#1 2012-01-21 13:22:30

ronnie
Member
Registered: 2011-02-21
Posts: 736

Re: Азиатско кино

Разбрах, че в сайта има доста фенове на азиатското кино, така че реших да направя тема в която можете да споделяте заглавия на интересни филми и сериали с азиатски произход. Както и да казвате кои са любимите ви и да пишете впечатления за тях.
smile


[list=*]
[*]Legend of the Guardians[/*]
[/list]

Offline

#2 2012-01-21 13:24:13

ronnie
Member
Registered: 2011-02-21
Posts: 736

Re: Азиатско кино

Peradise Kiss ми е любимият японски филм.


[list=*]
[*]Legend of the Guardians[/*]
[/list]

Offline

#3 2012-01-21 14:19:31

beautiful_kitty
YMCMB ♥
From: Dubai .
Registered: 2010-02-21
Posts: 10,203

Re: Азиатско кино

Ами аз гледах ИРИС. smile


[img]http://30.media.tumblr.com/tumblr_lz3gquTk911r5s8qlo1_r1_250.gif[/img] [img]http://30.media.tumblr.com/tumblr_lz3gquTk911r5s8qlo4_r1_250.gif[/img]
[list=*]
[*]Понякога трябва да се научиш да се сбогуваш..колкото и трудно да е.[/*]
[/list]

; We♥it ; Ask.fm

Offline

#4 2012-01-21 14:56:33

tedinka977
Member
From: Burgas
Registered: 2010-10-28
Posts: 1,316

Re: Азиатско кино

Ами Koizora, You're beautiful, 49 days, Dream High, You've fallen for me, The Snow Queen са едни от любимите ми. Още доста съм гледала, но не се сещам сега.


[img]http://25.media.tumblr.com/tumblr_m5vg7kWRcu1r1yan6o1_250.gif[/img] [img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m5vg7kWRcu1r1yan6o2_250.gif[/img]
[img]http://25.media.tumblr.com/tumblr_m5vg7kWRcu1r1yan6o3_250.gif[/img] [img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m5vg7kWRcu1r1yan6o4_250.gif[/img]

"If I had to choose between loving you and breathing, I would use my last breath to say I love you." - Taemin

Offline

#5 2012-01-21 17:06:07

scrapi_18
Member
Registered: 2009-05-05
Posts: 83

Re: Азиатско кино

Гледала съм доста азиатски сериали и филми едни от любимите ми са: 200 Pounds Beauty, Love Shuffle, Vampire Prosecutor, Crows Zero 1 & 2,Kami no Shizuku,Samurai High School,One Pound Gospel, Fugitive Plan B и още много други smile  smile  smile


Горе главата дори и да губиш играта!

Offline

#6 2012-01-21 19:16:54

mimi_vasileva
Member
Registered: 2011-01-07
Posts: 679

Re: Азиатско кино

Аз съм гледала Boys before flowers страхотен е!


Look, if you had one chance,
one opportunity to seize everything
you've ever wanted, in one moment,
would you capture it... or just let it slip?

Offline

#7 2012-01-21 20:49:48

ronnie
Member
Registered: 2011-02-21
Posts: 736

Re: Азиатско кино

Bloody Monday е японски сериал.

- Жанр: Екшън
- Епизоди: 11
- Година: 2008
- Резюме: Специалният Трети отдел към Агенцията за национална сигурност в Япония получава информация, че вероятно Токио е следващата цел на терористите, унищожили цял град в Русия. За да научат какво точно е станало в Русия, Трети отдел прибягва до помощта на гениалния хакер Такаги Фуджимару. Но помагайки на Отдела, Фуджимару се замесва много по-дълбоко, отколкото е очаквал. И скоро се оказва, че влиянието на терористичната групировка достига дори до училище му и до самия Отдел.
Сега Фуджимару трябва да разчита на хакерските си умения, за да разкрие плановете на терористите и да разбере какво се крие зад фразата "Кървав понеделник".

Според мен, ако искате да гледате сериал с който ще се забавлявате и отпуснете, този не е добър избор. В него има доста екшън. Но пък си е интересен, заинтригуващ и си заслужава да го гледате.

Линк към торента:
http://zamunda.net/details.php?id=284535&hit=1


[list=*]
[*]Legend of the Guardians[/*]
[/list]

Offline

#8 2012-01-23 09:21:12

wounds
Member
From: Втората звезда в дясно
Registered: 2010-10-13
Posts: 711
Website

Re: Азиатско кино

И аз да се разпиша *потърква щастливо ръчички*

Hanamizuki / Цъфтящ дрян -   Много хубав филм, романтичен без да е прекалено сладникав.

High School Debut / Училищен дебют - винаги може да ми оправи настроението без значение колко е лошо, много свежа и забавна комедия.

Peradise Kiss/ Райска целувка - наистина невероятен филм за това как нещо съвсем малко може да промени целия ти живот.

200 Pounds Beauty / Minyeo-neun goerowo - защото красотата се крие вътре в нас. Много забавно и сладко филмче.

House of Flying Daggers / Летящи кинжали - Старо, но златно. Защото любовта винаги обърква плановете ни.

Red Cliff / Битката при червените скали - понеже битките не се печелят  с числено превъзходство, а с тактика и хитрост.


От сериалите:

Ирис - Оказа се по-добър от очакваното.

My Girl - Обожавам го.

Chuno / Ловци на роби -  Знаете ли какво е истинската любов? Това е онзи миг, в който си готов да дадеш живота си за щастието на някой друг, дори това щастие да не е с  теб. Плаках. Гледайте го, няма да съжалявате.
Бедгай: Нима не разбра, Де Гил, не можеш да промениш този свят!
Де Гил: Напротив. Достатъчно е ние двамата да умрем и той вече ще е малко по-добър...

The Kingdom Of The Winds / Кралството на ветровете - отново историческа драма, все пак съм фен на жанра. Много силен и красив филм

Bichunmoo / The Dance in the Sky - Невероятно красив  филм за предателството и любовта, сюжетната линия малко ми напомня на "Граф Монте Кристо".

Hong Gil Dong - Отначало тръгва леко и забавно, а после ти скрива шапката без да се усетиш.

Tae Wang Sa Shin Gi / The Story of the First King's Four Gods - Ефектите им не са нищо особено, но историята  е хубава, битките също. Корейците ги бива в боевете с хладни оръжия, много ме радва това, че ги правят да изглеждат абсолютно реални, същевременно много красиви без да използват "Китайска авиация".

Boys Before Flowers - Радва от началото до края, първите серии бяха много весели, после изведнъж стана толкова сериозен... Не помня от кога не бях плакала на сериал преди това... Препоръчвам да се гледа.

Hanazakari no Kimitachi e -  Много ми беше интересен, определено си заслужава гледането и той. Хубавото на японските филми е, че вкарват хумор без да стават прекалено вулгарни, докато американците отдавна прекрачиха границата, май заради това се обърнах към източните продукции в последно време...

Mischievous Kiss - Признавам си започнах да го гледам заради Ким Хьон Джунг blush но е забавен и ми хареса, макар че на моменти ми се искаше да му набия шамарите laugh

Dream High - Lovin' it.

Koizora - Тoва беше един от онези филми, които уж трябва да те натъжават, а същевременно оставят едно такова топло, сладко усещане в теб, когато свършат, и ти дават надежда.

Nobuta wo Produce - Образи и половина, невероятни.


Толкова от мен за сега  laugh

Едит: Hana Yori Dango - това го гледах заради мнението на Скрапи laugh И то е хубаво, макар че в корейската версия образите на героите бяха много по-добре развити и ми се сториха по-задълбочени, тук беше наблегнато повече на чувствата на Цубаса и Минако, но Руи не може да се сравнява с Джи Хо, колкото и да харесвам двамата актьори Хьон Джун се справи по-добре и ме разплакваше повече  heart


Just remember that sometimes,
the way you think about a person
isn’t the way they actually are.

Offline

#9 2012-01-23 09:54:46

miss_cute_kiss
Member
From: Somewhere in the oceans
Registered: 2010-11-20
Posts: 2,890

Re: Азиатско кино

Ами..

Boys Before Flowers. heart
Hana Yori Dando heart
Buzzer Beat heart
Tokyo Dogs.
Daite Senorita
Nobuta wo Produce heart
Kurosagi  heart

Не са много. smile Но те са серияли : )


[list=*]
[*]"Love,love,love...and what is it good for!?
Absolutely nothing."
[/*]
[/list]

Offline

#10 2012-01-25 11:52:24

ronnie
Member
Registered: 2011-02-21
Posts: 736

Re: Азиатско кино

Boys Before Flowers е южно корейски сериал.

- Жанр: комедия / драма / романтичен
- Епизоди: 25+1
- Година: 2009
- Резюме: Гимназия "Шинва" - училището за най-привилегированите и богати деца в Корея предстои да преживее най-бурните си моменти, след като в него по стечение на обстоятелствата влиза Гюм Джан Ди - енергично момиче от обикновено и бедно семейство. Нейните надежди са да не бие много на очи и да не се забърква в неприятности, но съдбата няма друга работа и я изправя срещу най-влиятелните и известни момчета в гимназията, известни като групата F4.

Нейните спокойни дни приключват когато тя получава "Червеният картон" - символът на F4, с който те й обявяват война. Сблъсъкът между разглезеният и капризен лидер на F4 - Гу Джун Пьо и устата Гюм Джан Ди, води до поредица от събития, в които любовта, приятелството, доверието и гордостта са поставени пред изпитания, които преобръщат целият им живот и ги принуждават да осъзнаят истинските неща, за които си струва да се бориш.

Сриалът е просто уникален. Ако не сте го гледали, го напавете. Ще ви хареса! Известен е в Кореа и не само. (като гледам коментарите и при нас е известен) В него участват големи сладури, а за самият филм няма да казвам.

Ето и линк, ако някой желае да си го изтегли:
http://zamunda.net/details.php?id=161540&hit=1


[list=*]
[*]Legend of the Guardians[/*]
[/list]

Offline

#11 2012-01-25 14:24:01

wounds
Member
From: Втората звезда в дясно
Registered: 2010-10-13
Posts: 711
Website

Re: Азиатско кино

Boys Before Flowers е южно корейски сериал.
- Епизоди: 25+1

[spam] На мен това +1 защо ми се губи от бройката? Нали не става въпрос за спешъл сцените след 16-ти епизод? Или за клипчетата "5 години по-късно", които се мотаят из ютуб? Ох, още ми горчи като се сетя, че свърши сериала...[/spam]

A след като гореспоменатото е изгледано струва ли си да се гледа и Hana Yori Dando или става въпрос просто за римейк? think  Защото италианската версия на "3 метра в небето" не ми допадна особено и  не ми се иска да правя отново грешката да гледам 2 еднакви филма.


Just remember that sometimes,
the way you think about a person
isn’t the way they actually are.

Offline

#12 2012-01-25 17:09:56

scrapi_18
Member
Registered: 2009-05-05
Posts: 83

Re: Азиатско кино

Boys Before Flowers е южно корейски сериал.
- Епизоди: 25+1

[spam] На мен това +1 защо ми се губи от бройката? Нали не става въпрос за спешъл сцените след 16-ти епизод? Или за клипчетата "5 години по-късно", които се мотаят из ютуб? Ох, още ми горчи като се сетя, че свърши сериала...[/spam]

A след като гореспоменатото е изгледано струва ли си да се гледа и Hana Yori Dando или става въпрос просто за римейк? think  Защото италианската версия на "3 метра в небето" не ми допадна особено и  не ми се иска да правя отново грешката да гледам 2 еднакви филма.

На мен лично Hana Yori Dango дори ми харесва повече от Boys Before Fwolers.А и Hana Yori Dango  има и филм той е продълйението на сериала и е страхотен. smile  smile  smile


Горе главата дори и да губиш играта!

Offline

#13 2012-01-25 17:20:11

yoo_97
Opportunity
From: Lawrence, Kansas
Registered: 2010-02-19
Posts: 4,633
Website

Re: Азиатско кино

Не намирам нищо интересно в тези сериали и филми, изобщо самите актьори не мога да ги трая, противни са ми. Мое мнение.


[img]http://29.media.tumblr.com/tumblr_m0wp7qHfRl1r5gctwo1_500.gif[/img] 
this is how I spent my summer, Luke, wanting you.

Offline

#14 2012-01-25 17:29:53

teodoraa
I believe
From: В света на фантазията
Registered: 2010-03-20
Posts: 3,529

Re: Азиатско кино

Не намирам нищо интересно в тези сериали и филми, изобщо самите актьори не мога да ги трая, противни са ми. Мое мнение.

nod


[list=*]
[*]Dalindaaaaaaaaaa sun : )) ![/*]
[/list]

Offline

#15 2012-02-02 15:49:30

wounds
Member
From: Втората звезда в дясно
Registered: 2010-10-13
Posts: 711
Website

Re: Азиатско кино

Някой ще сподели ли мнение за "East Of Eden" и "Protect The Boss"?  wasntme


Just remember that sometimes,
the way you think about a person
isn’t the way they actually are.

Offline

#16 2012-02-04 22:01:05

ronnie
Member
Registered: 2011-02-21
Posts: 736

Re: Азиатско кино

Някой ще сподели ли мнение за "East Of Eden" и "Protect The Boss"?  wasntme

Мога да ти кажа за Protect the Boss. В момента го гледам и ми харесва. Забавно сериалче. Ако искаш го гледай, но за East Of Eden не мога да кажа нищо.


[list=*]
[*]Legend of the Guardians[/*]
[/list]

Offline

#17 2012-02-11 19:26:47

ronnie
Member
Registered: 2011-02-21
Posts: 736

Re: Азиатско кино

Предложете някой нов сериал, че ми се гледа  think  smile


[list=*]
[*]Legend of the Guardians[/*]
[/list]

Offline

#18 2012-02-11 20:07:00

wounds
Member
From: Втората звезда в дясно
Registered: 2010-10-13
Posts: 711
Website

Re: Азиатско кино

Предложете някой нов сериал, че ми се гледа  think  smile

Колко нов  wasntme повечето от последната година ги няма преведени на английски и лично на мен ми е трудно да ги открия изобщо  |-(
Сега съм на Tumbling и ми е много зарибяващ с всички тия икисен - Ямамото  Юске,Мюра Шохей, Сето Коджи, Дайто Шунске heart
Proposal Dаisakousen е хубав, ако не си го гледала  think  Code Blue също (Ямапи-фенчето в мен се обади devil) Yamato Nadeshiki Shichi Henge май си го гледала (Казуяя, Казуяяяя) Римейка на Hanakimi не е лош, макар че версията с Огури Шун, Хориката Маки, Мизушима Хиро, Дайто Шунске, Ямамото  Юске, Мюра Шохей, Окада Масаки и т.н. да ми е фаворит, все пак бяха събрали половината ми любими актьори  в един сериал angel

От корейските си харесвам:
Coffee prince
Me too flower
Dream High 1,2
You've fallen for me
East of eden
сега го гледам и до тук ми харесва, все пак Ким Бом  heart


Just remember that sometimes,
the way you think about a person
isn’t the way they actually are.

Offline

#19 2012-02-11 20:34:25

ronnie
Member
Registered: 2011-02-21
Posts: 736

Re: Азиатско кино

Ами само да те питам, теглиш ли си ги или в Youtube ги гледаш? smile


[list=*]
[*]Legend of the Guardians[/*]
[/list]

Offline

#20 2012-02-11 21:57:22

wounds
Member
From: Втората звезда в дясно
Registered: 2010-10-13
Posts: 711
Website

Re: Азиатско кино

Ами само да те питам, теглиш ли си ги или в Youtube ги гледаш? smile

В драмакрейзи ги гледам по принцип  8-)


Just remember that sometimes,
the way you think about a person
isn’t the way they actually are.

Offline

#21 2012-02-15 09:04:52

wounds
Member
From: Втората звезда в дясно
Registered: 2010-10-13
Posts: 711
Website

Re: Азиатско кино

Малко да съживя темичката  и да споделя за един страхотен сериал, който открих едва наскоро  angel

Заглавие: Tumbling
Линк:Tumbling
Епизоди: 11
Държава: Япония
Година: 2010
В ролите: Ямамото Юске, Дайто Шунске, Сето Коджи, Миура Шохей, Томиура Сатоши, Янагишита Тому, Каку Кенто и др.

Резюме: Азума Ватару(Ямамото Юске), ученик трета година в гимназията Карасумори, е дявол, който всява страх в сърцата на хората. Един ден неговият учител му казва, че трябва да се включи в клуб, за да компенсира липсата на кредити от втори курс. Сприхавият Азума не може да прави каквото и да е било за по-продължително време. Той се присъединява към мъжкия клуб по художествена гимнастика, който е с много малко членове, под ръководството на Такенага Юта(Сето Коджи). Те са подигравани от треньора на женския клуб, както и от останалите, а и едва успяват да използват гимнастическия салон. Въпреки това, когато шестото момче се присъединява към клуба, Юта решава да вземе участие в състезанието с шестимата си съотборници...


Личен коментар за филма: Грабна ме още от първата минута, от момента, в който Юта започна да говори за мечтите си... Да успееш да разбереш мечтите на другите, да ги приемеш, да се научиш да ги уважаваш, да се бориш за копнежите на някой друг и да промениш себе си заради тях. Уау!  Това наистина е нещо много трудно и същевременно е прекрасно, много докосващо и затрогващо. Хареса ми, че Ватару си постави цел и я следва на пук на всичко - бе готов да се изправи срещу всички, както и начинът, по който се бореше за приятелите си,  че 9-тимата успяха да се преборят с различията си и да останат заедно. Иска ми се да вярвам, че такова приятелство наистина съществува и не е само измислица на режисьорите.

За актьорите: След като го изгледах мога да кажа, че каста е просто идеален - нямаше как да изберат по-добри за съответните роли. Честно казано отначало бях скептична понеже бях виждала Юске и Шохей само в ролите на идиоти, но тук ми се издигнаха в очите - доказаха, че могат да се справят и със сериозни роли. От друга страна пък гледах на Сето като на хлапе заради Otomen, Atashinchi no denshi, Koizora и т.н., единствено в rinne no ame го бях виждала като сериозен актьор, но в Tumbling  също се представи уникално добре, макар че може би очаквах малко повече от него.  В общи линии момчетата направиха наистина силни роли.

Най-много ми хареса това, че не са използвали дубльори за упражненията, а си правят всичко сами, който не вярва да види Бръмммммм

...and something fun   (: 

ЕДИТ: Някой има ли идея от къде мога да си сваля Moshidora? Става въпрос за филма, анимето съм го гледала wasntme


Just remember that sometimes,
the way you think about a person
isn’t the way they actually are.

Offline

#22 2012-02-20 21:08:41

ronnie
Member
Registered: 2011-02-21
Posts: 736

Re: Азиатско кино

Олее, тоя ще го гледам. Ей ся си тегля торента. smirk


[list=*]
[*]Legend of the Guardians[/*]
[/list]

Offline

#23 2012-02-20 22:21:22

wounds
Member
From: Втората звезда в дясно
Registered: 2010-10-13
Posts: 711
Website

Re: Азиатско кино

Олее, тоя ще го гледам. Ей ся си тегля торента. smirk

После да кажеш дали ти е харесал wasntme  аз направо се побърках по него  angel
Сега си търся нещо подобно, Pride и Buzzer beat съм ги гледала, но приемам всякакви други предложения за сериалчета свързани със спорта или разни ученически драми, че май съм на такава вълна сега.


Just remember that sometimes,
the way you think about a person
isn’t the way they actually are.

Offline

#24 2012-02-21 10:48:14

beautiful_kitty
YMCMB ♥
From: Dubai .
Registered: 2010-02-21
Posts: 10,203

Re: Азиатско кино

Ами скоро ще пускат ли по телевизията някой нов?
Знам,че дават "Паста",но той не е от най-новите,а аз искам да го хвана от начало. smile


[img]http://30.media.tumblr.com/tumblr_lz3gquTk911r5s8qlo1_r1_250.gif[/img] [img]http://30.media.tumblr.com/tumblr_lz3gquTk911r5s8qlo4_r1_250.gif[/img]
[list=*]
[*]Понякога трябва да се научиш да се сбогуваш..колкото и трудно да е.[/*]
[/list]

; We♥it ; Ask.fm

Offline

#25 2012-02-21 12:33:56

wounds
Member
From: Втората звезда в дясно
Registered: 2010-10-13
Posts: 711
Website

Re: Азиатско кино

Ами скоро ще пускат ли по телевизията някой нов?
Знам,че дават "Паста",но той не е от най-новите,а аз искам да го хвана от начало. smile

Няма официална информация все още, но сериозно се съмнявам, те едва пуснаха "Ирис", "Атина" и "Паста", а при добро желание можеш да си гледаш някой в Вбокс или Замунда(или драмакрейзи.нет, ако не ти е проблем английския).
А какво разбираш под "нов"? Неизлъчван по нашите ТВ или нов като година на заснемане?  think
Иначе и аз си се надявам да гледам с българския дублаж:
Boys Before Flowers
Secret Garden
You're Beautiful
You've Fallen For Me
Coffee Prince
City Hunter
... и много, много други, ама шанс  8-)


Just remember that sometimes,
the way you think about a person
isn’t the way they actually are.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook