#1 2011-09-05 15:37:26

just meee
Member
From: Велико Търново.
Registered: 2010-02-21
Posts: 11,068

Re: Искате ли това за себе си?

Сутрин ставате и се поглеждате в огледалото с надеждата да сте свалили тук-там някое килце или пък желанието ви към обилното ядене да се е изпарило.Или пък се надявате когато се огледате да сте довлни от резултата.
Има някой родили се 'дебели',както вие ги наричате.За мен правилната дума е-пълнички.Защо ли?Аз бих казала дебел,на човек,който по цял ден се тъпче с шоколади,чипсове,манджи.Всякакви нездравословни храни,не спортува и не получава нужните въглехидрати и подобни работи,от които един човек се нуждае.Обаче знаете ли?Той пък може да се харесва така.Нещо,което повечето от вас не притежават един вид.Не се харесвате с по-дебелички паласки.Не се харесвате с леко отпуснато коремче.О,или пък бедра.Казвате си,че сте дебели,но представата ви
за тази дума е изключително НЕ правилна.
Има хиляди момичета по света,които са анорексички.Те едва ли са искали това за тях,но е факт.Мислите,че сте дебели?Просто няма място за сравнение!
Има и булимички.Повръщат за да са кокали и кости.Това те наричат да са слаби,а те са не нормално слаби.Вие искате ли да сте като тях?Едва ли.Но булимията е болест.Да болест и то много сериозна.Защото ти просто не усещаш как постопенно усъзнаваш,
че вече не можеш да спреш.Не тръгвайте по този път!!!

В сайта се изписаха 1 0000000000 теми за диети и бягане,тичане,коремни преси.Добре,вярно трябва да спортувате и поддържате тяло. Ами тези диети?И за тях съм съгласна,стига те да са здравословни и да не гладуваш по цял ден.Да си позволяваш да ядеш каквото си искаш,
стига да е в определени количества.Четох една 'диета'.По една кофичка кисело мляко на ден.Замислете се.Искате ли да си го причините?
Едва ли!


[i]За сега това беше от мен.Единственото,което исках е да разберете посланието в текста.
ПП1;И да,пише се БУЛИМИЯ!
ПП2;Съжалявам ако има каквито и да е грешки!
Критика/мнение?

Offline

#2 2011-09-05 15:47:23

Call Again
«√anity ℱair»
Registered: 2011-03-01
Posts: 6,703

Re: Искате ли това за себе си?

ПП2;Съжaлявам ...

chuckle

Добро е

Offline

#3 2011-09-05 15:47:51

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Искате ли това за себе си?


Има хиляди момичета по света,които са анорексички.Те не са искали да се родят така,но е факт.

Хората не се раждат с анорексия, всичко е до психическа основа. wink


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#4 2011-09-05 15:53:55

just meee
Member
From: Велико Търново.
Registered: 2010-02-21
Posts: 11,068

Re: Искате ли това за себе си?

Благодаря и на двете.Поправих се.

Offline

#5 2011-09-05 16:36:00

little_baby
i am lost in time.
From: Upper East Side, Manhattan
Registered: 2009-08-05
Posts: 11,633

Re: Искате ли това за себе си?

Много, много вярно. wink Майка ми познава едно семейство, което има дъщеря на 18г. и тя е болна от анорексия.Тя яде само плодове и зеленчуци.Дори когато семейството отиде на почивка (те имат и още едно момче по-малко) тя не отиде с тях, защото те сигурно ще ходят на ресторант, ще я карат да яде, а тя няма да иска, ще се карат...
Бях чела една диета - един ден САМО ядки, един ден САМО вода, един ден САМО зеленчуци и нещо такова...Че то издържа ли се?! Има някои много лоши диети, но трябва да се спазва хранителен режим, да се ядат по-малко сладки неща, без чипсове, хамбургери, много пържено...Спортът според мен е най-добрият избор за отслабване! smile

Offline

#6 2011-09-05 17:15:12

summer.time
Member
Registered: 2009-07-17
Posts: 1,498

Re: Искате ли това за себе си?

Бях чела една диета - един ден САМО ядки, един ден САМО вода, един ден САМО зеленчуци и нещо такова...Че то издържа ли се?!

Повярвай ми издържа се, иска се воля, и мотивация... smile Правилно е това което си написала, но болните от двете горепосочени болести, не са се докарали до там сами, все е имало някой който да им каже колко са дебели, грозни и т.н. Гледат снимките в списанията (който са 80% фотошоп и 20% модел...) и искат да са като моделите, а в миналите векове жените е трябвало да са дебели, за да износват децата си (което също не е здравословно)...Не че и аз не искам, да съм слаба, но го правя по здравословен начин, и не съм на диета а променям живота си и не за 1, 2 седмици а завинаги... Но както и да е... Браво, добро е ! clap

Offline

#7 2011-09-07 21:30:46

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Искате ли това за себе си?

За нищо.Иначе нещата, които си написала са верни. smile


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#8 2011-09-07 22:02:05

yoo_97
Opportunity
From: Lawrence, Kansas
Registered: 2010-02-19
Posts: 4,633
Website

Re: Искате ли това за себе си?

Така е. Само 'неправилна' и 'ненормално' се пишат слято. Иначе съм съгласна с всичко. Дано някой се замисли над това.


[img]http://29.media.tumblr.com/tumblr_m0wp7qHfRl1r5gctwo1_500.gif[/img] 
this is how I spent my summer, Luke, wanting you.

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook