#1 2011-12-24 18:13:29

monit000
Member
From: In my home..
Registered: 2010-07-13
Posts: 2,686
Website

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим?
2.Коя книга ви е любима?
3.Любим цитат от книга??
4.Любим автор?
5.Колко често си купувате книга?
6.Електронна или обикновена книга?
7.От кой жанр имате най - много книги?
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата?
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено?
10.Любим герой от книга?
11.Какво бихте казали на тези които не четат?
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно?
П.С.Извинявам се ако има грешки в правописа!Ако има такова лексиконче - КОШ


You don't know who i am
[img]http://prikachi.com/images/249/5198249q.gif[/img]

Offline

#2 2011-12-24 18:23:46

Princэska___
Member
Registered: 2011-01-07
Posts: 722

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? Всички
2.Коя книга ви е любима? Нямам определена
3.Любим цитат от книга?? ето част - "Някой винаги чака някого, а другият все не се завръща у дома. И тогава този някой прави всичко възможно да го унищожи, за да не му причинява повече болка"
"Сирената", Рей Бредбъри
4.Любим автор? Паулу Коелю
5.Колко често си купувате книга? -
6.Електронна или обикновена книга? Обикновенна
7.От кой жанр имате най - много книги? Любовни
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? Резюмето
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? Предпочитам да я прочета
10.Любим герой от книга? Lord Henry
11.Какво бихте казали на тези които не четат? Изпускат много
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? "Бяла като мляко, червена като кръв"
П.С.Извинявам се ако има грешки в правописа!Ако има такова лексиконче - КОШ

Offline

#3 2011-12-24 18:48:10

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? - Фентъзи, Художествена литература
2.Коя книга ви е любима? Цялата поредица "Училище за вампири"
3.Любим цитат от книга?? "Не, дъще. Не е свършило. Това е едва началото..."
4.Любим автор? Ами много са: Рик Риърдън, Дж.К. Роулинг, П.С.Каст+Кристин Каст, Ришел Мийд, Дж.Р.Уорд
5.Колко често си купувате книга? Винаги, когато имам възможност.
6.Електронна или обикновена книга? Обикновена.
7.От кой жанр имате най - много книги? Фентъзи, Художествена литература.8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? Първо корицата, после резюмето и накрая автора.  laugh
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено?  Гледам филма и чета книгата. smile
10.Любим герой от книга? Зоуи.  heart
11.Какво бихте казали на тези които не четат? Ами за тях си е. : ))
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? В момента чета "Здрач", но още не съм я дочела, затова последната, която ПРОЧЕТОх беше "Изпепелена"

Offline

#4 2011-12-25 01:11:30

LqLq96
Member
From: Miami,Fl
Registered: 2011-09-29
Posts: 115

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим?- фентъзи и тинейджърски 
2.Коя книга ви е любима? - поредицата "Училище за вампири"
3.Любим цитат от книга??-
4.Любим автор? - П.С.Каст и Кристин Каст
5.Колко често си купувате книга? - няколко пъти в годината,защото вкъщи има много... smile
6.Електронна или обикновена книга? - обикновена
7.От кой жанр имате най - много книги? - фентъзи и тинейджърски 
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? - корицата и резюмето
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? - гледам филма и чета книгата след това
10.Любим герой от книга? - Зоуи Редбърд heart
11.Какво бихте казали на тези които не четат? - огромна грешка
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно?  - "Лятото На Неудачниците"  smile


Бивш Профил:sweet_ashley sun
[img]http://prikachi.com/images/460/3910460j.jpg[/img]
Pitbull heart  heart  inlove  inlove  kiss  kiss  star  sun

Offline

#5 2011-12-25 13:36:36

TwilightGirl90
Member
Registered: 2010-06-16
Posts: 18,530

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? - Класиката, Криминални, Фентъзи, Фантастика.
2.Коя книга ви е любима? - Гняв на Стивън Кинг и поредицата "Хари Потър".
3.Любим цитат от книга? - "Страхът от името само засилва страхът от нещото." - Хари Потър.
4.Любим автор? - Стивън Кинг, Дж.К.Роулинг.
5.Колко често си купувате книга? - Преди постоянно, но вече си имам таблет, където чета.
6.Електронна или обикновена книга? - Електронна.
7.От кой жанр имате най - много книги? - Фентъзи.
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? - Резюмето.
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? - Чета книгата и после гледам филма.
10.Любим герой от книга? - Хари Потър!
11.Какво бихте казали на тези които не четат? - Много губите. Когато четете обогатявате знания, култура и това е вид удоволствие.
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? - Ееми, май беше "Клетка" на Кинг.


[list]Истинската сила е да се усмихнеш,
когато очите ти са пълни със сълзи. [/list:u]

Offline

#6 2011-12-27 16:40:08

privaтe Love
Member
From: in his late night thoughts
Registered: 2010-08-07
Posts: 5,126

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим?
Не мога да определя,мога само да кажа,че не си падам по твърде драматичните книги
2.Коя книга ви е любима?
"Хари Потър",но ценя и още много: "Портретът на Дориан Грей","Гордост и предразсъдъци","Хрониките на Нарния","Скитница","Граф Монте Кристо","Бел - Ами","Отнесени от вихъра" .. знам,всички са различни,което обяснява отговора ми на въпрос 1
3.Любим цитат от книга?
"...Знам, че мога да живея без него, но бих искала да го срещна отново, да преживея същото, да стигна още по-далеч.." - Паулу Коелю,"Единайсет минути"
4.Любим автор?
Като че ли е Оскар Уайлд
5.Колко често си купувате книга?
Винаги когато мога
6.Електронна или обикновена книга?
Обикновена
7.От кой жанр имате най - много книги?
Засега е фентъзи,но си обогатявам колекцията с книги от различни жанрове
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата?
Първо корицата ме грабва,но после веднага се насочвам към резюмето
9.Ако книгата, която четете я има на филм, вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата, все пак във филма има нещо изпуснато или променено?
Чета книгата,но гледам и филма
10.Любим герой от книга?
Амбър от "Вечната Амбър" heart
11.Какво бихте казали на тези които не четат?
Голяма грешка правят,но то си е за тях ..
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно?
"С дъх на канела" на Никълъс Спаркс


«» Hold my hand and I'll take you there... somehow, someday, somewhere...

Offline

#7 2011-12-31 09:20:24

the_cool_girl_97
Member
From: Middle Earth
Registered: 2010-07-02
Posts: 1,600
Website

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим?фентъзи, криминални, а ако може да се смесят и двете - бижу sun
2.Коя книга ви е любима?не съм сигурна, но смятам, че Властелинът на Пръстените е много добра
3.Любим цитат от книга??Няма по-опасен враг от този, който няма какво да загуби
4.Любим автор?ъгх.. хвана ме за болното ми място.. не знам..
5.Колко често си купувате книга?рядко. за какво ми е да ги купувам, след като не съм прочела и половината от 2-та гардероба и половина дето ги имам вкъщи..
6.Електронна или обикновена книга?и двете
7.От кой жанр имате най - много книги?може би криминални.. Агата Кристи преобладава с пребиваването си у дома, но има и доста фантастика с небесни битки.. но това си е мания на мама..
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? резюмето!!
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? предпочитам да я прочета, за да знам с какви спънки ще си имам работа, когато изгледам филма
10.Любим герой от книга?оо, не знам.. от всяка книга си имам по един или двама любими герои..
11.Какво бихте казали на тези които не четат? че какво да им кажа друго, освен че страшно много губят? та това си е един уникален начин да избягаш от проблемите, макар и временно..
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? Ерагон на Кристофър Паолини


[img]http://24.media.tumblr.com/029ba717573a7d8e9139644f40b50792/tumblr_mqwmeyLjNT1rx5m4to1_500.gif[/img]

Offline

#8 2012-01-03 20:51:29

anitu-bau
Member
Registered: 2009-07-15
Posts: 3,167

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим?
всички..
2.Коя книга ви е любима?
"Една женска усмивка" - Никола Баро
"Сцена на любовта" - Джудит Майкъл

3.Любим цитат от книга??
Написах го в темата за цитати, въпреки че имам любими цитати от много книги
4.Любим автор?
Нямам такъв..
5.Колко често си купувате книга?
Поне веднъж на месец.. Купувам си някоя от поредиците, които излизат със списания, защото като се чудя коя книга да си купя никога не мога да реша, а така ми е по - лесно..
6.Електронна или обикновена книга?
Обикновена..
7.От кой жанр имате най - много книги?
Фентъзита и напоследък любовни..
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата?
Резюме и корица
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено?
И гледам, и чета..
10.Любим герой от книга?
Хмм, може би героите от "Една женска усмивка"
11.Какво бихте казали на тези които не четат?
Да четат..
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно?
Хмм, "Горчив триумф" на Барбара Делински, но до дни съм приключила и "Цената на мълчанието" на Айлийн Гоудж..


[img]http://i56.tinypic.com/2cdyd1x.jpg[/img]

Offline

#9 2012-01-08 17:18:20

Нелии
Member
From: LA
Registered: 2011-09-09
Posts: 264

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? - Тинейджърски, детективски и по малко от др-те ;д
2.Коя книга ви е любима? -  Здрач
3.Любим цитат от книга?? - "Никога не се доверявай на вампири, довери ми се" - Едуард, "Здрач"
4.Любим автор? - Агата Кристи
5.Колко често си купувате книга? - не много често
6.Електронна или обикновена книга? обикновена smile
7.От кой жанр имате най - много книги? - от всички по малко
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? - амии първо корицата, после автора и накрая резюмето ;дд
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено?  - винаги първо чета книгата, а после оставам разочарована от филма ;д
10.Любим герой от книга? - Едуард heart
11.Какво бихте казали на тези които не четат? - определено изпускат многоо ;]
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? - "Вероника решава да умре" - Паулу Коелю


I tried to find you at the bottom of a bottle,
laying down on the bathroom floor,
my loneliness was a rattle in the windows,
you said you don't want me anymore..

Offline

#10 2012-01-11 10:02:50

perwyy_starr
Member
From: Hawaii xD :P
Registered: 2011-10-05
Posts: 16

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? Хоръри
2.Коя книга ви е любима? Стивън Кинг - Дългата Разходка
3.Любим цитат от книга?? Незнам
4.Любим автор? Стивън Кинг
5.Колко често си купувате книга? Ммм 1 месечно laugh
6.Електронна или обикновена книга? Обикновена
7.От кой жанр имате най - много книги? Хоръри
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? Резюмето
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? Първо чета после гледам!
10.Любим герой от книга? Чарли Макджий
11.Какво бихте казали на тези които не четат? А уее много изпускате!Книгите не винаги са скучни! lipssealed
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? Стивън Кинг - Живата Факла


^^Smile!=)

Offline

#11 2012-01-12 23:24:56

sweet_kiss666
Member
From: New York
Registered: 2011-09-13
Posts: 1,054

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? Ужаси.
2.Коя книга ви е любима? Доста са.
3.Любим цитат от книга??
4.Любим автор? Стивън Кинг.
5.Колко често си купувате книга? 1-2 пъти месечно.
6.Електронна или обикновена книга? Обикновена.
7.От кой жанр имате най - много книги? Ужаси и любовни  laugh 
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? Първо резюмето,след това автора и накрая корицата.
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? ?Първо чета книгата,след това гледам филма.
10.Любим герой от книга?
11.Какво бихте казали на тези които не четат? Да четат,защото изпускат много.
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно?Аз обичам Ню Йорк.


The most important thing is to enjoy your life - to be happy - it's all that matters.
[img]http://data.whicdn.com/images/35466241/tumblr_m950i12jK91re152no1_500_large.gif[/img]

Offline

#12 2012-04-18 13:41:30

snow white_99
Member
From: София
Registered: 2011-01-27
Posts: 996

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? Романи и криминални
2.Коя книга ви е любима? Ммм...доста са
3.Любим цитат от книга?? "Когато за първи път отидох в кабинета на Хорхе знаех, че не е обикновен психоаналитик"
4.Любим автор?Хорхе Букай ...Дж.К. Роулин...Стефани М... и др
5.Колко често си купувате книга? напоследък рядко ..крада от кака laugh
6.Електронна или обикновена книга? зависии..но на тела имам много книги..
7.От кой жанр имате най - много книги? фантастика
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? 1.резюмето 2.автора 3.корицата
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? 1. книгата  2. филма
10.Любим герой от книга? Емет, Едуард, Дебелия...
11.Какво бихте казали на тези които не четат? ...
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? Нека ти разкажа
      heart


If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention.

[img]http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8cec9ilRs1qg3fxxo2_500.gif[/img]

Offline

#13 2013-01-05 11:02:43

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? Фантастика главно.
2.Коя книга ви е любима? 'Зазоряване'. Наскоро се зарибих по поредицата, както и 'Игрите на глада'.
3.Любим цитат от книга??  'За секунда се превърнах в хлапе - хлапе, което е прекарало целия си живот в едно и също малко градче. Просто дете. И разбрах, че трябва да преживея много повече, да изстрадам много повече, за да мога да проумея изгарящата агония в очите на Едуард.' и 'И щастливи продължихме към това малко, но съвършено парченце от нашата вечност.'
4.Любим автор? Стефани Майър, Стивън Кинг.
5.Колко често си купувате книга? Винаги, когато мога. Обожавам книгите.
6.Електронна или обикновена книга? Обикновена книга, разбира се.
7.От кой жанр имате най - много книги? Фантастика. И повечето за вампири. Обичам книгите за вампири.
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? Резюмето. Винаги!!!
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? И двете. И чета книгата, и гледам филма.
10.Любим герой от книга? Бела и Едуард. <3
11.Какво бихте казали на тези които не четат? Изпускат много.
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? Ми не помня, честно казано, в момента чета (или по-точно препрочитам) 'Зазоряване' на Стефани Майър, но мисля, че последната книга, която прочетох, беше 'Годината на Емили'.

Offline

#14 2013-01-05 19:59:34

youngmoney9
Member
Registered: 2012-04-03
Posts: 900

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? Фентъзи или мистерия.
2.Коя книга ви е любима? Хари Потър.
3.Любим цитат от книга?? " Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен. Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш. И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти." - Стивън Кинг, "То"
4.Любим автор? Джоан Роулинг
5.Колко често си купувате книга? Ами не много често, майка ми си купува и покрай нея стават нещата smile
6.Електронна или обикновена книга? И двете.
7.От кой жанр имате най - много книги? Мистерия, трилър, фентъзи.
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? Авторът, заглавието и резюмето.
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? Правя и двете, ако историята си заслужава.
10.Любим герой от книга? Хари Потър, Деймън Салватор.
11.Какво бихте казали на тези които не четат? Всеки сам избира дали да чете, щом не искат значи според тях нищо не губят.
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? "Г-н Монк и златната треска"


NO PAIN IS FOREVER!

Offline

#15 2013-01-23 13:11:19

-atanasowa
Member
Registered: 2012-08-07
Posts: 1,122

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? Не мисля, че имам. Може би криминален, фентъзи, роман и класика;
2.Коя книга ви е любима? Алиса в Страната на Чудесата; Портретът на Дориан Грей;
3.Любим цитат от книга??
4.Любим автор? Нямам;
5.Колко често си купувате книга? Винаги, когато свърша книга; *през 1-3 седмици, в зависимост дали ми е интересна*
6.Електронна или обикновена книга? Обикновена.
7.От кой жанр имате най - много книги? Фентъзи-приключенски; Романи;
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? И трите понякога могат да оставят много лошо впечатление. Чета първите две страници
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? Гледам и чета
10.Любим герой от книга? Нямам
11.Какво бихте казали на тези които не четат? Ако им кажеш нещо, те просто ще се оправдаят. Духовността им е бедна, речникът им-също
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? Хекс Хол 3 хд
КОШ


.
Verlieben. Verlieren.

Offline

#16 2013-01-23 21:57:15

dream_catcher
Member
Registered: 2010-05-30
Posts: 32

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? Нямам любим жанр. Всичко написано добре ми харесва.
2.Коя книга ви е любима? "Вечната Амбър", "Портретът на Дориан Грей", "Хекс Хол", "Хари Потър", "Шерлок Холмс и отрядът от улица Бейкър"
3.Любим цитат от книга?? Нямам.
4.Любим автор? Оскар Уайлд, може би.
5.Колко често си купувате книга? Веднъж на месец.
6.Електронна или обикновена книга? Обикновена.
7.От кой жанр имате най - много книги? Не знам, но ми преобладават книгите за вампири.
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? Резюмето.
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? Чета книгата и след това гледам филма, като коментирам какво са изпуснали.
10.Любим герой от книга? Амбър от "Вечната Амбър" и Софи от "Хекс Хол"
11.Какво бихте казали на тези които не четат? Нямата си и на идея какво изпускате, до какви светове не сте се докоснали...
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? "Незабравима разходка" от Никълъс Спаркс
П.С.Благодаря за интересното лексиконче smile


[img]http://25.media.tumblr.com/tumblr_m6qc6t2lze1r4u9wdo1_500.gif[/img]

[img]http://25.media.tumblr.com/tumblr_mdzsuvK6rO1rxgs0lo1_400.gif[/img]



Това е историята, която пиша и можете да и хвърлите едно око, ако пожелаете == > http://kaprizen.com/forums/viewtopic.php?t=28043

Offline

#17 2013-02-28 20:16:34

youngmoney9
Member
Registered: 2012-04-03
Posts: 900

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? Приключенски, криминални, фентъзи.
2.Коя книга ви е любима? "Вик в нощта", "Хари Потър" всички части, "Монк и златната треска"
3.Любим цитат от книга?? Нямам
4.Любим автор? Джоан Роулинг, Мери Хигинс Кларк.
5.Колко често си купувате книга? Майка ми купува, аз или си свалям онлайн или и казвам на нея да ми вземе ;д
6.Електронна или обикновена книга? И двете.
7.От кой жанр имате най - много книги? Криминални
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? Автора и резюмето.
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? Обичам да чета книгата и да си представям нещата по мой начин, а след това да видя филма и да разбера дали има голяма разлика в представите ми и реалността. smile
10.Любим герой от книга? Нямам, може би Фред и Джордж от "Хари Потър"
11.Какво бихте казали на тези които не четат? Да си поправят грешката и че има само полза от това да четат.
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? "Монк и златна треска"


NO PAIN IS FOREVER!

Offline

#18 2013-03-01 15:06:21

sexy_girlll
Member
From: ~Summer Paradise~
Registered: 2012-03-13
Posts: 4,219

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим?Новела
2.Коя книга ви е любима?Птиците умират сами
3.Любим цитат от книга??Много са,но харесвам този- "Защото само онзи, който се е подхлъзнал и паднал, познава неравностите на пътя."
4.Любим автор?Колийн Маккълоу и много други.
5.Колко често си купувате книга?Всяка седмица
6.Електронна или обикновена книга?Обикновенна
7.От кой жанр имате най - много книги?Новела,криминални.
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата?Резюмето и корицата.
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено?Предпочитам първо да прочета книгата и после да гледам филма.
10.Любим герой от книга?Меги от „Птиците умират сами"
11.Какво бихте казали на тези които не четат?Губят.
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно?Малка черна рокля.


[list=*]
[*]........................................................................

Let’s say goodbye
And never back again, let me cry
I wanted you, you wanted to lie
I knew that it would happen this way.
[/*]
[/list]

Offline

#19 2013-06-28 10:38:26

чочина
Member
Registered: 2012-07-06
Posts: 278

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? Нямам любим,чета всякакви книги.
2.Коя книга ви е любима? "Нека ти разкажа" Хорхе Букай
3.Любим цитат от книга? Нямам.
4.Любим автор? Хорхе Букай
5.Колко често си купувате книга? Винаги когато имам възможност.
6.Електронна или обикновена книга? обикновена
7.От кой жанр имате най - много книги? Романи,Фентъзи
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? Резюмето и корицата
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? първо чета,после гледам филма
10.Любим герой от книга? Нямам,за сега.
11.Какво бихте казали на тези които не четат? Изпускат много.
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? "Възпламеняване" Сюзан Колинс

Offline

#20 2013-07-13 09:45:11

viktoriq_biserova
Member
Registered: 2010-05-14
Posts: 658

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? Любовния,обаче и други чета.
2.Коя книга ви е любима? Трудно бих определила ;д
3.Любим цитат от книга?? нямам
4.Любим автор? Авторът не е важен,важното е книгата да ми хареса. ;д
5.Колко често си купувате книга? попринцип чета онлайн.
6.Електронна или обикновена книга? За предпочитане обикновена ;д
7.От кой жанр имате най - много книги?
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? Резюмето
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? ЧЕта книгата след това гледам филма и сравнявам. ;д
10.Любим герой от книга? нямам
11.Какво бихте казали на тези които не четат?  Всеки интелигентен човек ще предпочете четене пред това да гледа ТВ или да седи на компютъра,но всеки има право да избира.
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? Хари Потър 3-та книга ;дд


♥¤..Let us die young or let us live forever.We don`t have a power but we never say never!!..¤♥
[img]http://static.rollingstone.ru/pic/ano/3/one_direction.jpg[/img]

Offline

#21 2013-07-16 15:31:54

Let me be your dream
Member
From: From Hell
Registered: 2012-08-13
Posts: 181

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? Криминале, Психо, Трилър и чат пат любовен.
2.Коя книга ви е любима? "Отровна приспивна песен" на Ед О`Конър
3.Любим цитат от книга? "Когато представлението ти харесва не питай за цената"
4.Любим автор? Едгар Алън По и Джеймс Хадли Чейс
5.Колко често си купувате книга? През 1 - 2 месеца.
6.Електронна или обикновена книга? Обикновена. Това е класика wink)
7.От кой жанр имате най - много книги? Криминалета
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? Резюмето и автора.
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? Третото.
10.Любим герой от книга? Кийт някой си ;д и Фонтен някоя си ;д не помня много имена ;дд
11.Какво бихте казали на тези които не четат? Че хората, които не обичат да четат имат слабо въображение.
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? "Тютюн" Димитър Димов


Тя зарови своите уши в покоя на неговия пулс и само за няколко секунди се влюби безвъзвратно в начина, по който нейната самота нежно и неусетно заспива в гърдите му. <3


[img]http://prikachi.com/images/530/6073530Z.gif[/img]

Offline

#22 2013-07-26 11:05:20

DamonGirl
Member
From: Новосибирск, Сибир
Registered: 2012-08-26
Posts: 604
Website

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? Фентъзи, Трилър
2.Коя книга ви е любима? Цифрова крепост -Дан Браун
3.Любим цитат от книга? Това ти ли си, Роуз Хатауей? Истинска ли си? За мен ти си като сън в друг сън. Страхувам се, че ако те докосна, ще се събудя. И моментално ще изчезнеш. - Ейдриън Ивашков,  "Духовна връзка"
4.Любим автор? Дан Браун и Ришел Мийд
5.Колко често си купувате книга? Повечето вземам от библиотеката или чета онлайн, а когато отивам в Русе купувам Журнал с подарък книга
6.Електронна или обикновена книга? Обикновена
7.От кой жанр имате най - много книги? Фентъзи
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? Резюмето
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? Първо чета книгата, после гледам филма
10.Любим герой от книга? Ейдриън Ивашков -поредицата"Академия за вампири"(без първата книга)
11.Какво бихте казали на тези които не четат? Изпускат много
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? "Цифрова крепост" -Дан Браун


Понякога съм пара, понякога съм лед. И във всичките си превъплъщения съм полезна, непотребна, а понякога — отровна.Защото никога не се опитвам да съм това, което не съм.Защото приемам да съм част, не цялост.Защото съм много неща, не едно.Защото не съм повече от това, което съм.Нито по-малко.

Offline

#23 2013-08-22 10:31:28

happy girl
Member
From: Vice city
Registered: 2010-05-30
Posts: 2,358
Website

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? - Фентъзи, Исторически
2.Коя книга ви е любима? - "Дъщерята на Калояна", "Иван Асен II", "Отмъстена любов", "Скитница" ...
3.Любим цитат от книга?? - - -
4.Любим автор? - Фани Попова-Мутафова, Димитър Мантов, Стефани Майър, Керстин Гир, Дж. Р. Уорд, Джанин Фрост...
5.Колко често си купувате книга? - Един/два пъти в месеца
6.Електронна или обикновена книга? - Обикновена
7.От кой жанр имате най - много книги? - Фентъзи
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? - Резюмето и корицата
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? - Първо чета книгата, после гледам филма
10.Любим герой от книга? - - -
11.Какво бихте казали на тези които не четат? - Те губят
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? - "Скай"


[img]http://prikachi.com/images/61/6177061C.gif[/img]

Sometimes it's very hard to move on, but once
you move on, you'll realize it was the best decision you've ever made.

Offline

#24 2013-10-25 16:59:41

dzhemile
Member
From: Sofia, Bulgaria
Registered: 2012-03-29
Posts: 20

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим?."Ужаси, фентъзи и криминални"
2.Коя книга ви е любима?....„Истинска кръв"
3.Любим цитат от книга??"Красотата не е в лицето, а в сърцето!"
4.Любим автор?...."Хорхе Букай"
5.Колко често си купувате книга?...."Може би веднъж месечно."
6.Електронна или обикновена книга?...Обикновена книга."
7.От кой жанр имате най - много книги?..."Криминални."
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата?.."Резюмето.."
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено?..Гледам филма и чета и книгата."
10.Любим герой от книга?...'Кийън Маккена от 'Кръгът' на Нора Робъртс"
11.Какво бихте казали на тези които не четат?.."Да започнат да четат, защото книги обогатяват речника и помагат и в реалния живот."
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно?.."Точно по пладне" на Нора Робъртс


Силно момиче съм... но и силните понякога плачат

Offline

#25 2014-08-20 00:47:24

tanityy
Strange star
From: Geneva,Switzerland
Registered: 2010-07-28
Posts: 12,452

Re: Литературен лексикон.

1.Кой жанр книги ви е любим? Нямам определен любим жанр.Важна е историята.
2.Коя книга ви е любима? Нямам такава все още,но ''Третата тайна'' на Стив Бери много ми хареса.
3.Любим цитат от книга?? ''Това бяха очи,които разбираха всичко,но не се вълнуваха от нищо.'' Димитър Димов ''Тютюн''
4.Любим автор? Нямам все още.
5.Колко често си купувате книга? Взимам ги от библиотеката,а и вкъщи имам.
6.Електронна или обикновена книга? Обикновена.
7.От кой жанр имате най - много книги? Романи.
8.Какво гледате когато си избирате книгата - автора, резюмето или корицата? И трите.
9.Ако книгата която четете я има на филм вие: предпочитате да я гледате, предпочитате да я прочете, гледам филма и чета книгата все пак във филма има нещо изпуснато или променено? Предпочитам първо да я прочета,а после да гледам филма.
10.Любим герой от книга? Нямам.
11.Какво бихте казали на тези които не четат? Това е въпрос на личен избор,но няма нищо лошо в това да седнеш и да си обогатиш общата култура,а и успоредно с това да навлезеш в нов свят,да избягаш от реалността за малко.
12.Коя беше книгата която прочетохте за последно? ''Бразилия'' на Джон Ъпдайк.


Личността започва там,където свършва сравняването с другите.
[img]http://prikachi.com/images/79/7560079R.jpg[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook