#1 2010-11-24 20:38:20

niksan_908
Member
From: Дупница
Registered: 2009-03-20
Posts: 1,302

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Какво мислите за такава стачка? Днес в моя град(Дупница) има стачка за по-дълга ваканция пред общината и имаше сигурно стотина човека. От моя клас към 18 деца ходиха и им напраскаха отсъствията, и аз си мислех да отида обаче не исках отсъствие...таа според вас има ли въобще смисъл? Честно казано мисля, че ще е по-добре една подписка или нещо такова, едва ли тъпия министър ще послуша някакви пикльовци  |-( . Ивсе пак искам по-дълга ваканция, как така ще ни я намалават ? Предпочитате ли по-длга межусрочна за сметка на това?


Умните си решават проблемите, а мъдрите не ги допускат!
http://kaprizen.com/forums/viewtopic.php?t=13497 <- снимките ми smile

Offline

#2 2010-11-24 20:41:02

reni4ka_96
Member
From: Nice,France <3
Registered: 2009-02-12
Posts: 9,745

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Предпочита ваканции по на често пък ако ще коледната да е къса,но тази година мен ще ме оставят вкъщи до 5ти. laugh

Offline

#3 2010-11-24 20:41:41

MiSteRry
Member
Registered: 2009-04-01
Posts: 20,590

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Само си хабите енергията. Нищо няма да направят. Сбъркана ни е държавата, не зачитат мнението на децата ; ))

Offline

#4 2010-11-24 20:44:53

karz
- Three Days Grace 4ever. <3 -
From: София.
Registered: 2009-04-05
Posts: 6,055

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

От две седмици ни я намалиха на една.И аз искам по-дълга ваканция, но стачка или нещо друго няма да им промени мнението сигурна съм.

Offline

#5 2010-11-24 20:45:48

privaтe Love
Member
From: in his late night thoughts
Registered: 2010-08-07
Posts: 5,126

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Имам чувството,че никой не се интересува от мнението на учениците.И не само за ваканциите,ами и за всички реформи и закони за образованието.Да не говорим за тая глупост да тръгваме на училище от първи септември.Нали оправиха всичко друго в държвата,та до нас стигнаха..  lipssealed  lipssealed
По темата -- не мисля,че стачките ще имат ефект  sad  Иначе подписки и ние правихме,но нищо не са ни казали до сега...


«» Hold my hand and I'll take you there... somehow, someday, somewhere...

Offline

#6 2010-11-24 20:46:20

anity_kiss
Member
Registered: 2009-02-07
Posts: 8,960

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Няма смисъл, нищо няма да постигнем така.Пък и те нека да я скъсяват, аз няма да ходя на 03.01   laugh

Offline

#7 2010-11-24 20:49:10

AnOnImKaAa
Member
From: Габрово
Registered: 2010-02-13
Posts: 625

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Нали знаеш че който се цепи от колектива, колективно му го нацепват? . . . Тва е адски тъпо...половината ти клас(че може и повече от половината) са отишли да се борят за това което искат а ти заради някакво си отсъствие си останал/а . . . относно за ваканцията...Надявам се да я одължат . . .Както се изцепи една бургаслийка в едно интервю "10 дена няма ни стигнат само да изтрезнейм" . . . К'во е тва празнуване..ще ни заринат с домашни и кво?... смятайте колко дни ни остават да учим след като бъдни вечер и коледа никой няма да пипне да учи и след коледа повечето ще изтрезняват и ще се подготвят за 31-ви...после на 1 може да има именници (майка ми ..съответно няма почивка след нова г.) и какво? на 3-ти (както даскалото ми е на баир) ще има се клатушкаме по баира....Този който е намалил ваканцията не помни какво е да си тинейджър...


Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с л*йна по стената, чете се но няма да е приятно !

Offline

#8 2010-11-24 20:52:02

karz
- Three Days Grace 4ever. <3 -
From: София.
Registered: 2009-04-05
Posts: 6,055

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Нали знаеш че който се цепи от колектива, колективно му го нацепват? . . . Тва е адски тъпо...половината ти клас(че може и повече от половината) са отишли да се борят за това което искат а ти заради някакво си отсъствие си останал/а . . . относно за ваканцията...Надявам се да я одължат . . .Както се изцепи една бургаслийка в едно интервю "10 дена няма ни стигнат само да изтрезнейм" . . . К'во е тва празнуване..ще ни заринат с домашни и кво?... смятайте колко дни ни остават да учим след като бъдни вечер и коледа никой няма да пипне да учи и след коледа повечето ще изтрезняват и ще се подготвят за 31-ви...после на 1 може да има именници (майка ми ..съответно няма почивка след нова г.) и какво? на 3-ти (както даскалото ми е на баир) ще има се клатушкаме по баира....Този който е намалил ваканцията не помни какво е да си тинейджър...

Съгласна съм с теб.Кой луд ще пише домашни точно по празниците..

Offline

#9 2010-11-24 20:56:25

fiina
Member
From: Callafornia. . :)
Registered: 2009-07-31
Posts: 1,003

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

аз бях на протеста . . но според мен ако вообще направим нещо ще е с 1-2 дена повечен. . просто държавата ни е нещастна , ние няма какво да направим ..


[img]http://prikachi.com/images/96/4037096d.gif[/img]

Offline

#10 2010-11-24 20:57:09

MiSteRry
Member
Registered: 2009-04-01
Posts: 20,590

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Съгласна съм с теб.Кой луд щи пише домашни точно по празниците..

Някой луд който държи да има хубави оценки ; ))


.Този който е намалил ваканцията не помни какво е да си тинейджър...

Не помни какво е да ученик.. и ние трябва да си почиваме, не като министъра който е много изморен и има голяма ваканция.

Offline

#11 2010-11-24 21:02:54

karz
- Three Days Grace 4ever. <3 -
From: София.
Registered: 2009-04-05
Posts: 6,055

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Mistery не всички искат да седят по-цял ден, и да учат ; ] Всеки иска да има хубави оценки, но попринцип по-празници най-малко уча. ; ]]

Offline

#12 2010-11-24 21:04:59

MiSteRry
Member
Registered: 2009-04-01
Posts: 20,590

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Mistery не всички искат да седят по-цял ден, и да учат ; ] Всеки иска да има хубави оценки, но попринцип по-празници най-малко уча. ; ]]

Ми то тая ваканция е толкова малка.. колкото да седнеш и да си научиш rofl

Offline

#13 2010-11-24 21:07:21

karz
- Three Days Grace 4ever. <3 -
From: София.
Registered: 2009-04-05
Posts: 6,055

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Mistery не всички искат да седят по-цял ден, и да учат ; ] Всеки иска да има хубави оценки, но попринцип по-празници най-малко уча. ; ]]

Ми то тая ваканция е толкова малка.. колкото да седнеш и да си научиш rofl

Дамм. laugh

Offline

#14 2010-11-24 21:20:34

AnOnImKaAa
Member
From: Габрово
Registered: 2010-02-13
Posts: 625

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Mistery не всички искат да седят по-цял ден, и да учат ; ] Всеки иска да има хубави оценки, но попринцип по-празници най-малко уча. ; ]]

Ми то тая ваканция е толкова малка.. колкото да седнеш и да си научиш rofl

Дамм. laugh

пфф...чак ми иде да дам на даскалите по 1 тетрадка голям формат 100 листа да проверяат там цяла ваканция и на тях да им е гадно :Д


Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с л*йна по стената, чете се но няма да е приятно !

Offline

#15 2010-11-24 21:25:31

AnOnImKaAa
Member
From: Габрово
Registered: 2010-02-13
Posts: 625

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Съгласна съм с теб.Кой луд щи пише домашни точно по празниците..

Някой луд който държи да има хубави оценки ; ))

и аз държа да имам хубави оценки но...това е нечовешко...да трябва на коледа да седна да пиша домашни че да имам хубави оценки...през свободното време не е ли по хубаво да излезеш с приятели таман ти се е открила възможност да се видите повече от една събота ....гадно е...сигурно сам от малкото хора които обичат да учат (въпреки че не ми личи) ... да обичам да уча но обичам повече приятелите си и семейството си...


Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с л*йна по стената, чете се но няма да е приятно !

Offline

#16 2010-11-24 23:23:11

bez_kontrol
Member
From: "P" to the "L" to the "D"
Registered: 2009-02-17
Posts: 5,063

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Еееми, не знам. Аз съм студентка - относно ваканциите сме пре*бани, но пък за сметка на това никой не те задължава да ходиш. laugh


Прекарваме живота си, борейки се да задържим нещата, които ценим най-много...
Хората и нещата, без които вярваме, че не бихме съществували.

Offline

#17 2010-11-24 23:47:50

kingsize_ofanziva
kingsize
From: Някъде там
Registered: 2009-03-09
Posts: 5,677
Website

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Тази тема заприлича на пародия...не е нужно да отговаряте на всеки пост. Всеки има лично мнение!
Аз също съм на мнение , че реформата е добра...
Имайки впредвид,че повечето са просто неграмотни,а искат по дълга ваканция да си "починат".. Че от какво ,бе хора?!
На работа ли ходите едновременно с това-какво. Много домашни имали- айде сега-и ние сме били ученици (някои вече и студенти) и знаем как стават домашните - copy-paste.
Ами че я погледнете форума с училището-"Трябва ми такова" "Трябва ми онакова" ....
Да не сте седнали повечето от вас да си пишете сами. То и образованието ни едно...
И айде стига сте преувеличавали-на Бъдни вечер щяли да бъдат на училище- че кой въобще ви е намекнал ?!  |-( Толкова преувеличихте,че чак прекалихте.

С риск да бъда намразена (то не,че ще се засегна де) бих ви казала да си седнете на задниците,защото и по вашата няма да я бъде wink А ако бяха въвели допълнителни занятия-пак щяхте да протестирате.
Че то остана ли нещо , за което да не сте се вдигнали само за сеира?
То вие да пишете правилно не можете,някои сигурно се запъват и да четат,ама искали ...искали...Типично българско поведение-само знаем да искаме! |-(

Чак като гледам форумите , изпълнени с правописни грешки , и ме хваща яд..
Аз като ученичка също през ваканцията не съм сядала да си пиша домашни и все ги правех в последния момент,но поне се ограмотих!
То , както каза Борисов -ако питат "Искаш ли да ставаш рано за училище или за работа-всеки ще каже,че не иска" Ама това е положението- постарайте се да извлечете най-полезното за вас от ситуацията.
Само погледнете за повечето какво е училището http://kaprizen.com/forums/viewtopic.ph … 790#536790


П.С. Мисля , че тази тема ще предизвика много отрицателни емоции във форума,поради незачитането на чуждото мнение,но все пак исках и аз да изкажа моето smile star  smile


Я, едно ангелче с крилца още мърда...ПРАС и то
умря...хахаха...

  star
Да ви имам мониторно , процесорната , клавиатурно , мишкова , скайп любов !!

Offline

#18 2010-11-25 12:06:15

PiinkAngel
Member
From: Sf
Registered: 2010-11-23
Posts: 545

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Аз съм "за" по- дълга ваканция. Според мен сме прави да искаме да ни удължат ваканцията както преди. Все пак ние не искаме увеличаване на ваканцията след като си е била такава и преди, а връщане на старият период от време. Замислете се, на Коледа всички са заедно, ходи се по роднини, защото не само мама и тате правят семйството, а често те не са в нашият град. НА Нова година много хора заминават на почивка, но каква почивка, след като детето им след два дни е на училище? Скоро ще махнат ваканциите и на Коледа вместо със семействототщ е седим по чиновете с у-ще. Аз лично не искам това. Да ученици сме и трябва да учим, но на такива празници, трябва да ни пуснат да починем малко и ние. На 3.01.2011 год. аз няма да посетя училище, както и много мои съученици. Според мен само това може да има някакъв ефект, защото и хиляда подписки да се направят кой да обърне внимание? (:


Красиво коте търси дом!
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=224&t=15145

Offline

#19 2010-11-25 17:45:43

Sweet.From.Strawberry
Member
From: Mystic Falls
Registered: 2010-09-23
Posts: 6,416

Re: Стачката за по - дълга зимна ваканция

Аз съм от Шумен и в нашия град се събраха най-много хора,повече от 700 души.Аз съм за удължаването на ваканцията!!!Не е нормално от 20 дена да се намали на 10 ...


[list=*]
[*]WHAT WOULD YOU DO IF YOU WEREN`T AFRAID?[/*]
[/list]
[img]http://prikachi.com/images/55/5109055O.gif[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook