#1 2011-09-25 06:37:22

daydreamer3
Member
From: Варна*
Registered: 2011-09-08
Posts: 289

Re: Помощ за теза.

По жицата - разказ за страданието и състраданието.
По това заглавие трябва да напиша теза,но изобщо не съм добра по литература и нищо смислено не мога да напиша. Ще ми помогнете ли малко?  laugh

Offline

#2 2011-09-25 06:40:08

h0neyLemonade
Nσt Pretty Enσugh
From: Rosewood
Registered: 2010-07-20
Posts: 5,333

Re: Помощ за теза.


Дано съм ти помогнала :
ТЕЗА:  В своя разказ „По жицата” Йовков внушава чрез  съдбата на Гунчовото семейство, че трагедията и злото са неизменни спътници в човешкия живот. Страданието е предопределеност за тези добри хора и затова те са лишени от избор в живота си. Горчивината и болката са незаслужени за Гунчовото семейство. Вместо чудото на изцелението в разказа се случва друго чудо- вместо бялата лястовица, другоселците намират човешкото съпричастие и разбиране. Моканина, трогнат и развълнуван от несправедливия живот, изпитва съчувствие и състрадание, разбира, че трябва да подкрепи надеждата, да вдъхне сили и кураж. Пътят към другия, братството и любовта се превръщат в единствен изход от злото в живота. Страдалците неочаквано получават подкрепа и съпричастие, които поддържат тяхната надежда и вяра в спасението. Състраданието се превръща в щит срещу злото и  помага на човека да преодолее своята самота.

бтв; може да не ми вярвате , но дядото на баща ми е бил първи братовчед с Йордан Йовков.Има го в родословното ни дърво.Гордея се с това : )


[list=*]
[*]TUMBLR[/*]
[/list]
[list=*]
[*]Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ[/*]
[/list]

Offline

#3 2011-09-25 06:48:14

daydreamer3
Member
From: Варна*
Registered: 2011-09-08
Posts: 289

Re: Помощ за теза.

Благодаря ти! Много ми помогна!  hug
И ти вярвам : ) Това е много хубаво !  smile

Offline

#4 2011-09-25 06:49:19

h0neyLemonade
Nσt Pretty Enσugh
From: Rosewood
Registered: 2010-07-20
Posts: 5,333

Re: Помощ за теза.

Благодаря ти! Много ми помогна!  hug
И ти вярвам : ) Това е много хубаво !  smile

Няма проблем : )


[list=*]
[*]TUMBLR[/*]
[/list]
[list=*]
[*]Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ[/*]
[/list]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook