#1 2011-11-15 14:37:36

MMgirl
Member
Registered: 2011-11-01
Posts: 238

Re: домашна база за сенки

Как да си направим домашна база за сенки?
Здравейте!


Разбира се точно този тип продукти са доста скъпи и не всеки може да си ги позволи и поради тази причина реших днес да ви покажа как може да си направите сами в къщи. Не се притеснявайте, защото тя по нищо няма да се различва от купената. Разбира се, не може да очакваме, че ще има издържливостта на Urban Decay Primer Potion, но в рамките на 7-8 часа действа, но това е при мен. Ако кожата ви е много мазна вероятно този продукт не е подходящ за вас. Сенките ви със сигурност ще изглеждат в пъти по наситени, отколкото ако не използвате база, така че ако вашата е на свършване и точно сега не може да си позволите нова или пък ви е интересен резултата, пробвайте да си направите сами.

А ето и как става :

За целта ще ви бъдат необходими контейнерче, което да има капаче, за да не изсъхва базата ви, а и от хигиенична гледна точка разбира се е много по-добре.
Първата важна съставка е фон дьо тен - може да използвате всякакъв, какъвто имате без значение на марка или покривност.
Продължаваме с коректор, който за предпочитане е да е с подобна консистенция като на фон дьо тен-а ви - течен. И отново марка, цвят и покривност нямат значение. Използвайте каквото намерите в къщи. Между другото тук е важно да кажа, че тази стъпка може да се пропусне. Т.е. коректора е по избор, но аз ви препоръчвам да сложите, защото от личен опит знам, че базата става много по-издържлива.
И последната съставка за направата на нашата основа е - крем за очи. В много от клиповете в youtube, които изгледах по темата момичетата използваха лосион за тяло, но много важно да се знае, че лосиона трябва да е максимално гъст (на опаковките обикновено не пише body lotion, а body butter), а обикновените течни лосиони няма да ви свършат работа.. Аз обаче много се притеснявам да си сложа подобен продукт върху клепачите си, защото повечето от тях дори не е препоръчително да се използват върху лицето, а върху очи може да предизвикат раздразнения или алергии. Но ако прецените използвайте лосион. Вазелин също е много добра алтернатива. Аз лично го предпочитам, защото основата става малко по-лепкава и сенките отлично полепват по нея.

От тук нататък процедурата е много лесна - смесете равни части от трите съставки в реда, в който ги изброих (ако използвате вазелин сложете по-малко).Не слагайте много голямо количество, пробвайте първо дали резултата ще ви допадне. След като сложите както казах равни части от трите съставки в бурканчето, което използвате, разбъркайте с клечка за зъби например, за да се получи еднородна смес.

Какво ви е необходимо :

1. Празно чисто бурканчe.


2. Фон дьо тен - Аз ще използвам Bourjois Healthy MIx.


3. Коректор - Някакъв на Essence, който не използвам никога.


4. Вазелин


Смесване :

1. Слагаме малко фон дьо тен в бурканчето.

2. Добавяме коректор - гледаме количеството да бъде еднакво.


3. Добавяме вазелин.

4. Разбъркваме до достигане на еднородна смес.

5. Готов продукт.


Надявам се да ви бъде полезно.
[/b] star

Offline

#2 2011-11-15 15:06:12

kiki_009
Brutal Bitch
From: Kavala,Grece <333
Registered: 2011-09-15
Posts: 8,046

Re: домашна база за сенки

Интересно   smile


♔...................†...........♔

Offline

#3 2011-11-15 15:22:58

D i f f e r e n t
Member
From: My worLd..
Registered: 2011-09-08
Posts: 383

Re: домашна база за сенки

А можеш ли да постнеш снимка на това , което се получава ( защото не съм много сигурна , че ми се е получило ;д )


[img]http://i39.tinypic.com/5ogtgk.gif[/img]
Tres metros sobre el cielo

Offline

#4 2011-11-15 16:59:14

Alexs_wee
Member
From: HuManoId cItY, Германия
Registered: 2011-09-10
Posts: 646

Re: домашна база за сенки

интересно ще опитам wait


[img]http://prikachi.com/images/810/4626810I.gif[/img]

Offline

#5 2011-11-15 17:08:33

Brutallity
Member
From: София
Registered: 2010-03-13
Posts: 1,285

Re: домашна база за сенки

С обикновения крем "Нивеа" (синя кутия) става много добре.Достатъчно гъст и лепкав е,не ми прави проблеми,а аз имам доста чувствителна кожа :3


All lives end. All hearts are broken. Caring is not an advantage.

---- A morbid obsession in black and white.
-- Cognac, Lilac.
-Morgenstern.

Offline

#6 2011-11-15 18:51:06

Alexiss1212112
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 827

Re: домашна база за сенки

Полезна тема! wait  smile


[img]http://data.whicdn.com/images/41908967/tumblr_mcx5vgTD1G1rnjkeuo1_500_large.gif[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook