#51 2011-09-09 12:07:19

little_baby
i am lost in time.
From: Upper East Side, Manhattan
Registered: 2009-08-05
Posts: 11,633

Re: Heaven and hell *Нова част*

Много е интересно

Offline

#52 2011-09-09 13:33:27

kkalippso
Member
From: ~ ••• ~ При Карлсон на покрива
Registered: 2011-09-08
Posts: 1,707

Re: Heaven and hell *Нова част*

Ощеее!!! heart  heart


"Истинската литература, която ни носи емоции и е в състояние да ни отведе в други светове е тази, която разказва история чрез словото, а не онази, която анализира авторовия замисъл при написването на историята. Художественият текст е като вицовете - ако трябва да се обяснява допълнително, значи не е достигнал целта си да бъде разбран само и единствено чрез съдържанието си."
---------------------------------------------- е казал някой,  някога, някъде

Offline

#53 2011-09-09 18:47:09

pep4eto13
little bitch
From: St.Tropez (*)
Registered: 2010-12-11
Posts: 3,038

Re: Heaven and hell *Нова част*

Браво Миме  kiss ,много е интересна


[img]http://prikachi.com/images/627/4003627z.gif[/img]
<33

Offline

#54 2011-09-09 21:33:45

kotenceto_998
Member
Registered: 2010-12-01
Posts: 1,194

Re: Heaven and hell *Нова част*

Страхотнаааааааа.. heart  heart  heart  heart  heart  heart  heart


[img]http://prikachi.com/images/278/3774278I.gif[/img]

Offline

#55 2011-09-10 00:06:30

poxleitner
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 14,832

Re: Heaven and hell *Нова част*

Още..  heart  heart  heart  heart  heart


Sometimes bad boys aren't like the books.
Sometimes they're actually bad.

Offline

#56 2011-09-11 22:01:18

krisinkaa_1997
Member
From: Стамболийски!
Registered: 2010-05-07
Posts: 3,683

Re: Heaven and hell *Нова част*

Следваща част по-бързоо !  heart

Offline

#57 2011-09-22 09:25:41

miminzetyyy
Mrs. Soмеrhalдеr
From: Пловдив
Registered: 2009-06-26
Posts: 6,576

Re: Heaven and hell *Нова част*

Наистина се извинявам за огромното закъснение. Приятно четене и дано ви хареса smile




През целия път до там имах само една мисъл в главата: С кого ли щеше да ме сложи в една стая? Аз бях „забила” глава в пътя и изведнъж след мен чух глас:
-Накъде си се разбързала, плантациите няма да избягат ?!
Аз се обърнах и видях същия пазач, който ме беше хванал в двора. Още  в момента, в който го видях за пръв път ми се стори противен, а сега дори още повече.
-Какво искаш?
-Да ти правя компания до плантациите, знаеш има доста разбойници тук... – той каза това и се „изхили” грозно в лицето ми
-Не благодаря мога и сама да отида. – аз казах това и побягнах , защото освен погнуса усещах и малко страх
_______________________________________________________________________________
Не след дълго стигнах и там.
-Мен ли търсиш?
Беше дон Хосе. Докъто го търсех с поглед той се бе появил .
--Всъщност да, бих искала да ми кажете с кой ще съм в една стая?
-Хмм, да , да ами с Мелинда. Хайде тръгвай сега. – подвикна ми той и аз не чаках втора покана.
През целия път до имението аз отново размишлявах. За днешния ден. Кога успя да се обърка така? Сестрите ми бяха мъртви, аз трябваше  да стана куртизанка, за да спася родителите си. Всичко се срути.Така докато се усетя аз бях преполовила пътя си и пред мен се изправи един мъж.
-Какво търсиш тук?
Беше същия , който ми продаде брашно – синът на Джон търговеца.
-Амии.. азз..
Всъщност не исках да казвам какво ставаше. Рано или късно щеше да се разбере за моя срам.
-Трябваше да посетя родителите си, затова съм тук. А ти?
-Аз идвам при б.... при един работник. Днес трябваше да ми върне парите от брашното .
-Да, добре хайде аз ще тръгвам.
-Добре, хайде чао.
След като се разделихме и двамата поехме по различен път аз отново се замислих , но този път не за изминалото през деня, а за думата ,която  момчето  изкаше да изрече , но не довърши. Какво ли значеше „б” ? Билка, не не нещо друго , но какво беше?
-Здравеййй! – извика се насреща ми.
Тогава видях едно хлапе на около  шест – седем години. Беше с  кестенява коса и черни очички.
-Здравей. – отвърнах аз.
-Ти ли си новата помошничка Рита? – попита ме то гледайки ме право в очите.
Приличаше толкова на сестра ми. Даже може би беше и на нейната възраст.
-Хей как се казваш?- попитах аз и клекнах до него.
- Лука. – отвърна ми то и се засмя.
Ах да и усмивката му беше същата.
-Искаш ли да си играем? – попита ме той и същевременно ми подаде кръгла топка.
Не беше точно топка, а плат увит няколко пъти и след това вързан. Това още повече ми напомни за сестрите ми. Последното което Росалинда искаше от мен е кукла. И тя като тази топка нямаше да е истинска, но щеше да ги забавлява.
-Сега имам малко работа, но когато се върна обещавам , че ще поиграем. Става нали?
-Да.- отвърна то и изтича в двора.
Сега трябваше да намеря Мелинда и да й съобщя новината. За нея едва ли беше приятна, а й аз не подскачах от радост. Още в първия момент, в който я видях ми се стори прекалено груба. Но едва ли щях да остана повече от седмица тук. След като започнех „работа” (ако въобще може да се нарече така) като куртизанка щях да спя в бардака при останалите момичета споделящи моята съдба.
-Е какво стана?
-В една стая съм с Мелинда господине.
-Не не ме наричай господине, за теб съм Жералдо.
Аз кимнах в знак на одобрение и тръгнах към „къщата на персонала”. Още от вратата видях и Мелинда. Тя метеше прага и изглеждаше доста умислена.
Ако някъде има правописни грешки - извинете ((:
Критика/мнение


Човек винаги трябва да бъде това, което сърцето му казва..

Блога ми : http://xstoriess.alle.bg/ sun

Offline

#58 2011-11-26 20:12:13

krisinkaa_1997
Member
From: Стамболийски!
Registered: 2010-05-07
Posts: 3,683

Re: Heaven and hell *Нова част*

Суперр уникална е .. НЕКСТ !  heart

Offline

#59 2011-11-26 20:23:26

miminzetyyy
Mrs. Soмеrhalдеr
From: Пловдив
Registered: 2009-06-26
Posts: 6,576

Re: Heaven and hell *Нова част*

Бях решила да я спра, но музата отново ми дойде. Надявам се да ви хареса и се извинявам , ако има правописни грешки!


Още щом ме видя от вратата Мелинда направи гримаса .
-Пак ли ти?
-Да! – отвърнах и аз , като се подразнх. – В една стая съм с теб, така нареди дон Хосе.
Кказах това и излязох от къщата.
-Ще си поиграем нали? Ти ми обеща..
Пред мен се изправи същото хлапе, което се бе появило преди малко.. Той ме гледаше с такъв поглед, че аз нямаше как да му откажа.
-Добре, на какво ще си играем?
То ми подаде една топка направена от парцали.Неусетно как, но ние се бяхме приближили прекалено близо до градината на дон Хосе. Той я обожаваше и , ако нещо се случеше  с нея щяхме да загазим сериозно.
-Дръж! – каза ми Лука със звънливия си глас и подхвърли топката по-надалеч.
Но за мой ужас  топката се „Сгромоли” върху крехките стъбла на маргаритките и розите. След миг всички те лежаха на земята, като покосени от стрелба войници.
-Какво ще правя сега? –хлипайки говорех аз.
Лука също се бе приближил и също  плачеше. Въпреки крехките си години той добре осъзнаваше какво щеше да стане когато дон Хосе разбешере за случилото се.
-Лука, махни се и не кавай на никого! Разбра ли!
-Какво е станало тук! – чу се глас зад гърба ми.
Но това не беше Хосе. Гласа беше друг. След като се обърнах видях сина на търговеца. Какво щеше да стане с мен...
-В онази стайчка има гребло, лопата и лейка. Донеси ми ги бързо
Аз го изгледах учудено, но той отново ми повтори това.
-В онази стайчка има гребло, лопата и лейка. Донеси ми ги бързо. Баща ми е и добър градинар, така че ще се опитам да ги поправя.
Но защо той ми помагаше?Не ме ли мразеше? Както и да е изтичах и му донесох каквото ми поръча.Наближаваше 13:00 часа и господарят щеше всеки момент да си дойде. Какво щях да правя? Аз отидох при портата , за да го посрещна. Така щях да спечеля малко време...
Критика?


Човек винаги трябва да бъде това, което сърцето му казва..

Блога ми : http://xstoriess.alle.bg/ sun

Offline

#60 2011-11-26 20:52:59

krisinkaa_1997
Member
From: Стамболийски!
Registered: 2010-05-07
Posts: 3,683

Re: Heaven and hell *Нова част*

... уникална е !  heart

Offline

#61 2011-11-26 21:08:59

~smiley___face~
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 2,036

Re: Heaven and hell *Нова част*

Много ми харесва. Различно, използваш думи, които доста малко хора използват и го правиш да изглежда толкова реално. Продължавай да пишеш, много е хубаво! heart  sun


Dream high!
[img]http://data.whicdn.com/images/46900411/tumblr_mfg4sjoK6B1qmk3n9o1_500_large.gif[/img]

Offline

#62 2011-11-27 13:40:31

kkalippso
Member
From: ~ ••• ~ При Карлсон на покрива
Registered: 2011-09-08
Posts: 1,707

Re: Heaven and hell *Нова част*

Радвам се, че ще продължиш историйката.  smile Продължение...?    think  heart  heart  smile  sun


"Истинската литература, която ни носи емоции и е в състояние да ни отведе в други светове е тази, която разказва история чрез словото, а не онази, която анализира авторовия замисъл при написването на историята. Художественият текст е като вицовете - ако трябва да се обяснява допълнително, значи не е достигнал целта си да бъде разбран само и единствено чрез съдържанието си."
---------------------------------------------- е казал някой,  някога, някъде

Offline

#63 2011-12-09 16:47:15

Alexs_wee
Member
From: HuManoId cItY, Германия
Registered: 2011-09-10
Posts: 646

Re: Heaven and hell *Нова част*

пускай некст че не издържам


[img]http://prikachi.com/images/810/4626810I.gif[/img]

Offline

#64 2011-12-11 18:54:36

real5
Member
Registered: 2010-06-10
Posts: 291

Re: Heaven and hell *Нова част*

Пусни некст моля тее cry heart heart heart

Offline

#65 2011-12-11 19:10:13

~smiley___face~
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 2,036

Re: Heaven and hell *Нова част*

Пусни некст моля тее cry heart heart heart


Dream high!
[img]http://data.whicdn.com/images/46900411/tumblr_mfg4sjoK6B1qmk3n9o1_500_large.gif[/img]

Offline

#66 2011-12-26 13:38:05

miminzetyyy
Mrs. Soмеrhalдеr
From: Пловдив
Registered: 2009-06-26
Posts: 6,576

Re: Heaven and hell *Нова част*

Така доста скучна част, но следващите ще са по-хубави.Приятно четене sun



Да точно в този момент се появиха облаци от пясък.В далечината се виждаше кон, а върху него бе дон Хосе.Сега наистина щеше да стане лошо.След най-много три минути той щеше да е тук.А градината нямаше как да се оправи за толкова малко време.
-Какво търсиш тук?-попита ме някой, хващайки ме за ръката
Той бе същият, който видях и сутринта. Ненавиждах го с цялото си същество.Именно заради него аз бях сега в това положение.Докато го гледах злобно дон Хосе бе пристигнал при нас.
-Какво правите?-попита ме той ядосано
Явно се бе случило нещо на плантациите.Това още повече „нажежяваше” положението.Трябваха ми поне пет минути, докато градината бе напълно приведена в предишния си вид.
-Господине, чудех се дали не можете да ме сложите в друга стая? Просто с Мелинда не се разбираме добре?
Той ме изгледа сърдито и просто ме бутна. Наистина не беше  в настроение. В този момент, аз не знаех какво ще стане.
-Рита!-чу се глас и да беше на дон Хосе
Сигурно бе видял изпочупените си цветя.Край с мен.Аз бързо отидох при него ,но останах със „зяпнала” уста.От   счупените рози и лалета сега не бе останало нищо.Те бяха в идеално състояние.Аз погледнак към сина на Джон, а той сякаш с поглед ми казваше ”Видя ли, аз все пак успях”
Сега бе време за обяд.От кухнята (ако въобще можеше да се нареме така) се разнасяше странна миризма.Аз влязох вътре и видях една жена ,която стоеше до печката.
-Хайде влизай!-сопна ми се някой на среща.
Беше Мелинда.Да все същото грубо момиче.Защо се държеше така с мен аз не знаех.Но по-важното бе, че го нямаше Жералдо,господинът на когото бяха отнели семейството. В тъмния ъгъл на помещението някой плачеше.Бе жена на видима възраст около 40 години.Приближих се бавно до нея и я попитах:
-Госпожо, какво става? Защо плачете?
Тя вдигна главата си и с пресипнал от плача глас ми каза:
-Жералдо, моя Жералдо е наказан.
Явно тя бе влюбена в него, но аз не исках да знам подробности.Но какво бе това наказание.
-За какво наказание става въпрос?
Тя ме хвана за ръката и ме изведе от кухнята. Там аз видях, че се бяха събрали слугите на ичението.Ставаше нещо лошо, защото се чуваха викове и крясъци.Когато поразбутах двама, трима човека видях, че там на един кол бяха вързали Жералдо.А дон Хосе безмилостно го налагаше с тежкия си камшик.
-Какво става?-попитах уплашено жината аз
-Той искаше да ми помогне.За това сега е тук..
Предварително се извинявам ,ако има правописни грешки smile
Критика?


Човек винаги трябва да бъде това, което сърцето му казва..

Блога ми : http://xstoriess.alle.bg/ sun

Offline

#67 2011-12-30 21:15:49

miss_kapriss_
Member
Registered: 2011-03-06
Posts: 24

Re: Heaven and hell *Нова част*

(arrow)  (arrow)  (arrow)  продължавай интересна е


Вчерашна кофа, a ми се прави на варел! speechless laugh ...
Германски форум- задаваш въпрос-отговарят ти; Руски форум - задаваш въпрос, и на теб ти задават;
Български форум - задаваш въпрос-всички ти обясняват колко си тъп laugh ...
(L) I'm left to wonder will..I ever fall in love..I wanna be blown away..I wanna be stept off my feet..I wanna meet the one who makes it hard for me to breathe..I wanna be your dream come true..Every where i look people holdings hands..When am I gonna get my chance at love?? (L)

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook