#1 2011-03-16 12:31:19

nqkfa_si_tam
Member
From: Някъде там...
Registered: 2010-09-06
Posts: 5,436

Re: Гранд Каньон

Имаме да пишем съчинение разсъждение на тема "Защо Гранд Каньон е едно от най-посещаваните места в света?".Търсих информация,но не намерих.Ако знаете нещо за темата,моля пишете.
P.S. Не искам да ми пишете съчинението,а само да ми помогнете за информацията.В уикипедия няма почти никаква информация.


Открих сродната си душа. Той - не!

Offline

#2 2011-03-16 12:52:53

karz
- Three Days Grace 4ever. <3 -
From: София.
Registered: 2009-04-05
Posts: 6,055

Re: Гранд Каньон

Ами намерих това.

Най-доброто време за посещение на Гранд каньон е или през лятото, или ранна есен и късна пролет, но местните жители са съгласни, че зимата е най-хубаво за посещение. Просто гледката тогава е неописуемо красива! Има къмпинги както в горната част на каньона така и долу в самата му основа.
Днес паркът предлага различни маршути и развлечения. Създадени са стръмни пътеки, по които могат да се спускат туристите. За тези които не искат да се потят по пътеките могат да се насладят на красивата гледка от самолет или хеликоптер. А за тези които не са любители на физическият труд и на летенето в облаците, могат да се позабавляват и като пояздят муле през каньона. А през 2007 година е изградена и нова атракция- „Скайуок” или „ Небесна разходка” . Или по-точно мост построен над една от пропастите на парка с височина 1219 метра. Мостът прилича на подкова, а подът е изграден от специално прозрачно стъкло така, че посетителите да се любуват на незабравимата гледка от всякакъв ъгъл. Има и къмпинги както в горната част на каньона така и в долната му . За къмпинга в основата на Големия каньон обаче се нуждаете от специално разрешение.


Дано съм помогнала. smile

Offline

#3 2011-03-16 14:19:32

Yov1ty
Member
From: Neverland ^^
Registered: 2010-12-14
Posts: 276

Re: Гранд Каньон

Може също да кажеш ,че хората му се възхищават ,за това ,че не те са го построили ,а природата и ,че там може да се види каква същност е мощността й.Нещо от този род.

Offline

#4 2011-03-16 17:48:51

nqkfa_si_tam
Member
From: Някъде там...
Registered: 2010-09-06
Posts: 5,436

Re: Гранд Каньон

Дам,благодаря.Ще се радвам на още.


Открих сродната си душа. Той - не!

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook