#1 2011-09-01 09:36:06

Extazy Baby
Member
Registered: 2011-02-23
Posts: 11,968
Website

Re: Тhink about it !

Така, дойде ми идея да си направя тема, в която да пиша разни статии за различни неща, тъй като само писането на истории не ми е достатъчно и искам да се опитам да пиша нещо по-сериозно. Та, тук ще пускам в определени дни нови неща и ако искате да пиша за нещо определено, може да ме помолите на ЛС или тук. Надявам се да схванахте идеята ми и да ви хареса.

Миналата вечер гледах една доста интересна реклама. От там ми дойде и идеята за това за какво ще бъде първата статия, която ще напиша.
Рекламираха шоу предаване, в което родители организират парти за рождения ден на децата си и хвърлят над двайдесет хиляди долара.
Това ме накара да се замисля и то много. По света има хиляди семейства, които нямат възможност дори да купят торта на близките си. Има хиляди малки дечица, които всяка сутрин се събуждат гладни със пресъхнала уста, ровейки в боклука, за да се опитат да преживеят и този ден.
Хвана ме яд как с тези двайдесет хиляди човек може да спаси толкова много хора, а той ги харчи за нещо напълно безсмислено. За един ден, който след време никой няма да си спомня.
Нима чуството да пръснеш толкова за пари за една торта и няколко балона е по-хубаво от това да помогнеш на някой в нужда ? Хората бавно загубват човешкото у себе си и не го осъзнават. Докато те харчат безразборно пари, някой там умира. Някой там моли за храна и милост.
Обществото се отнася с такова пренебрежение към хората без възможности. Ето, на. Преди няколко месеца се разхождах из центъра на Пловдив и един бездомник беше застанал пред подлеза, молещ за пари, оставил капак от кутия за обувки, където да му слагат парите. Както минавах покрай него, един моя познат се приближи и ритна капака, където имаше дребни. Стотинките се разпиляха навсякъде, а бездомника гледаше с тъжни очи.
Срамота е как се отнасяме към хората без възможности, вместо да им помогнем да се развият, вместо да им подадем ръка, ние ги караме все повече да се чустват като никой. Като един боклук, търкалящ се на пътя.
Дълго може да пиша на тази тема и да обяснявам как се дразня, но има ли смисъл ? Повечето хора ще се изсмеят на това, което съм написала. Думите ми няма да променят нищо и никой.
Положението е гадно и ние сме единствените хора, които имат шанса да го променят. Ние сме бъдещето. Но, докато все още подритваме шапките на бездомните, докато все още стотинките се търкалят по земята, нищо няма да се промени и един ден няма да можем да помогнем дори на самите себе си.

Мнения/ критики ?


"Understand me. I’m not like an ordinary world. I have my madness, I live in another dimension and I do not have time for things that have no soul."
-Charles Bukowski

Offline

#2 2011-09-01 09:40:29

iw4eto0o
βlαςκ rοsε
From: Seoul x3
Registered: 2010-02-26
Posts: 4,136

Re: Тhink about it !

Много ми хареса, всичко което си написала е вярно. Само, че малко хора биха се спряли да го прочетат и да се замислят. smile


I heart ASIA!

[img]http://24.media.tumblr.com/tumblr_mbyaurBBzu1r9xjxoo1_500.gif[/img]

Offline

#3 2011-09-01 09:50:52

littlepartofme
Rebellion.
From: District 4
Registered: 2011-01-26
Posts: 3,248
Website

Re: Тhink about it !

Много ми хареса.


[list=*]
[*]We made our plans down in the sand.[/*]
[/list]

Offline

#4 2011-09-01 09:56:38

xnekfonikfox
Member
Registered: 2010-06-28
Posts: 21,552
Website

Re: Тhink about it !

Настръхнах от това, което прочетох. Всичко е истиниа, и да малко хора ще се заслушат наистина в думите ти. Браво, много ми харесва!


"Great loves? Maybe one, if you're lucky."

Offline

#5 2011-09-01 10:10:51

TwilightGirl90
Member
Registered: 2010-06-16
Posts: 18,530

Re: Тhink about it !

Mного вярно.
Но вече никлой не го интересува другите около него.  Мисли само за себе си. ;х
Хареса ми.  nod


[list]Истинската сила е да се усмихнеш,
когато очите ти са пълни със сълзи. [/list:u]

Offline

#6 2011-09-01 10:13:09

ivet955
Marshall`s girl
From: Rome
Registered: 2010-02-06
Posts: 4,731

Re: Тhink about it !

Определено мнението ми е, че един ден те виждам много успяла писателка и дано наистина се случи!!  clap  А колкото до написаното, за съжаление това е жестоката истина и понякога съдбата е много сурова!!  lipssealed


[img]http://prikachi.com/images/239/4746239c.jpg[/img]

Offline

#7 2011-09-01 11:12:15

vladiity
Member
From: маDриD* .. <33
Registered: 2010-11-23
Posts: 189

Re: Тhink about it !

Определено мнението ми е, че един ден те виждам много успяла писателка и дано наистина се случи!!  clap  А колкото до написаното, за съжаление това е жестоката истина и понякога съдбата е много сурова!!  lipssealed

Аз съм на същото мнение  smile


[img]http://prikachi.com/images/70/4264070F.jpg[/img]
Fuck world ..

Offline

#8 2011-09-01 11:29:00

isityyyy
Hathaway babyy ^^
From: N.Y <3
Registered: 2010-05-01
Posts: 1,171
Website

Re: Тhink about it !

Хареса ми! Браво ! smile


[img]http://www.prikachi.com/images/783/3287783X.gif[/img]

Профила ми във Vbox7.
We ♥ it.
Профила ми във YouTube .


[img]http://www.prikachi.com/images/156/3064156P.gif[/img]


[img]http://store.picbg.net/pubpic/74/E5/3895d6e5591e74e5.jpg[/img]

Offline

#9 2011-09-01 11:41:07

iskra96
Member
From: middle of nowhere.
Registered: 2009-01-01
Posts: 663
Website

Re: Тhink about it !

Уникално,хубаво е че има хора които се замислят за това което се случва с тези хора.А това да се подиграеш така с един бездомен и беззащитен човечец е УЖАСНО ! Направо да полудееш,ка мо ли да си свидетел на това .. Продължавай в същия дух,имаш талант sun



Душата, кърваво червена роза
във нощите понякога тъжи,
листенцата красиви свива,
наежва острите бодли.
Жестоко шипчета забива
в мислите, в сънищата ми дори
пронизва ги,пробожда ги
и хлипа Тя, защото я боли.
Но вместо кръв, сълзи избликват,
отмиват в нея черните следи.
На сутринта отново е красива,
окъпана на слънцето блести.

[img]http://prikachi.com/images/549/4378549t.jpg[/img]

Offline

#10 2011-09-01 11:42:04

iskra96
Member
From: middle of nowhere.
Registered: 2009-01-01
Posts: 663
Website

Re: Тhink about it !

Уникално,хубаво е че има хора които се замислят за това което се случва с тези хора.А това да се подиграеш така с един бездомен и беззащитен човечец е УЖАСНО ! Направо да полудееш,ка мо ли да си свидетел на това..Щеше да е много хубаво да има хора,които наистина да се замислят и да направят нещо по въпроса .. Продължавай в същия дух,имаш талант sun



Душата, кърваво червена роза
във нощите понякога тъжи,
листенцата красиви свива,
наежва острите бодли.
Жестоко шипчета забива
в мислите, в сънищата ми дори
пронизва ги,пробожда ги
и хлипа Тя, защото я боли.
Но вместо кръв, сълзи избликват,
отмиват в нея черните следи.
На сутринта отново е красива,
окъпана на слънцето блести.

[img]http://prikachi.com/images/549/4378549t.jpg[/img]

Offline

#11 2011-09-01 12:03:18

sladur4ety_23
Member
Registered: 2009-09-23
Posts: 77

Re: Тhink about it !

Определено мнението ми е, че един ден те виждам много успяла писателка и дано наистина се случи!!  clap  А колкото до написаното, за съжаление това е жестоката истина и понякога съдбата е много сурова!!  lipssealed

Подкрепям!!

Offline

#12 2011-09-01 12:19:48

karriikkxx
П ♥
From: France
Registered: 2010-12-30
Posts: 1,908

Re: Тhink about it !

Определено мнението ми е, че един ден те виждам много успяла писателка и дано наистина се случи!!  clap  А колкото до написаното, за съжаление това е жестоката истина и понякога съдбата е много сурова!!  lipssealed

Подкрепям!!


Аз също!


[img]http://prikachi.com/images/960/4642960L.gif[/img]
Оставих света заради любимия-същия любим остави мен,заради света.

http://givemediamondsnigga.tumblr.com/ :}

Offline

#13 2011-09-01 12:31:50

girlcheto
Member
From: New Yorkk ;pp
Registered: 2009-01-10
Posts: 1,999

Re: Тhink about it !

Всичко е толкова вярно. По принцип като мина покрай бездомен му давам стотинки, ако имам възможност, но веднъж един мъж (бездомен) ми направи много лошо впечатление.
Връщах се от бабешкия пазар, бях си купила 1кг банани и 1кг праскови. Минах покрай бездомния мъж, който свиреше на... забравих му името... както и да е. Беше оставил една шапка на земята, където да му оставят парите. Минах покрай него, дадох му праскова и му оставих стотинки, а той ми каза: "Извинявай имаш ли цигари?"  :X:X
Аз му давам да яде, а той ме пита за цигари :X


Реален свят .. реални хора с нереално самочувствие..

Убиецът от град Хевън <--- първата ми история

Offline

#14 2011-09-01 12:33:32

famouss__girll
Без право на собствен ранг
Registered: 2010-11-27
Posts: 1,783

Re: Тhink about it !

Определено мнението ми е, че един ден те виждам много успяла писателка и дано наистина се случи!!  clap  А колкото до написаното, за съжаление това е жестоката истина и понякога съдбата е много сурова!!  lipssealed

Подкрепям!!


Аз също!

И аз !


[img]http://data2.whicdn.com/images/165761521/large.gif[/img]
[img]http://data3.whicdn.com/images/165494379/large.gif[/img]
She's a mess of gorgeous chaos, and you can see it in her eyes.

Offline

#15 2011-09-01 12:34:16

raliinkaa
Member
Registered: 2010-11-02
Posts: 294

Re: Тhink about it !

Харесва ми , това за което си писала - наболяла тема е! Харесват ми иразмислите ти , но не е точно статия , искам да кажа , че както есето , разказа си имат структура  така и статията има . Интересно е , но трябва да се оформи и да стане истинска статия.


No girl should ever forget that she doesn`t  need anyone who doesn`t need her

Fire and Ice
Robert Frost
Fire and ice
    Some say the world will end in fire,
Some say in ice.
From what I've tasted of desire
I hold with those who favor fire.
But if it had to perish twice,
I think I know enough of hate
To say that for destruction ice
Is also great
And would suffice.

My favorite one.... heart

Offline

#16 2011-09-01 12:50:53

Sweet.From.Strawberry
Member
From: Mystic Falls
Registered: 2010-09-23
Posts: 6,416

Re: Тhink about it !

Страхотно е,че си решила да пишеш за такива неща.Всичко което си постнала е вярно.


[list=*]
[*]WHAT WOULD YOU DO IF YOU WEREN`T AFRAID?[/*]
[/list]
[img]http://prikachi.com/images/55/5109055O.gif[/img]

Offline

#17 2011-09-01 13:18:34

thefernandosun
Member
From: BARCELONA
Registered: 2011-01-04
Posts: 572

Re: Тhink about it !

Хората си казват, че живота е гаден...но той не е, хората - са ! Едни имат,други -не! Всичко написано е вярно и е гадно ,че е истина...но,иначе животът няма да е живот ако го няма и това... Аз нямам много пари и въпреки това със сигурност живота ми е много по-интересен и забавен от някои богаташ. И какво от това като рождения ми ден не струва 20 000 ? Събираме се,купонясваме,напиваме се и след години се разказваме какви глупости сме вършили !
Не бъдете като "хвърлящите на вятъра пари хора" !


[img]http://i634.photobucket.com/albums/uu68/loveus5/tumblr_lvdypj2nTT1qj7wmwo1_500_large-1-1-1-1.jpg[/img]
`Не можеш да загубиш нещо,което никога не си имал...`

Offline

#18 2011-09-02 08:38:25

little_baby
i am lost in time.
From: Upper East Side, Manhattan
Registered: 2009-08-05
Posts: 11,633

Re: Тhink about it !

Това което си написала, е нещо много хубаво.Тази тема е хубава за размисъл
Подкрепям ivet955 wink В България има много нуждаещи се от помощ хора и винаги ще има..за съжаление.. speechless
Винаги ще има богати хора, чудещи се за какво да си похарчат парите и такива, които искат просто уютен дом и храна ..

Offline

#19 2011-09-02 12:10:33

Extazy Baby
Member
Registered: 2011-02-23
Posts: 11,968
Website

Re: Тhink about it !

Така, по идея щях да пускам нещо ново в понеделник, но е без това нямам какво да правя, за това ще го пусна сега.

Отново се вдъхнових от една реклама. В нея се питаше "Може ли въшния вид да промени това как се чустваш ?". Ставаше дума за хора, които се подлагат на пластични операции. Изведнъж се замислих и се запитах "Какъв е смисъла ?". Можеш да си повдигнеш гърдите, да си направиш бразилско дупе, ботокс, ливтинг и всякакви други процедури, но не можеш да спреш времето. Чудя се кое кара хората да лягат под ножа за нещо толкова повърхностно като добрия вид или може би не е.
Аз залагам на естествената красота. За мен ще бъде удоволствие да се поглеждам в огледалото и да гледам остаряването си. Как се появява нова бръчка, как косите ми побеляват, как ръцете ми загрубяват.
Не мисля, че външния вид е чак от такова значение. Разбира се, всеки иска да изглежда добре, за да се чуства добре, само че хората стигат до крайности някой път.
Чух как една жена по телевизията казва: "Ако видя бръчка я премахвам, ако видя мазнина ми я изсмукват." Тогава моментално се обърнах към телевизора и на екрана седеше една петдесетгодишна порцеланова кукла. В опитите й да се разкраси, тя беше унищожила истинската си красота.
Независимо дали човек е дебел, слаб, грозен, с криви зъби или нос има нещо чаровно във себе си. Може би то не се вижда със очите, за това повечето хора се отнасят с пренебрежение.
Младите жени постоянно прибягват към силикона. Какво като имаш малки гърди ? Нима ако носиш по-голям размер сутиен, ще те накара да се чустваш красива ? Не разбирам.
Хиляди хора в опитите си да приличат на някой друг, на някой по-красив, изгубват себе си.

Надявам се да ви е харесало. И искам да попитам и вас. Мислите ли, че външния вид може да промени това как се чустваш и според вас какво кара хората да прибягват към такъв вид разкрасяване ?
Мерси за вниманието.


"Understand me. I’m not like an ordinary world. I have my madness, I live in another dimension and I do not have time for things that have no soul."
-Charles Bukowski

Offline

#20 2011-09-02 12:32:23

girlcheto
Member
From: New Yorkk ;pp
Registered: 2009-01-10
Posts: 1,999

Re: Тhink about it !

Надявам се да ви е харесало. И искам да попитам и вас. Мислите ли, че външния вид може да промени това как се чустваш и според вас какво кара хората да прибягват към такъв вид разкрасяване ?
Мерси за вниманието.

Външния вид рядко може да промени настроението ти, зависи от ситуацията в дадения момент. Ако си тъжна, погледнеш се в огледалото и започнеш да се любуваш на себе си, естествено, че ще промени настроението ти и чувствата ти, но само за момент. Докато не се сетиш отново за какво си тъжил.

Хората търсят предизвикателството, приключението, промяната и т.н и затова прибягват до разкрасяване. Но повечето, които лягат под ножа са комплексирани от външния си вид и искат да го променят, да изглеждат по-красиви както във собствените си очи така и в очите на другите. И след като се сдобият с желания външен вид, егото им се вдига до небесата, но нямат никакво покритие. Започват на хленчат и капризничат, защото си мислят, че всички трябва да са им в краката и да им робуват. Това става въпрос за повечето хора в България, не слагам всички под общ знаменател!


Реален свят .. реални хора с нереално самочувствие..

Убиецът от град Хевън <--- първата ми история

Offline

#21 2011-09-02 12:34:15

fire_cat
Member
From: Garden of Eden
Registered: 2009-09-28
Posts: 4,206

Re: Тhink about it !

Първо да ти кажа, много хубаво, че си решила да пишеш подобни неща и се замисляш над тях. И да, разбира се, че ми харесва.
Относно външния вид - напълно съм против разни силикони и пластични операции. За съжаление повечето хора не се харесват и то заради някакви комплекси. И като се подложат на разни операции започват да се чувстват много по-добре. Това е поради простата причина, че преди това не са били уверени в себе си. За мен хората, които се самосъжаляват заради някакви свои недостатъци лесно могат да се нарекат жалки, защото те просто не разбират, че външният вид не е най-важното нещо, той няма да ги направи по-умни, по-мили, по-чаровни... А и все пак ако не се харесваме ние, такива, каквито сме, не можем да очакваме от другите да ни харесват. Това влияе и на характера ни, който според мен е най-важен.


Nothing is impossible,
the word itself says 'I'm possible'!

Offline

#22 2011-09-02 12:36:02

little_baby
i am lost in time.
From: Upper East Side, Manhattan
Registered: 2009-08-05
Posts: 11,633

Re: Тhink about it !

Да, всеки иска да се чуства красив, така се чуства добре (както и аз, не отричам), но все пак аз никога не бих се подложила на операции, освен, ако не са за здравето ми wink Не мисля, че е направо задължително всяка поп-фолк певица да има силикон или някаква пластична операция! Някои нямат, но когато например си певец се гледа гласът, песента..а не красотата и привлекателността, защото може да има много красиви жени, които се държат добре и е удоволствие да говориш с тях, но НЯМА съвършени хора! wink Така мисля аз smile

Offline

#23 2011-09-02 13:16:14

pap1ty
Member
Registered: 2010-03-26
Posts: 312

Re: Тhink about it !

Страхотно е, че си започнала да пишеш по такива теми! Всичко това, което си написала е самата истина, но не всички я разбират на време... А относно тези реклами, знам по кой канал ги пускат и често се възмущавам на хората... Жалка картинка... sad


[img]http://prikachi.com/images/514/3713514o.gif[/img]

Offline

#24 2011-09-07 13:53:26

raliinkaa
Member
Registered: 2010-11-02
Posts: 294

Re: Тhink about it !

Аз мисля , че външния вид влияе на самочувствието на хората . Когато изглеждаш добре , се чувстваш добре . Каквото и да казваме е така. Всеки се стреми да изглежда добре . Но си права , че някои хора жертват твърде много . Не съм против пластичните операции. Когато някой не се чувства добре в кожата си и иска да си направи операция или някаква съществена промяна , щом има възможвост и начин , няма лошо да си я направи. Но съм за тези операции само ако е по мое желание , само и единствено за мен .


No girl should ever forget that she doesn`t  need anyone who doesn`t need her

Fire and Ice
Robert Frost
Fire and ice
    Some say the world will end in fire,
Some say in ice.
From what I've tasted of desire
I hold with those who favor fire.
But if it had to perish twice,
I think I know enough of hate
To say that for destruction ice
Is also great
And would suffice.

My favorite one.... heart

Offline

#25 2011-09-19 13:17:35

lovexkiller
Member
From: Sofia =))
Registered: 2011-09-17
Posts: 83

Re: Тhink about it !

Страхотно е! Продължавай да пишеш. Самата аз съм гледала и двете реклами и съм се чудила за всичко споменато в тях. Понякога хората.. просто са толкова изкуствени...


През целия си живот съм се страхувала да не изгубя хората ,които обичам.., но понякога се чудя има ли някой, който се страхува да не изгуби мен ?!

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook