш..колкото и трудно да е.[/*]
[/list]

; We♥it ; Ask.fm

Offline

#5 2012-03-31 09:43:34

happy_time_day
Member
Registered: 2012-03-02
Posts: 1,564

Re: Better than this ..

Интересно е. heart


I'm becoming... Brundlefly.

[img]http://37.media.tumblr.com/0efe6690e2ab5b9ba55665325d7f94b3/tumblr_n4uqnoQeti1tn67w6o1_500.gif[/img]

Offline

#6 2012-03-31 09:56:52

DeathPrincess231
Member
Registered: 2011-09-13
Posts: 174

Re: Better than this ..

Некст

Offline

#7 2012-03-31 09:58:42

Teddy`
Member
From: Варна
Registered: 2012-03-29
Posts: 4

Re: Better than this ..

харесва ми ^^  heart


Падаш, ставаш, изтупваш се и продължаваш !! smile

Offline

#8 2012-03-31 11:40:52

weezy_FTW
Member
From: Miami, FL
Registered: 2011-01-07
Posts: 327

Re: Better than this ..

Благодаря за коментарите .. радвам се, че ви харесва.



Част 2
Легнах да спя и през цялата нащ не спрях да мисля за това как ще се захвана с наркотиците. Бях обмислила всичко, както обичам да правя. Щях да отида при Биг Тайсън. Бос-а на бизнеса във Бронкс. Живееше недалеч от нашия апартамент. Не знаех много за него, само бях чувала, че живее в голяма, луксозна къща, сменя жените през ден, няма деца и не обича обвързването, а най-очудващото беше, че до сега не е бил в затвора .. странно, но пък значи че е добър. Бах решила, че ще продавам наркотици, но няма да опитвам. Знаех, че са лоши за здравето и щях да се въздържам. Не исках да стана отрепка, както повечето дилъри. Просто щях да взимам парите.
Сутринта, когато се събудих, знаех, че трябваше да се заема с работата. Измих се, облякох се и отидох в кухнята. Майка ми, както винаги беше на работа и ми беше оставила бележка на масата с куп задължения. Нямаше как да не ги свърша след вчерашното .. но преди това, работата.
Излезнах от апартамента и си взех лонгборда. Познавах едно момче от квартала - Робърт, той беше навътре в нещата и отидох при него. Почуках на врата на апартамента му и той отвори.
- Здравей, имаш ли минутка? - попитах го
- Уау, Мери! Да, разбира се ..
- Ти познаваш Биг Тайсън, нали?
- Да, какво те интересува?
- Искам да продавам - казах плахо аз - искам да печеля пари.
Робърт се изсмя
- Ти? Мери, ти? Ти да продаваш наркотици?
- Какво? Какво има ..
- Ама ти сериозно ли?
- Трябват ми пари.
Усмивката изчезна от лицето му, той стана сериозен
- Искаш при Биг Тайсън?
- Да, ще ме заведеш ли?
- Добре.
Робърт излезе от апартамента и тръгнахме.По пътя той ме питаше за какво са ми нужни парите и аз му обясних. Вървяхме около половин час и стигнахме до една къща. Изглеждаше внушителна за Бронкс. Робърт извади телефон от джоба си и явно се обади на Биг Тайсън. Каза му нещо, изчакахме 3 минути и след малко варта се отвори. Излезе едър, черен мъж със шапка и много татуировки по ръцете.
- Какво има Роб, коя е тази?
- Иска да участва в бизнеса.
Биг Тайсън ме погледна, погледът му бе смразяващ.
- Искам да печеля пари. - казах аз
- Готова ли си за това, малката? - ме попита Биг Тайсън
- Да, напълно!
Той се усмихна и ни покани да влезем вътре. В къщата всичко беше тапицирано с кожа. На масичката лежеше кутия от скъпи кубински пури.
- Какво ще продаваш? - ме попита Тайсън
- Каквото дадете, сър.  - отговорих уплашено аз.
Биг Тайсън се засмя
- Харесваш ми .. как се казваш?
- Мери.
- Мери, ти це продаваш кокаин и екстази.
- Добре, съгласна съм.
Не посмях да попитам за печелбата, но знаех, че със сигурност ще има такава.
Биг Тайсън ми подаде една раничка и едно листче със адреси на улици и часове. Каза ми да ида на дадения адрес в точния час. Каза ми още, че бързо ще позная клиетите. Биг Тайсън нареди на Роб да дойде с мен, което доста ме смути, но пък щеше да ми гарантира сигурност.
Стиснахме си ръцете и отидохме у Роб, където той искаше да ми разясни всичко
.

Offline

#9 2012-03-31 14:32:16

Sunlight (sun) ™
Member
From: Dubstep Land (music)
Registered: 2012-03-02
Posts: 274

Re: Better than this ..

Много ми хареса, некст. heart

Offline

#10 2012-03-31 15:06:31

xx_Mimi_xx
Member
From: Mystic Falls
Registered: 2010-11-21
Posts: 10,445

Re: Better than this ..

Кефиии. star


[img]http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2013/124/2/b/birds_png_by_nonueditions-d642eig.png[/img]

Offline

#11 2012-03-31 21:14:53

Dancing Snowflakes
Member
From: New York.
Registered: 2012-03-31
Posts: 164

Re: Better than this ..

Хайде, моля некст пусни и ти не се бави!  laugh  heart

Offline

#12 2012-03-31 21:18:08

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Better than this ..

Харесва ми! Очаквам некста?! heart


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#13 2012-04-01 10:35:48

weezy_FTW
Member
From: Miami, FL
Registered: 2011-01-07
Posts: 327

Re: Better than this ..

Казвайте си мнението, хора и струва ли си да продължавам ..


Част 3.
Отидохме у Робърт. Той живееше сам, беше на 18. Майка му живееше в Бруклин, а баща му почина преди година. Стените в апартамента му бяха облепени с плакати на хип-хоп изпълнители и имаше около пет закачени плочи. Седнах на дивана и Роб започна да ми разказва за бизнеса.
- Наркотиците не са шега работа, Мери, винаги бъди внимателна и предпазлива. Когато отиваш да даваш стоката не се обличай прекалено странно, в Бронкс полицаите следят всичко. Навлизаш в един опасен бизнес, тук правилото е "Ако ни спипат полицаите, не обелвай и дума" Разбра ли?
- Да. - стана ми страшно като заговори за полиция
- Още нещо, Биг Тайсън мрази, когато взимаме от стоката му! Ако прецени, че си работила добре, може и да ти даде, но ..
- Не, аз няма да взимам. - прекъснах Роб - И не смятам да взимам наркотици, тук съм само заради печелбата.
Робърт се усмихна потайно и сви ръцете си в юмрук.
- Знаеш ли, Мери, и аз така мислих отначало. "Не, Роб, въздържай се. Наркотиците не са за теб, ти си добро момче. Не се провалай." и ето ме все още съм тук. Бях на 13, когато се захванах с работата. Два месеца по късно опитах тревата. Хареса ми, Тайсън ми даде кокаин после екстази. Човече, трудно ще се отървеш от това.
Почнах да си мисля дали е най-правилното решение. Ами какво щеше да стане с майка ми? Щях ли да се проваля?
Отидох вкъщи, пуснах си песен и изкарах старите семейни албуми от шкафа. Да, щастливо семейство на пръв поглед, но на снимките не се вижда каква е обстановката в деъствителност. Не се вижда, как родителите ми се карат за това какво да правят с последните пари, не се вижда как майка ми плаче всяка вечер. Тогава окончателно реших, че ще се заема с бизнеса сериозно и че ще печеля пари достатъчни за оправяне на ситуацията.
Сложих си кафеви дънки, сива тениска с надпис и черни сандалетки, сложих си и раничката, която Биг Тайсън ми беше дал и тръгнах. В раничката беше стоката, 3 малки пакетчета кокаин и 1 пакетче с хапчета екстази. Взех и листчето с адресите. Време беше. На листчето имаше 4 адреса, всичките в Бронкс. Първият беше улицата срещу кварталната закусвалня. Беше привечер и по това време обикновено работеха дилърите. Не обичах да използвам тази дума за мен, защото смятах, че правя правилното. Запътих се към закусвалнята и зачаках.

Offline

#14 2012-04-01 11:49:59

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Better than this ..

Още,още,ощее!! heart


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#15 2012-04-01 15:04:45

Dancing Snowflakes
Member
From: New York.
Registered: 2012-03-31
Posts: 164

Re: Better than this ..

Още,още,ощее!! heart

Offline

#16 2012-04-01 16:08:41

djuu
Member
Registered: 2011-09-09
Posts: 1,401

Re: Better than this ..

Още,още,ощее!! heart

Offline

#17 2012-04-02 15:24:54

beautiful_kitty
YMCMB ♥
From: Dubai .
Registered: 2010-02-21
Posts: 10,203

Re: Better than this ..

Некст!  star


[img]http://30.media.tumblr.com/tumblr_lz3gquTk911r5s8qlo1_r1_250.gif[/img] [img]http://30.media.tumblr.com/tumblr_lz3gquTk911r5s8qlo4_r1_250.gif[/img]
[list=*]
[*]Понякога трябва да се научиш да се сбогуваш..колкото и трудно да е.[/*]
[/list]

; We♥it ; Ask.fm

Offline

#18 2012-04-03 15:55:58

weezy_FTW
Member
From: Miami, FL
Registered: 2011-01-07
Posts: 327

Re: Better than this ..

Историята ми не се радва на особен читателски интерес, но .. oh well, аз ще продължа.


4 част.

В закусвалнята имаше едно семейство, което празнуваше рождения ден на дъщеричката си. Винаги съм харесвала да гледам как хората се усмихват, макар и да знам, че са много малко нещата, които ги карат да чувстват щастливи. Хората във Бронкс бяха бедни, но винаги оптимисти. Това харесвах в тях.
Седнах на тротоара, замислена за първия ми "клиент". Мислех си за историята му, какво беше станало, че е посегнал към наркотиците. Чаках 10 минути и близо пет пъти погледах листчето, което ми даде Биг Тайсън, защото си мислех, че съм объркала часа .. но не, просто клиентът се забави. Обхваната от най различни мисли, видях, че едно чернокожо момиче с къса пострижка, облечено в шорти и тениска, с татуировка на бедрото идва към закусвалнята. Тя запали една цигара и просто стоеше там. Бяхме само аз и тя и си помислих, че тя е клиетката ми. Казах си "Уау, това е доста под очакванията ми. По-скоро очаквах някой мъж на 20-30 години .."
Отидох до нея и я заговорих.
- Аз съм Мери
- Готино. Аз съм Бриана. Какво искаш?
Погледът й беше безличен, на лицето й нямаше усмивка .. тя ли беше?
- Аз май имам нещо за теб.
- Оуу, ти си значи .. давай стоката. - Бриана прошепна. Сякаш това, че казах, че имам нещо за нея я зарадва .. Тогава се замислих, "ако й продам това, тя ще се съсипе", не исках да правя нещо лошо. Но от друга страна, тя е решила така.
Извадих едно пакетче кокаин и й го дадох.
- Добре, имам нов дилър. - тя започна да вади портфейла си. - цената не се е променила, нали?
- Не, същата е. - отговорих плахо, защото честно казано не знаех цената ..
- Ето. - подаде ми 150 долара и преди да се осъзная тя вече бе изчезнала.
Уау, първата ми печелба, 150 долара за една малко пакетче кокаин?! зарадвах се и продължих към следващия адрес.
Доставих всичко. Всичко мина по план и общо събрах 450 долара от кокаина и 300 от пакета с екстази-то. Всички други места бяха в едни забутани улички на Бронкс ..срещах все едни и същи, отчаяни от живота лица, търсещи утеха в дрогата.
Вече беше към 8 вечерта и майка ми щеше да се върне всеки момент. ЗАДЪЛЖЕНИЯТА! Тя беше оставила списък със задължения! Трябваше да изчистя апартамента, да сготвя и да измия чиниите. Бързо се прибрах вкъщи, но преди това минах през магазина на нашата улица. Знаех, че ми бяха положени пари от печалбата и взех вино и спагети, общо платих към 20 долара. Щях да обесня всичко на Биг Тайсън утре.
Прибрах се вкъщи и толкова бързах, че свърших с всичко за 35 минути. Само вечерята не беше готова. Бърках спагетите, когато чух че мама си е вкъщи. Изтичах до вратата да я посрещна.
- Здравей, мамо! - целунах я по бузата и взех чантата от ръката й.
- Здравей, Мери .. много весела ми се струваш - усмихна се мама - а свърши ли с домакинската работа? - тонът изведнъж стана по - сериозен.
Усмихнах се и я поканих в кухнята. Точно се бяха сварили спагетите. Сложих ги в една чиния и ги залях със сос, после налях на мама вино и й сервирах. Учудването беше голямо.
- Не помня да сме купували вино.
- Аз го купих със парите от първия ми работен ден.
- Мери това е чудесно, къде работиш?
Смутих се при този въпрос, какво трябваше да й кажа ?
- Няма значение, мамо.
Сложих спагети и за мен и си отидох в стаята.

Offline

#19 2012-04-03 16:24:51

steffi18
Member
Registered: 2011-10-30
Posts: 334
Website

Re: Better than this ..

Некст!!


[img]http://data.whicdn.com/images/35564472/580134_487029771325416_1032411167_n_large.jpg[/img]
Tumblr
My Facebook page

Offline

#20 2012-04-03 17:31:48

djuu
Member
Registered: 2011-09-09
Posts: 1,401

Re: Better than this ..

Некст!!

Offline

#21 2012-04-05 17:17:24

weezy_FTW
Member
From: Miami, FL
Registered: 2011-01-07
Posts: 327

Re: Better than this ..

Чакам повече отзиви, you know?! lol



5 част.

След като свърших с вечерята, легнах на леглото и си пуснах музика. Обичах Рап-а и R&B. Пуснах си един нежен r&b трак, на фона на който размишлявах за деня. Боже, та аз вършех нещо нелегално. Продявах отрова със забавен ефект. Продавах смърт и нещастие в пакетчета. Минаха какви ли не мисли през главата ми и пак се сетих, че тези хора имат глави на раменете си и щом те го считат за правилно, ето ме и мен с дрогата. Отнова заспах с мисълта, че правя правилното.
Сутринта, както обикновено, майка ми вече беше на работа. Нямах лист със задължения и можех да правя каквото си искам, беше неделя. И да, мама работеше по неделите, защото през уикендите даваха повече пари. Този ден трябваше да отида бри Биг Тайсън и да му докладвам .. за първия си работен ден. За подкрепление извиках и Роб.
Докато вървяхме по улиците, разказах на Робърт за първите ми преживявания. През целия път, той не спираше да ме хвали.
- Браво, Мери! Навлизаш в нещата. Ще станеш велика в бизнеса. Продължавай, Мери. Само така! Жестока си ..
На всички тези комплименти можах да отвърна само с усмивка.
В Бронкс беше тихо тази сутрин, може би защото тук повечето бяха религиозни и не пропускаха да ходят на църква всяка неделя. По пътя, най неочаквано срещнах Майк. Все още не му бях казала да новата ми работа, и не знаех дали щеше да е правилно ако го бях направила, въпреки че си споделяхме всичко. Майк беше със скейтборда си и спря до нас. Приближи се към мен и ме отдели на страна, като остави Роб да чака.
- Какво си мислиш, че правиш, Мери?
- Какво? - отговорих с очудване.
- Робърт Грънч, Мери?! Настина ли?
- Познавам Роб, не е лош.
- Мери, всички знаем, че се занимава с наркотици, не се въвличай в това. Той ще те забърка в това, рано или късно. Не искаш да свършиш като Анн и Никол, нали?-
Когато ми каза това, в очите ми се появиха сълзи. Анн и Никол ми бяха прителики и починаха миналата година при една от най-масовите престрелки в Бронкс от последните 10 години. Те ходеха с Роб и приятеля му. Тогава имаше голям проблем между хората на Биг Тайсън и хората на другия нарко бос в Бронкс - Джей Малш, за стари неразрешени проблеми. Анн и Никол бяха просто случайни жертви, 3 куршума в тялото на Анн и 2 в Никол. Знаех, че Майк ми желаеше само доброто и каза всичко това само за да ме предпази. Но в главата ми беше само печелбата, парите, приключението.
- Майк, аз .. - не можах да подбера точните думи в момента - Майк да се срещнем в скейт парка в 5, ще ти обясня всичко.Той ме прегърна и ми каза "Пази се".
Когато се върнах при Роб, той видя, че имам сълзи в очите.
- Ама, че емоционални разговори водите.
- Млъквай Роб. - не можеш да му обясня, че обсъдихме смъртта на Анн и Никол, той все още я преживяваше трудно.
Стихнахме до къщата на Биг Тайсън. Той отвори вратата и ни посрещна с изненада. Покани ни да влезем и затвори вратата на спалнята, където видях, че лежи някаква мацка.
Дадох парита на Тайсън.
- Ето 730 долара.
- Трябваше да са 750, нали Мери?
Тайсън отново вкара онзи зловещ поглед.
- Нали ми се полагат пари?
- 20 долара? - Тайсън се засмя - Очаквах да вземеш поне 100.
Той ми даде триста долара и каза:
- Това ти се полага. 320 долара, 20 си си ги взела. Добре работиш, ще го знам за напред.
Стиснахме си ръцете и с Роб излязохме. Тайсън не ми бе дал работа. Тай даваше само по 2 пъти в седмицата за начинещите. Хаха, първата ми печалба! 320! Мръсни пари изкарани с честен труд от нелегален бизнес. Какво по-добро от това?

Offline

#22 2012-04-05 19:05:08

Dancing Snowflakes
Member
From: New York.
Registered: 2012-03-31
Posts: 164

Re: Better than this ..

Некст. star

Offline

#23 2012-04-05 19:13:20

BlackkAngel
Member
From: Bulgaria
Registered: 2012-02-29
Posts: 57

Re: Better than this ..

Некст  heart  heart  heart

Offline

#24 2012-04-07 18:50:12

DeathPrincess231
Member
Registered: 2011-09-13
Posts: 174

Re: Better than this ..

Некст ,много ми харесва само така ,продължавай!  happy

Offline

#25 2012-04-09 12:11:29

weezy_FTW
Member
From: Miami, FL
Registered: 2011-01-07
Posts: 327

Re: Better than this ..

6 част.


Трябваше да се срещна с Майк в 5 в скейт парка. Трябваше да му кажа всичко, макар че знаех, че той се досещаше. Познавахме се много добре, той ми беше като брат. Винаги бяхме заедно, навсякъде. Още от малки си бяхме такива. той беше единственият човек на света, който ме познаваше толкова добре. Споделяхме си всичко, давахме си съвети, търсехме най-правилното решение заедно. Майк. Толкова много мога да кажа за този човек.
Тръгнах към скейт парка със новия си скейт, който си купих от първата ми печалба. не беше от евтините и имаше страхотни графити отдолу. Когато стигнах там, веднага разпознах Майк сред тълпата от скейтъри тийнейджъри. Той седеше на една скамейка, замислен и най-странното беше, че Майк пушеше. Той правеше това изключително рядко, само когато нещо много го тревожеше.
- Хей. - седнах до него - Виж, знам, че се притесняваш за мен.
- Да се притеснявам?! Не, Мери. Аз не се притеснявам да теб, просто не мога да повярвам, че ще го направиш.
- Да направя кое?
- Мери, ти се занимаваш със Робърт Грънч, едно от доверените лица на Биг Тайсън. Хората ходят при тях само за две неща. За наркотици и продажба на наркотици. И двете са лоши, ти какво правеше с Роб?
- Майк, аз .. Майк, трябват ми пари и се захванах с бизнеса.
- Мери. - той ме погледна клатейки негативно глава - това няма да доведе до нищо хубаво и ти го знаеш. Ти си по - добра от това. Не го прави, недей Мери.
- Майк, това е временно. - казах аз.
- Първо временно, после постоянно. Докато се усетиш, ще лежиш във някоя забутана къща насред пустинята с други наркомани и ще посучаваш конвулсии.
- Но аз само продавам, не съм опитвала и няма да го направя.
- Пази се. - Майк пак каза това и си трягна със скейта.
Каза ми, че съм по-добра от това, но не ми вярваше на думите. Останах в парка и карах скейт около час, мислейки за това, което ми каза Майк. Не исках да се провалям и си мислех, че нямаше да стане.
По пътя към вкъщи телефонът ми звънна. Беше някакъв непознат номер. Вдигнах и чух гласа на Биг Тайсън. Каза ми, че ще ме чака пред къщата на Роб. качих се на скейта и отидох там. Там бяха Биг Тайсън, Роб, синовете на Биг Тайсън, около 5 момчета на моята възраст и две момичета.
- Реших да ви покажа от къде взимаме стоката. - каза Тайсън.
Беше доста странно, но пък трябваше да го знаем. Качихме се в един микробус и след половин час пристигнахме .. никъде. На едно изоставено място на края, на самия край на квартала. Имаше една изоставена сграда, постройка, която не беше довършена. Влезнахме вътре и първото нещо, което усетих беше миризмата и димът от марихуана и приятните реге мелодии. Влезнахме вътре и от една от стаите излезе висок черен мъж с дълги до кръста расти. Той държеше бонг в ръката си и беше много ухилен. Биг тайсън го попита дали има нещо за нас, и когато мъжът започна да говори всички се засмяхме, защото имаше силен ямайски акцент. Мъжът отиде в другата стая и домъкна един сак. От него извади един голям пакет кокаин, увит в тиксо, сигурно заради превозването. Извади още, не толкова голям пакет хапчета и 5 големи пакета с марихуана. Очите ми изкочиха. Не вярвах, че толкова много наркотици се продават само за седмица в Бронкс. Но така си беше, почти всички намираха решението в наркотиците. Те освобождаваха главите им от тежките мисли.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook