#376 2012-01-22 16:45:54

miimity98
Member
Registered: 2011-10-01
Posts: 1,447

Re: Помощ за домашните.

Утре ще правим тест по Английски и намерих един примерен тест и го реших. Ще ви бъда много благодарна ако ми помогнете в случай, че видите грешка. smile

1.Put the verbs in brackets into the past simple or past continuous:
Two boys and a dog are home safe after getting lost in the woods last Saturday afternoon. As the boys 1)are walking (walk) to the park Saturday at noonq the sun 2)was shone (shine) and many children 3)were ridden (ride) their bikes. The boys 4)are playing (play) with a Friesbee when theur dog 5)is runing (run) into the nearby woods. The boys 6)are chasing (chase) after the dog as it 7)was gone (go) deeper into the forest. They soon 8)is realising (realise) that they 9)was been (be) lost. The dog 10)is start (start) to bark and 11)is stilling (still/bark) when the rescue team 12)was found (find) them.

2. Fill in: were, are, was, will or may.
Hamlet and Macbeth .....(tuk slojih were) written by Shakspeare.
Star Wars .....(tuk slojih was) directeb by George Lucas.
Paper clips ....(tuk slojih are) used to hold many pieces of paper together.
This newspaper ....(tuk slojih will) be oublished by our class next week.
The party .....(tuk slojih may) be cancelled, if it rains, but nothing is sure.


[img]http://media2.giphy.com/media/AINIL9Oy8KAvu/giphy.gif[/img]

Offline

#377 2012-01-22 20:27:45

ashl3y_fenkaa
Member
Registered: 2010-03-19
Posts: 323

Re: Помощ за домашните.

За утре имам нещо по Литература: (всичко е за Една българка)
1. Какво е историческото време на действието в началото и в края на Една българка?
2. Какво е географското място на действието?
3. Кои са историческите личности, участници в събитието?


All day, all night.. music

Offline

#378 2012-01-23 12:03:17

krisana00
Member
Registered: 2011-03-05
Posts: 13
Website

Re: Помощ за домашните.

Днес имаме да напишем какво е да си добър човек днес.Кратичко и сбито.Моля за някакви идеи.

                        Да си добър човек
Според мен да си добър човек колкото и време да мине все едно и също ще означава.Да си добър може да има и много варианти,да помогнеш на някой в нужда и не само , а и да се сещаш за важните и дори малки неща .

Offline

#379 2012-01-23 15:29:29

swe3t_smil3
Member
Registered: 2010-10-15
Posts: 1,925

Re: Помощ за домашните.

Седмокласници или тези,които са на  "ти" с Физиката.
Днес по Физика директора ни попита какво е плоско огледало-отговорихме,но после поиска и да направим чертеж-отржение на триъгълник.Никой не се справи и ни даде за домашна да направим чертеж на отражение на пирамида.Ако някай знае как да стане да го нарисува в Paint и да го качи.МОЛЯ!!! Ако не се сещате за какво говоря ето модел:

4300009Z.jpg

Не е много точно,но се надявам да ме разберете и да ми помогнете.ЗА УТРЕ Е !!!


[list=*]
[*]Животът е болест, предавана по полов път![/*]
[/list]

Offline

#380 2012-01-24 12:43:03

Bieber&Cyrus™
Member
Registered: 2011-10-24
Posts: 72

Re: Помощ за домашните.

Задача по математика \не ме бива в нея\
Докажете,че 2 правоъгълни триъгълника са еднакви,ако катетите на единия са съответно равни на катетите на другия.


~ Най-добре е да сu сам..Таkа нukой не може да те наранu..

Offline

#381 2012-01-24 19:45:54

miikи маLs .
Beαutiful Bitch
From: Bulgaria
Registered: 2011-01-25
Posts: 2,239

Re: Помощ за домашните.

Задача по математика \не ме бива в нея\
Докажете,че 2 правоъгълни триъгълника са еднакви,ако катетите на единия са съответно равни на катетите на другия.

Аз преди година, две имах същата задача.
Отидох на учител и ми начерта там нещо.
И ми писаха 6-ца  laugh . Таа.. начертай.

Offline

#382 2012-01-25 09:06:30

Leonore.
Member
Registered: 2011-09-12
Posts: 1,008
Website

Re: Помощ за домашните.

Задача по математика \не ме бива в нея\
Докажете,че 2 правоъгълни триъгълника са еднакви,ако катетите на единия са съответно равни на катетите на другия.


Първо, трябва да начертаеш два правоъгълни триъгълника един до друг.
Триъгълник АБС и Триъгълник А1Б1С1.
АС и АБ - това са катетите на единия триъгълник.
Съответно А1С1 и А1Б1 - са катетите на другия.
Остават СБ и С1Б1, които са хепотенузите им.
Обяснявам подробно, за да ти е ясно всичко и с чертежа, и със задачата.
Може да си пропуснала доста неща в училище, знам ли.

След това отбележи и, че триъгълниците са правоъгълни, тоест, че имат ъгъл = на 90.
Това е ъгъл САБ и ъгъл С1А1Б1. Използваш теоремата, която гласи, че  триъгълниците са еднакви, ако две страни и ъгъл заключен между тях от единият триъгълник са съответно равни, на две страни и ъгъл заключен между тях от другият триъгълни. Казано е, че катетите им са равни, а те са две от страните на всеки триъгълник. Имат и ъгли заключени между тях ( А и А1 ). Остава ти само да напишеш доказателството.

Доказателство:
Т1. 1. ъгъл САБ = ъгъл С1А1Б1
2. АБ = А1Б1
3. АС = А1С1
=> триъгълник АБС = триъгълник А1Б1С1.
Това е главното решение. Останалото бяха обяснения за чартежа и самата задача. (:
edit: Ето ти и чартежа, за всеки случей:

http://www.solemabg.com/7Sam/7priz1.png

Offline

#383 2012-01-25 11:39:36

TwilightGirl90
Member
Registered: 2010-06-16
Posts: 18,530

Re: Помощ за домашните.

Утре ще правим тест по Английски и намерих един примерен тест и го реших. Ще ви бъда много благодарна ако ми помогнете в случай, че видите грешка. smile

1.Put the verbs in brackets into the past simple or past continuous:
Two boys and a dog are home safe after getting lost in the woods last Saturday afternoon. As the boys 1)are walking (walk) to the park Saturday at noonq the sun 2)was shone (shine) and many children 3)were ridden (ride) their bikes. The boys 4)are playing (play) with a Friesbee when theur dog 5)is runing (run) into the nearby woods. The boys 6)are chasing (chase) after the dog as it 7)was gone (go) deeper into the forest. They soon 8)is realising (realise) that they 9)was been (be) lost. The dog 10)is start (start) to bark and 11)is stilling (still/bark) when the rescue team 12)was found (find) them.

2. Fill in: were, are, was, will or may.
Hamlet and Macbeth .....(tuk slojih were) written by Shakspeare.
Star Wars .....(tuk slojih was) directeb by George Lucas.
Paper clips ....(tuk slojih are) used to hold many pieces of paper together.
This newspaper ....(tuk slojih will) be oublished by our class next week.
The party .....(tuk slojih may) be cancelled, if it rains, but nothing is sure.


Ето първия текст:

1.Put the verbs in brackets into the past simple or past continuous:
Two boys and a dog are home safe after getting lost in the woods last Saturday afternoon. As the boys 1) were walking (walk) to the park Saturday at noon the sun 2)was shining (shine) and many children 3)were riding (ride) their bikes. The boys 4)played (play) with a Friesbee when theur dog 5)ran (run) into the nearby woods. The boys 6) chased (chase) after the dog as it 7)went (go) deeper into the forest. They soon cool realised(realise) that they 9) was (be) lost. The dog 10) started (start) to still and 11) bark (still/bark) when the rescue team 12)found (find) them.

Eто втория:

2. Fill in: were, are, was, will or may.
Hamlet and Macbeth  were written by Shakspeare.
Star Wars was directeb by George Lucas.
Paper clips are used to hold many pieces of paper together.
This newspaper will be oublished by our class next week.
The party may be cancelled, if it rains, but nothing is sure.


[list]Истинската сила е да се усмихнеш,
когато очите ти са пълни със сълзи. [/list:u]

Offline

#384 2012-01-25 18:14:23

barbiereal
Member
Registered: 2011-03-05
Posts: 189

Re: Помощ за домашните.

Имам да пиша по физика есе или нещо такова ,темата  е -Всеки миг е физика ,демек всичко свързано с физиката движението ,мелодй ,цветове .. всякакви работи , но ми е трудно да го напиша ако някой може да ми намери нехсто подходящо ще  съм му благодарна .

Offline

#385 2012-01-26 10:00:14

bebche__:)
Member
From: Pariss
Registered: 2011-02-26
Posts: 1,466

Re: Помощ за домашните.

Докажете че "една българка" е разказ

Как ще обясните наличието на две кулминации в творбата ???
моля ви помогнете ще съм ви благодарна think  think



[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_lxrrp7zAaV1r7mjy5o1_500.gif[/img]

Offline

#386 2012-01-27 07:07:36

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Помощ за домашните.

Трябва ми помощ по Български език. Благодаря Ви предварително! smile :

ОПИТ ЗА АВТОБИОГРАФИЯ


Най-хубавият ден
в живота ми случаен е.
Посрещах изненадан
всеки малък крах.
И не от смелост - само от незнание
усмихнат
между пропасти вървях.
Живях. Не режисирах
своите вълнеия.
И въпреки
че в лудо време съм роден,
до днес не ме споходи
лудостта на гения.
(Тъй както не споходи
друг около мен.)
Приемах като рана
всяка нова истина.
А после тръгвах с нея
по стръмния ни век...
Останах си статист
в републиканската статистика:
Роден във Плевен.
Женен.
Професия - човек.

(Георги Константинов)

Трябва да напиша какво според мен означава "Професия - човек". А аз си нямам и на идея. Ще съм ви благодарна, ако някой ми помогне. За днеска е. sad

Offline

#387 2012-01-27 08:20:48

miikи маLs .
Beαutiful Bitch
From: Bulgaria
Registered: 2011-01-25
Posts: 2,239

Re: Помощ за домашните.

Трябва ми помощ по Български език. Благодаря Ви предварително! smile :

ОПИТ ЗА АВТОБИОГРАФИЯ


Най-хубавият ден
в живота ми случаен е.
Посрещах изненадан
всеки малък крах.
И не от смелост - само от незнание
усмихнат
между пропасти вървях.
Живях. Не режисирах
своите вълнеия.
И въпреки
че в лудо време съм роден,
до днес не ме споходи
лудостта на гения.
(Тъй както не споходи
друг около мен.)
Приемах като рана
всяка нова истина.
А после тръгвах с нея
по стръмния ни век...
Останах си статист
в републиканската статистика:
Роден във Плевен.
Женен.
Професия - човек.

(Георги Константинов)

Трябва да напиша какво според мен означава "Професия - човек". А аз си нямам и на идея. Ще съм ви благодарна, ако някой ми помогне. За днеска е. sad

Професия-човек ?! Боже..  |-( Не мога да ти помогна, но това някак не ми се връзва с това което си написала ти.

Offline

#388 2012-01-27 08:37:39

Leonore.
Member
Registered: 2011-09-12
Posts: 1,008
Website

Re: Помощ за домашните.

Професия - човек. Толкова е елементарно.
Просто напиши, какво за теб означава да си човек, в пълният смисъл на думата.
Друг е въпроса под каква форма трябва да е написано. Ако не са ти казали, че задължително трябва да е есе, вид съчинение, или нещо друго, значи имаш пълната свобода да го направиш така, както на теб ти харесва и смяташ за правилно.

Offline

#389 2012-01-27 10:28:16

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Помощ за домашните.

Пробефия - човек. Толкова е елементарно.
Просто напиши, какво за теб означава да си човек, в пълният смисъл на думата.
Друг е въпроса под каква форма трябва да е написано. Ако не са ти казали, че задължително трябва да е есе, вид съчинение, или нещо друго, значи имаш пълната свобода да го направиш така, както на теб ти харесва и смяташ за правилно.

Благодаря! smile

Offline

#390 2012-01-27 10:33:00

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Помощ за домашните.

Трябва ми помощ по Български език. Благодаря Ви предварително! smile :

ОПИТ ЗА АВТОБИОГРАФИЯ


Най-хубавият ден
в живота ми случаен е.
Посрещах изненадан
всеки малък крах.
И не от смелост - само от незнание
усмихнат
между пропасти вървях.
Живях. Не режисирах
своите вълнеия.
И въпреки
че в лудо време съм роден,
до днес не ме споходи
лудостта на гения.
(Тъй както не споходи
друг около мен.)
Приемах като рана
всяка нова истина.
А после тръгвах с нея
по стръмния ни век...
Останах си статист
в републиканската статистика:
Роден във Плевен.
Женен.
Професия - човек.

(Георги Константинов)

Трябва да напиша какво според мен означава "Професия - човек". А аз си нямам и на идея. Ще съм ви благодарна, ако някой ми помогне. За днеска е. sad

Професия-човек ?! Боже..  |-( Не мога да ти помогна, но това някак не ми се връзва с това което си написала ти.

Ако говориш за стихотворението, не е мое. smile

Offline

#391 2012-01-28 14:28:49

AlexAndrA_1998
Member
From: All over the world
Registered: 2011-02-22
Posts: 4,361

Re: Помощ за домашните.

Моето домашно е съчинние разсъждение на тема Почитание и презрение към родната реч в стихотворението"Българският език".Помощ...


[img]http://24.media.tumblr.com/ec83d032a9e84402271c1bb747242055/tumblr_mor66tHgf81svhepzo1_500.gif[/img]

Offline

#392 2012-01-28 14:44:18

Leonore.
Member
Registered: 2011-09-12
Posts: 1,008
Website

Re: Помощ за домашните.

Стига с тези домашни, в които едва ли не, очаквате някой да ви напише есето, съчинението, тезата или нещо друго, по дадена тема. Никой няма да седна и да ви го напише, губейки часове, заради вас. А и това не са неща, които се обясняват в рамките на десет реда. Освен това, така или иначе, по цял ден сте на тия компютри, влезте в гугъл и сами си потърсете информация. Има хиляди сайтове. Отверете си учебниците, прочетете си написаното в тях, поне веднъж. Вземете малко информация от интернет, преработете я, вземете малко и от учебника, след това добавете на места и нещо ваше, и това е. Ясно е, че не всеки става за писател и тн., но вие дори не си правите труда, при положение, че голяма част от нещата са ви дадени на готово.

Offline

#393 2012-01-28 15:38:59

barbiereal
Member
Registered: 2011-03-05
Posts: 189

Re: Помощ за домашните.

Leonore ,щом има тема за домашине ,всеки може да си пише друг е въпроса ще помагат ли или не .Не мисля че точно ти или аз или било то някой друг може да забрани това ! wink

Offline

#394 2012-01-28 16:11:19

Leonore.
Member
Registered: 2011-09-12
Posts: 1,008
Website

Re: Помощ за домашните.

Не го забранявам, казвам, че е излишно. Дали те ще си намерят сайта, от който да извлекат ифнрмация за есето си, примерно, или някой друг ще им го даде, няма никаква различка. Ставаше на въпрос, че другите не могат да им дадът нещо повече от това, което и самите те ще измислят, или намерят в интернет. Както казах, говоря само за нещата от този род. Задачи по математика, не ясни правила по български, не ясна граматика, относно чуждите езиците или нещо друго, подобно на това - тези неща не ги включвам. Както и да е. Не ми се влиза в спор.

Offline

#395 2012-01-28 21:53:05

smile_97
Member
From: София
Registered: 2010-02-01
Posts: 1,512

Re: Помощ за домашните.

Ще може ли да ми помогнете за тези 2 задачи по математика?  worried

http://prikachi.com/images.php?images/681/4322681Q.jpg

Благодаря предварително!  hug


[img]http://prikachi.com/images/461/4216461i.gif[/img]





Мразя си ника...

Offline

#396 2012-01-29 08:40:35

Leonore.
Member
Registered: 2011-09-12
Posts: 1,008
Website

Re: Помощ за домашните.

Успоредник, който има равни съседни страни, се нарича ромб. За ромба важи твърдениетоако, че ако диагоналите на един успоредник са перпендикулярни, то успоредника е ромб. Само че, не съм въобще сигурна, как точно трябва да стане този чартеж, а без него, не става. Впрочем, кой клас си и, ако може да ме ориентираш точно от кой урок е това ? ( :

Offline

#397 2012-01-29 09:08:49

smile_97
Member
From: София
Registered: 2010-02-01
Posts: 1,512

Re: Помощ за домашните.

Успоредник, който има равни съседни страни, се нарича ромб. За ромба важи твърдениетоако, че ако диагоналите на един успоредник са перпендикулярни, то успоредника е ромб. Само че, не съм въобще сигурна, как точно трябва да стане този чартеж, а без него, не става. Впрочем, кой клас си и, ако може да ме ориентираш точно от кой урок е това ? ( :

аз съм 8-ми клас.Това са задачите ми от изпита понеже съм индивидуално,но случайно ги видях и госпожата я нямаше и ги снимах без да ме види никой.  laugh Затова не знам от кой урок са.


[img]http://prikachi.com/images/461/4216461i.gif[/img]





Мразя си ника...

Offline

#398 2012-01-30 13:15:46

glez0rana_
Member
Registered: 2010-03-23
Posts: 93

Re: Помощ за домашните.

Офф никъде в интернет немога да ги намеря ,моля ви помогнете ми,защото съм се отчаяла супер много....
ето и темата:
1. Да забравиш себе си в грижата за другия. "Една Българка"
PLS PLS PLS PLS помагайте!!! cry cry cry

Offline

#399 2012-01-30 14:12:04

Marttinaa
Member
Registered: 2010-06-19
Posts: 71

Re: Помощ за домашните.

Здравейте! Имам домашно по Немски да напиша някакъв кратък текст за моето жилище! И тъй като за първа година уча Немски език малко се затруднява, но мисля, че се справих добре! Таа искам да ви питам, ако някой от вас знае Немски как да напиша "Стаята ми е боядисана в оранжево." ии това изречение "In meinem Kinderzimmer hat einen Fernseher und einen Computer." в правилния падеж ли е? Много ще съм ви благодарна!   smile


"Success makes so many people hate you. I wish it wasn't that way. It would be wonderful to enjoy success without seeing envy in the eyes of those around you." - Merilyn Monroe  ^^            mm  : )

Offline

#400 2012-01-31 07:02:23

Leonore.
Member
Registered: 2011-09-12
Posts: 1,008
Website

Re: Помощ за домашните.

Ето, надявам се да ти помогнат.

Грижата за другия. "Една Българка"

1. В човек е заложена нуждата да се грижи за нещо или някого. Още от най-ранна възраст, когато спасяваме котенце с чупено краче или решем косите на куклите си. Цял живот ние се грижим за някого, макар сами да не усещаме.
Инстинктивно изпитваме необходимост да дадем топлина, чисто безкористно.
Да се грижиш - това значи да обичаш. Да жертваш времето си, за да си от полза някому. Това е висша форма на Обич. Чрез грижата показваме истинската си същност, на преден план излиза човешкото в нас. Нуждата да се грижиш за някого е най-висша човешка добродетел.
Цял живот човек търси близост с другия. Търсим закрила, разбирателство, защита. Обичаме да демонстрираме сила и власт, да се показваме като независими, но всъщност дълбоко в себе си имаме нужда от някого. Грижата може да приема всякаква форма. Грижата е съпричастност, помощ, споделена болка, топла дума... протегната ръка. Дори и в най-грубата, лишена от емоции душевност, потрепват струни на нежност, на състрадание и загриженост.
Понякога, забързани и залисани в собствените си ежедневни дела, ние не забелязваме всъщност колко много хора имат нужда от нас. Понякога чисто егоистично подминаваме притегнатата ръка и отклоняваме поглед от очите, изпълнени с болка и молба за помощ. "Погрижи се за мен! Не ме оставяй, имам нужда от теб!". Дори безгласно, тези сигнали струят около нас. Кога за последно направихме нещо добро, кога за последно накарахме някого през сълзи да се усмихне и да забрави макар за миг страданието и болката си? И дали не беше това последния път, когато се почувствахме удовлетворени - от живота си, от самите себе си?

Да се грижиш за някого означава да го приемеш, както приемаш себе си, означава да стане част от теб - дори да не го осъзнаваш. Да усети вниманието ти, топлината, която безкористно му даряваш всеки миг, добронамереността ти. Само чрез грижата за другия човек човек се чувства пълноценен и намира вътрешен уют и спокойствие. Сякаш положителната енергия, която е дарил, се възвръща утроена при него.

Трябва да изключим егото си, когато се грижим за някого. Грижата, която възниква с някаква цел, потребността от признание - тук вече се скъсва нишката на отдадеността, когато се намесват тези фактори.

2. В трета част на разказа “Една българка” Иван Вазов разкрива нравствената красота на баба Илийца – грижовна, всеотдайна, майчински грижовна и по християнски милосърдна.Тя забравя собственото си страдание и болка в името на спасението на един човешки живот, на един българин. Чрез контраста с егоизма и себелюбието на калугера,художествено завладяващо и убедително, авторът рисува пред читателя образа на една истинска българка.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook