#251 2011-11-22 20:37:57

Extazy Baby
Member
Registered: 2011-02-23
Posts: 11,968
Website

Re: Помощ за домашните.

Ами домашната ПАК ми е по литература, и ПАК за ,,Немили-Недраги"... Така СИЛНО се надявам, този път да ми помогнете!! smile Така ето и домашната: Направете Съчинение разсъждение на тема - Родината в сърцата на Хъшовете... Значии моля ви,помогнете ми....Благодаря ви от сърце,предварително!!! heart

Напиши темата в Гугъл и просто невъзможно да не ти излезнат материали


"Understand me. I’m not like an ordinary world. I have my madness, I live in another dimension and I do not have time for things that have no soul."
-Charles Bukowski

Offline

#252 2011-11-23 07:53:32

Cookiee
Member
Registered: 2011-10-01
Posts: 47

Re: Помощ за домашните.

Имама да пиша теза за "Тартюф - особености на фабулата, композицията на характерите" моля някой да ми помогне защото нямам представа какво да пиша а ми е спешно. Ще съм ви много благодарна


-Пушенето вреди на сърцето
-Лубовта също.. cry

Offline

#253 2011-11-23 13:13:24

glez0rana_
Member
Registered: 2010-03-23
Posts: 93

Re: Помощ за домашните.

Ами домашната ПАК ми е по литература, и ПАК за ,,Немили-Недраги"... Така СИЛНО се надявам, този път да ми помогнете!! smile Така ето и домашната: Направете Съчинение разсъждение на тема - Родината в сърцата на Хъшовете... Значии моля ви,помогнете ми....Благодаря ви от сърце,предварително!!! heart

Напиши темата в Гугъл и просто невъзможно да не ти излезнат материали

Нищо не ми излиза МАМКА му.... angry  angry  angry  Моля ви помогнете ми,ХИЧ немога да пр. Съчинение разсъждение lipssealed Не ви казвам да ми го напишете...ноо поне ми помогнете!!! speechless

Offline

#254 2011-11-23 19:40:33

miss_vampire
Member
From: ^ ^ София ^ ^ :))
Registered: 2011-10-03
Posts: 5,295

Re: Помощ за домашните.

Имама да пиша теза за "Тартюф - особености на фабулата, композицията на характерите" моля някой да ми помогне защото нямам представа какво да пиша а ми е спешно. Ще съм ви много благодарна smile

Виж тук, дали ще ти свърши работа: http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=% … mECt7V56rQ


[list=*]
[*]The only way to get rid
of temptation is to yield to it..
[/*]
[/list]

Offline

#255 2011-11-23 19:47:00

cute__girL
Предупреден(а) за изгонване
Registered: 2011-10-29
Posts: 314

Re: Помощ за домашните.

Имам домашно по БЕЛ.. 7ми клас съм!!!!

Преобразувайте подлога от простото изречение в подчинено подложно изречение:

Мислещият не прави глупави грешки.

Пеещият зло не мисли.

Давещият се и за сламка се хваща.

Благодаря предварително!!!!!!


[img]http://prikachi.com/images/529/3801529M.gif[/img]

Offline

#256 2011-11-23 19:53:50

miss_vampire
Member
From: ^ ^ София ^ ^ :))
Registered: 2011-10-03
Posts: 5,295

Re: Помощ за домашните.

Имам домашно по БЕЛ.. 7ми клас съм!!!!

Преобразувайте подлога от простото изречение в подчинено подложно изречение:

Мислещият не прави глупави грешки.

Пеещият зло не мисли.

Давещият се и за сламка се хваща.

Благодаря предварително!!!!!!

1. Който мисли, не прави глупави грешки.

2. Който пее, зло не мисли.

3. Който се дави, и за сламка се хваща.


[list=*]
[*]The only way to get rid
of temptation is to yield to it..
[/*]
[/list]

Offline

#257 2011-11-24 07:39:09

cute__girL
Предупреден(а) за изгонване
Registered: 2011-10-29
Posts: 314

Re: Помощ за домашните.

Имам домашно по БЕЛ.. 7ми клас съм!!!!

Преобразувайте подлога от простото изречение в подчинено подложно изречение:

Мислещият не прави глупави грешки.

Пеещият зло не мисли.

Давещият се и за сламка се хваща.

Благодаря предварително!!!!!!

1. Който мисли, не прави глупави грешки.

2. Който пее, зло не мисли.

3. Който се дави, и за сламка се хваща.

Много ти благодаря!!!!!!!!


[img]http://prikachi.com/images/529/3801529M.gif[/img]

Offline

#258 2011-11-24 17:58:46

make.me.wanna.die
Member
Registered: 2011-10-30
Posts: 80

Re: Помощ за домашните.

Домашно по матемеатика. 7кл. Нищо не мога да направя, а е за утре. Помоощ!!!
-----
Турист изкачва връх за 3 часа и се връща обратно за 2/3 от времето на изкачване. С каква скорост туристът изкачва върха, ако на слизане се движи с 1.5 км/ч. по-бързо?
-----
От село до град велосипедист се двиши със скорост 15 км/ч. , а на връщане - с 5 км/ч. по-бавно, поради което пътува 1 час повече. Намерете разстоянието м/у селото и града.
-----
Катер изминава разстоянието м/у два пристана и се връща обратно, пътувайки 0,5 часа повече. За колко време катерът е изминал разстоянието м/у двата пристана и за колко се е върнал обратно, ако собвствената му скорост е 12 км/ч. ,а скоростта на течението е 3 км/ч.?


Целият свят е сцена и всички ние сме актьори на нея - влизаме, излизаме и за своето време всеки от нас играе различни роли...
- Уилям Шекспир

Offline

#259 2011-11-25 18:28:27

ani4ka_96
Member
Registered: 2009-02-03
Posts: 24

Re: Помощ за домашните.

За какво ни дава знания Омировата илиада?
как е видяно човешкото битие?
как се разкрива отношението между хората и боговете?
С какви художествени средства си служи епическият певец Омир?
кои са ценностите в човека утвърдени от Омир в поемата?

Offline

#260 2011-11-25 19:16:35

Little_babyy
Member
From: Sofya Sity
Registered: 2011-11-01
Posts: 671

Re: Помощ за домашните.

Домашно по литература:

Напишете трансформиращ преразказ на 5 глава на Немили - Недраги от името на Бръчков..

Моля ви помогнете ми!! Търсих в интернет,но не открих нищо.. Благодаря предварително!!!!!!!!!!!!


Man is truly wise when he knows he knows nothing.
-Socrates

Offline

#261 2011-11-27 12:28:18

dessie98
Member
Registered: 2010-12-16
Posts: 574

Re: Помощ за домашните.

Домашно по литература:

Напишете трансформиращ преразказ на 5 глава на Немили - Недраги от името на Бръчков..

Моля ви помогнете ми!! Търсих в интернет,но не открих нищо.. Благодаря предварително!!!!!!!!!!!!

Заповядай; http://www.zapiski.info/view.php?id=1886 Чудно как аз намерих. laugh


[img]http://25.media.tumblr.com/tumblr_m5fwcwCGXz1qd3t2po1_500.gif[/img]

Offline

#262 2011-11-27 12:37:51

Little_babyy
Member
From: Sofya Sity
Registered: 2011-11-01
Posts: 671

Re: Помощ за домашните.

Домашно по литература:

Напишете трансформиращ преразказ на 5 глава на Немили - Недраги от името на Бръчков..

Моля ви помогнете ми!! Търсих в интернет,но не открих нищо.. Благодаря предварително!!!!!!!!!!!!

Заповядай; http://www.zapiski.info/view.php?id=1886 Чудно как аз намерих. laugh

Много ти благодаря!!  hug


Man is truly wise when he knows he knows nothing.
-Socrates

Offline

#263 2011-11-27 12:38:19

littlepartofme
Rebellion.
From: District 4
Registered: 2011-01-26
Posts: 3,248
Website

Re: Помощ за домашните.

Трябва ми помощ за домашното по музика за фолклорните области в България:
В коя област - (Шопска,Северняшка,Родопска,Пиринска или Тракийска)
1.Жените пеят на два гласа, песните звучат остро, рязко напрегнато;разпространени са юнашките песните за Крали Марко;характерни инструменти са дудук, двоянка, бръмбазък, гайда, гъдулка.;
2.Танците са бавни, плавни, сдържани;песните са предимно едногласни, често съпровождани от къба гайда.;
3.Най-разпространен инструмент е кавала;типични за този край са сватбарските оркестри;песните са едногласни, хороводни, игриви;
4.Най-голямата по площ фолклорна област;там под съпровода на народен и духов оркестър играят хора като - Еленино, Дайчово, Пайдушко, Дунавско.
5.Там не само песните, но и свирните са двугласни;най-разпространени инструменти са тамбура, тарамбука, зурна, тъпан, джура гайда.


[list=*]
[*]We made our plans down in the sand.[/*]
[/list]

Offline

#264 2011-11-27 13:38:34

miss_kapriss_
Member
Registered: 2011-03-06
Posts: 24

Re: Помощ за домашните.

Tрябва да направя презентация за планинския климат в Азия но не намирам нищо sweat  sweat  cry Help


Вчерашна кофа, a ми се прави на варел! speechless laugh ...
Германски форум- задаваш въпрос-отговарят ти; Руски форум - задаваш въпрос, и на теб ти задават;
Български форум - задаваш въпрос-всички ти обясняват колко си тъп laugh ...
(L) I'm left to wonder will..I ever fall in love..I wanna be blown away..I wanna be stept off my feet..I wanna meet the one who makes it hard for me to breathe..I wanna be your dream come true..Every where i look people holdings hands..When am I gonna get my chance at love?? (L)

Offline

#265 2011-11-27 15:28:50

miss_vampire
Member
From: ^ ^ София ^ ^ :))
Registered: 2011-10-03
Posts: 5,295

Re: Помощ за домашните.

Трябва ми помощ за домашното по музика за фолклорните области в България:
В коя област - (Шопска,Северняшка,Родопска,Пиринска или Тракийска)
1.Жените пеят на два гласа, песните звучат остро, рязко напрегнато;разпространени са юнашките песните за Крали Марко;характерни инструменти са дудук, двоянка, бръмбазък, гайда, гъдулка.;
2.Танците са бавни, плавни, сдържани;песните са предимно едногласни, често съпровождани от къба гайда.;
3.Най-разпространен инструмент е кавала;типични за този край са сватбарските оркестри;песните са едногласни, хороводни, игриви;
4.Най-голямата по площ фолклорна област;там под съпровода на народен и духов оркестър играят хора като - Еленино, Дайчово, Пайдушко, Дунавско.
5.Там не само песните, но и свирните са двугласни;най-разпространени инструменти са тамбура, тарамбука, зурна, тъпан, джура гайда.

Ето виж тук, може да ти помогне: http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=% … ctOSBUB1-w


[list=*]
[*]The only way to get rid
of temptation is to yield to it..
[/*]
[/list]

Offline

#266 2011-11-27 19:00:37

smile95
Member
Registered: 2011-09-14
Posts: 117

Re: Помощ за домашните.

здравейте имам нужда от помощ по география дадено ни е да направим климатограма на тази станция коя трябва да я начертая някой да ми помогне да ми каже ако знае коя е тази станция в България е
http://lusito11111.snimka.bg/education/ … 9.25708489


Човек е щастлив, когато притежава това, което сам обича, а не това което другите харесват.

[img]http://avatars.kaprizen.com/0l55etqdiue84fa32csv.jpg[/img]

Offline

#267 2011-11-28 16:29:51

Sim0na
Member
Registered: 2009-06-26
Posts: 154

Re: Помощ за домашните.

Значи трябва да съставя математическо уравнение. Ето я и задачата: На един шахматен турнир били изиграни 45 партии, като всеки от участниците е играл с всеки от останалите по една партия. Какъв е броят на участващите в турнира шахматисти ?
Ако някой се сеща как нека пише мерси предварително smile


Красивата жена можеш да я замениш с още по-красива. Любимата - с никоя.

Offline

#268 2011-11-28 17:50:51

lady_ss1
Member
From: София
Registered: 2010-09-17
Posts: 21,410

Re: Помощ за домашните.

Трябва ми спешно сбит преразказ на повестта "Немили-недраги" на 10 глава. Благодаря предварително! smile  sad  star

Offline

#269 2011-11-28 19:16:14

miss_vampire
Member
From: ^ ^ София ^ ^ :))
Registered: 2011-10-03
Posts: 5,295

Re: Помощ за домашните.

Спешно ми трябват тези задачи, моля ви да ми помогнете..  doh

1.) Външния ъгъл при върха А на триъгълник  Δ  АВС е а /секунди/ = 140 о.
За вътрешните ъгли β  / бета / и γ  / гама / съответно при върховете В и С е дадено, че
β : γ = 2 : 5.
Намерете големината на:

- вътрешните ъгли а, β, γ на триъгълника:

2.) За външните ъгли а, β, γ  на Δ АВС е дадено, че: а : β : γ = 5 : 3 : 4.
Намерете големината на:

- външните ъгли а, β, γ:

Благодаря предварително!!


[list=*]
[*]The only way to get rid
of temptation is to yield to it..
[/*]
[/list]

Offline

#270 2011-11-29 15:14:11

Пiiпни мее за късмет*
Member
From: Пловдинчанка.
Registered: 2011-10-29
Posts: 78

Re: Помощ за домашните.

Ако може формулите за обиколка и лице на трапец,триъгълник,ромб,успоредник,четириъгълник за всеки случай искам да видя дали не съм сгрешила нещо аз,че нищо не се знае.


Когато една врата се затваря,
друга се отваря!
Но често стоим толкова дълго,
гледайки затворената,
че не виждаме отворената!

Offline

#271 2011-11-29 15:58:58

ganiichku
Member
Registered: 2009-12-21
Posts: 129

Re: Помощ за домашните.

Имам да напиша по 2 сложни съставни с подчинени обстоятелствени изречения от всеки вид..
/ за време / ; / за начин / ; / за причина и цел / ; / за количество / ; / за място / и да им направя синтактичен анализ т.е да определя; подчиненото и главното изречение,съюзната връзка

Имам нужда от помощ,защото не съм вкъщи,няма и да се прибирам, а нямам учебник или тетрадка и днес взехме урока.. Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете,защото е наистина спешно  lipssealed


[img]http://i1232.photobucket.com/albums/ff372/tvd_ks/The%20Vampire%20Diaries/Damon-Salvatore-damon-salvatore-21199771-490-276-1.gif[/img]

Offline

#272 2011-11-29 18:57:22

pam18
Без право на собствен ранг
From: * КзLд * ;pp
Registered: 2009-07-11
Posts: 1,444

Re: Помощ за домашните.

трава ми

мотивът за завръщането в стихтворението ''скрито вопли'' на димчо дебелянов

Offline

#273 2011-11-29 19:03:53

miss_vampire
Member
From: ^ ^ София ^ ^ :))
Registered: 2011-10-03
Posts: 5,295

Re: Помощ за домашните.

трава ми

мотивът за завръщането в стихтворението ''скрито вопли'' на димчо дебелянов

Успях да намеря само това, дано да ти помогне: http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=% … tuFI8JpfsA

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=% … vDIfuq-BtA


[list=*]
[*]The only way to get rid
of temptation is to yield to it..
[/*]
[/list]

Offline

#274 2011-11-30 12:41:24

yoo_97
Opportunity
From: Lawrence, Kansas
Registered: 2010-02-19
Posts: 4,633
Website

Re: Помощ за домашните.

pam18-



Мотива за невъзможното завръщане на лирическия герой
(ИС върху стихотворението „Скрити вопли” на Димчо Дебелянов)

Елегията на най-нежния български поет Димчо Дебелянов „Скрити вопли” („Да се завърнеш в бащината къща”) натъжава и разчувства, като показва изгубената хармония и чистота на света на миналото. Лирическия говорител е самотен и отчужден в действителността, затова търси утеха и покой в спомена за родния дом и мечтаното завръщане там.
Мотивът за завръщането, типичен за Дебеляновата поезия, е основен в „Скрити вопли”. Връщането назад във времето е носталгия по отминалия, но светъл свят на детството, бащината къща и родния град, изпълнени с радостни преживявания, приятелство и разбирателство. Завръщането към спомена е единствен изход от бездуховното настояще, пътуване към себе си, родното и вечното. Но то е и раздяла, защото домът и изградените в него морални ценности са само недостижим спомен и нереално убежище за човека на модерните времена.
Творбата започва с изграждане на образа на родното пространство, представено метонимично чрез „бащината къща”. Лирическият говорител носталгично описва един отминал, но желан идиличен свят.
Да се завърнеш в бащината къща,
когато вечерта смирено гасне
и тихи пазви тиха нощ разгръща
да приласкае скръбни и нещастни.
Лирическият герой прекрачва мислено прага на родното и познатото, жадувайки покой. Пейзажът е одухотворен и хармоничен, създава усещане за спокойствие и приютява скитащия човек. Нощта не отблъсква, защото не се асоциира с мрака и страха, а е представена като утеха и покой, търсен пристан за човека на забързаното и сурово ежедневие в модерния свят. Завръщането на лирическия герой към сакралното пространство на миналото е единствен изход от самотата и скиталчеството в настоящето. Родният дом пази чистотата, обичта и хармонията, чиято живителна сила единствена може да помогне на лирическия герой да забрави „черната умора”, с която са изпълнени „безутешни дни” на настоящето. Чрез повторението на епитета „плах” („плахи стъпки”, „радост плаха”) се изразява страха от нарушаване на идилията на спомена и връщане към реалността.
Патриархалният и хармоничен свят на родното е идентифициран с образа на майката – пазител на дома и неизменна духовна опора на човека.
Тя е застанала „на прага” – символичната граница между големия и враждебен свят, носещ печал и отнемащ смисъла на живота, и малкото, но сакрално пространство на уют, топлина и човещина. Майката е тази, която ще го приласкае и утеши, без укор и обвинения за непостигнатото и пропиляното. Тя е не само изповедник на сина в момент на обезверяване и умора, но и опора, изпълнена с нежност („усмивка блага”) и безсилие („безсилно рамо”) едновременно. С повтореното обръщение „мамо, мамо...”, лирическият герой изплаква насъбраната мъка и моли за прошка, затова че се е превърнал в „гостенин” и „странник”. Отлъчването от родния дом и прекъсването на родовите корени е осъдено, то го приобщава към всички „скръбни и нещастни”. Така се постига внушението, че отдалечаването от бащиното огнище и родовите ценности води до лична житейска драма. Копнежът по родното е въвел героя в едно нереално и несъществуващо време, но най-драматичното е, че желаното завръщане в бащината къща е невъзможно за реализиране.
Въпреки това, движението на изображението от общото към конкретното („бащината къща”, „двора”, „стаята позната”, „старата икона”) създава измамното усещане за доближаване до спомена-блян. За завърналия се син „стаята позната” е свята, тя носи жадуваната тишина, топлина и сигурност. В нея лирическият герой усеща търсената хармония и е готов да остане там до края на дните си, приема я като последна своя „пристан и заслона”. Ясно очертана е драмата на скитника, който никога няма да може да достигне до този мечтан покой.
Свещена за героя на творбата е и „старата икона”, която сякаш благославя разкайващия се блуден син. Мечтаното завръщане на лирическия Аз не е представено като начало на нов живот, а като необходимо духовно пречистване. Този смисъл откриваме в тихата молитва пред „старата икона”, в изпълнената с тишина стая. Чрез подтекстовото успоредяване на „старата” (в смисъл - майката) и „старата икона” поетът сакрализира образа на майката. С духовна чистота е изпълнена обичта на сина към майката. Пораждат се асоциации за чистота, извисеност и святост на света, в който героят на Дебелянов мислено се завръща. Това пътуване назад във времето свършва пред иконата, за да затвърди тихата и смирена красота, уют и сакралност на света, към когото героят се стреми.
Споменът обаче започва да чезне и оставя след себе си само неутолимия и вечен копнеж по родното, трагичен порив към едно невъзможно завръщане.
Аз дойдох да дочакам мирен заник,
че мойто слънце своя път измина...
Смъртта тук е осмислена като просветление и духовно прераждане сред идилията на родното пространство, и е внушена чрез алитерациите „смирено”, „умора”, „морен” и „мирен”, както и с ключовите думи: „вечерта смирено гасне”, „мирен заник”, „мойто слънце своя път измина”. Съкровеното желание на героя завършва с многоточие, което сякаш подсказва края на идилията на спомена.
О, скрити вопли на печален странник,
напразно спомнил майка и родина!
Оказва се, че лирическият герой се е върнал в миналото само чрез един прекрасен спомен, родил прозрението за невъзможното завръщане в едно примамливо, но не съществуващо пространство. Скръбното възклицание показва драмата на разминаването между мечта и реалност, копнеж и действителност. Споменът е нетрайно убежище за модерния човек, изгубил хармонията, съществувала в патриархалната среда.
В елегията „Скрити вопли” Димчо Дебелянов показва трагичната безизходица на човека на модерните времена, изгубили духовните и морални ценности на миналото, който напразно търси утеха в мимолетния спомен и невъзможното завръщане.


[img]http://29.media.tumblr.com/tumblr_m0wp7qHfRl1r5gctwo1_500.gif[/img] 
this is how I spent my summer, Luke, wanting you.

Offline

#275 2011-11-30 12:59:35

dessie98
Member
Registered: 2010-12-16
Posts: 574

Re: Помощ за домашните.

Здравейте! Трябва ми информация за българското средновековно изкуство. Погледнах в гугъл, но не открих точно това, което ми трябва. Ще се радвам вие да ми помогнете!  nod


[img]http://25.media.tumblr.com/tumblr_m5fwcwCGXz1qd3t2po1_500.gif[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook