#1 2011-03-26 17:52:24

raliinkaa
Member
Registered: 2010-11-02
Posts: 294

Re: Основни замърсители на въздуха

Тарсих доста , но така и не намерих това,което ми трябваше. Та значи търся за замърсяването на въздуха и водите. По-точно за основните замърсители на вдите и въздуха .. за всеки един о тях по едно или две изречения.
Благодаря предварително...  hug  hug  hug


No girl should ever forget that she doesn`t  need anyone who doesn`t need her

Fire and Ice
Robert Frost
Fire and ice
    Some say the world will end in fire,
Some say in ice.
From what I've tasted of desire
I hold with those who favor fire.
But if it had to perish twice,
I think I know enough of hate
To say that for destruction ice
Is also great
And would suffice.

My favorite one.... heart

Offline

#2 2011-03-26 18:05:01

sofarawayX.
Member
Registered: 2011-02-05
Posts: 387

Re: Основни замърсители на въздуха

Основен замърсител на въздуха е въглеродният диоксид.Въглероден диоксид се получава при изгарянето на горива от колите.Също така се изхвърля от промишлените заводи.За предотвратяване от замърсяване се засаждат много дървета в близост до големите магистрали,шосета и т.н./Можеш да напишеш,че на комините на заводите се слагат различни филтри за прочистване на отпадъчния материал.Ако искаш напиши ,че въглероден диоксид се получава при взаимодействие на въглерод с кислород/

А за водите не съм мн сиг // ще помисля


[img]http://prikachi.com/images/254/3645254e.gif[/img] -- Обожавам! <33333

Offline

#3 2011-03-26 18:06:42

vaflichka
Member
From: .. ^^ Тhe land of lies..^^
Registered: 2010-02-08
Posts: 7,852

Re: Основни замърсители на въздуха

Aми основни замърсители на въздуха са : големите заводи и фабрики, домакинствата и т.н
А основни замърсители на водата са: също фабриките и заводите, които изхвърлят различни боклуци във водата, есествено човека и др.
smile


her heart was a secret garden and the walls were very high

[img]http://25.media.tumblr.com/tumblr_m29gqa7NIv1qlbdivo1_500.gif[/img]

Offline

#4 2011-03-26 19:36:06

nqkwa97
Member
Registered: 2010-06-17
Posts: 209

Re: Основни замърсители на въздуха

На водата би трябвалоо да са нефтените разливи.. laugh

Offline

#5 2011-03-26 20:40:38

niksan_908
Member
From: Дупница
Registered: 2009-03-20
Posts: 1,302

Re: Основни замърсители на въздуха

Ами от това което съм учил по химия, знам, че замърсителите и на въздуха и на ода са едни и същи серендиоксид, серентриоксид, азотендиоксид, въглероден диоксид. Всичките са киселинни оксиди, което ще рече, че при взаимодействие с водата (респективно и с влагата от въздуха) се получават неорганични киселини киселини, съответно сериста к-на, сярна к-на, азотна к-на и въглеродната, която е нестабилна и се разпада отново на вода и въглероден диоксид чиято вреда се изразва в парников ефект. Някой по- горе каза, че СО2 се получава при взаимодействие на бъглерод с кислород, да така , е но при горенето на каквото и да винаги се отдела СО2. Всичките тия газове се отделят при промишлените производства, при обработката на нефтаи т.н. Малко или много се предприемат мерки и във все повече цехове, заводи и др. се поставят филтри, които не позволяват отделянето на тези вредни газове, същата финкция изпълняват и катализаторите в автомобилите.
Аз само за това се сещам в момента, дано да помогнах smile.


Умните си решават проблемите, а мъдрите не ги допускат!
http://kaprizen.com/forums/viewtopic.php?t=13497 <- снимките ми smile

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook