#1 2010-11-24 15:23:44

PiinkAngel
Member
From: Sf
Registered: 2010-11-23
Posts: 545

Re: Вегетарианство

Здравейте!
Та значи аз съм против убиването на животни за храна и искам да стана вегетарианец. Но аз съм страшно капризен човек и ям много малко неща, а месото винаги е било в менюто ми. Сега раста и искам да получавам всичко необходимо, но просто не искам да ям месо. Не вярвам на глупости като, че ще позеленея или пожълтея или неща от този сорт. Родителите ми също не са съгласти с мен и няма да готвят без месо за мен... Също аз много обичам месо... Рибата винаги ми е била любимо ястие, но ще направя жертва и ще я откажа. Та бихте ли ми дали идеи как да убедя родитлеите си и как най- лесно да откажа месото?
Може би следващата стъпка ще е веганство, но не се знае...
Мерси предварително!


Красиво коте търси дом!
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=224&t=15145

Offline

#2 2010-11-24 15:30:10

krisinka_pufinka
Member
From: Dubaii ^.^
Registered: 2010-09-06
Posts: 7,240

Re: Вегетарианство

аз лично ям почти всеки ден месо,жал ми е за животните-че ги убиват и т.н.
но това е част от нашия живот. организма има определена нужда от месо. зарежи сега тоя каприз да ставаш "вегетарианка"


[list=*]
[*]“Добре е да имаш пари и нещата, които можеш
да си купиш с тях, но също е добре, от
време на време да се уверяваш, че не
си загубил нещата, които не могат да се
купят с пари.”
[/*]
[/list]

Offline

#3 2010-11-24 15:33:21

AnOnImKaAa
Member
From: Габрово
Registered: 2010-02-13
Posts: 625

Re: Вегетарианство

аз лично ям почти всеки ден месо,жал ми е за животните-че ги убиват и т.н.
но това е част от нашия живот. организма има определена нужда от месо. зарежи сега тоя каприз да ставаш "вегетарианка"

мдаа..и сама каза че си капризна..Месото и особено рибата са много полезни...Няма нужда да спираш да ги ядеш заради един твой каприз...


Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с л*йна по стената, чете се но няма да е приятно !

Offline

#4 2010-11-24 15:33:56

krisinka_pufinka
Member
From: Dubaii ^.^
Registered: 2010-09-06
Posts: 7,240

Re: Вегетарианство

Виж тук има много съвети:
http://happy-at-home.com/viewtopic.php?f=25&t=48&p=147


[list=*]
[*]“Добре е да имаш пари и нещата, които можеш
да си купиш с тях, но също е добре, от
време на време да се уверяваш, че не
си загубил нещата, които не могат да се
купят с пари.”
[/*]
[/list]

Offline

#5 2010-11-24 15:34:18

PiinkAngel
Member
From: Sf
Registered: 2010-11-23
Posts: 545

Re: Вегетарианство

Всъщност има данни, че хората първоначално са били вегетарианци, така че аз мисля, че организма може да се нагоси на такъв наачин на живот. Аз съм човек, който трудно би се примирил с такива неща и съм твърдо решена да не ям месо, но въпроса е как да го приемат родителите ми. Също изведнъж ли да спра или постепенно да изключвам месото от менято си...? Доста сълго време обмислях това решение и мисля, че това е най- правилното, защото ако всички против убийсктвата на животни станеха вегетарианци нямаше да ги има... Мерси за линка!


Красиво коте търси дом!
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=224&t=15145

Offline

#6 2010-11-24 15:42:42

krisinka_pufinka
Member
From: Dubaii ^.^
Registered: 2010-09-06
Posts: 7,240

Re: Вегетарианство

абе казвам ти да не спираш да ядеш месо,само ще си навредиш!
Но,ако така си решила няма как да те спра..
Ако питаш мен постепенно намалявай месото и накрая спри.

.. Пък и да станеш вегитарианка,не виждам смисъл,тъй като в цялата вселена сигурно има най-много 50 човека,които са вегетарианци..


[list=*]
[*]“Добре е да имаш пари и нещата, които можеш
да си купиш с тях, но също е добре, от
време на време да се уверяваш, че не
си загубил нещата, които не могат да се
купят с пари.”
[/*]
[/list]

Offline

#7 2010-11-24 15:46:21

PiinkAngel
Member
From: Sf
Registered: 2010-11-23
Posts: 545

Re: Вегетарианство

А защо само 50 са вегетарианци? СПоред мен, защото всички мислят " Ми то многм алко са хората, които не ядат месо, ако и аз тсана нищо няма да се постигне..." Аз не мисля така. Ако всички вярваме, че ще се спрат убийствата може все повече и повече хора да спрат месото. ( Прозуча като зарибявка, но не налагам мнението си на никой). Най- вероятно ще започна постепенно да намалявам месото. Един приятел не яде месо от малък, не го харесва просто, а родителите му просот се примиряват. Е сега нито е станал зелен, нито е някакъв болнав или нещо такова... В момента търся най- доброто решение да сра да ям месо, но да не си наврядя на развитието. smile


Красиво коте търси дом!
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=224&t=15145

Offline

#8 2010-11-24 15:47:35

xnesquikx
Member
From: Bikini Bottom*
Registered: 2010-09-19
Posts: 1,062

Re: Вегетарианство

И аз мислех да ставам вегетарианка, обаче не мога без месо speechless


[img]http://prikachi.com/images/602/3629602g.png[/img] heart

its not about how others look at me, its about how i look at myself ;] -beastly

Offline

#9 2010-11-24 15:59:56

girlcheto
Member
From: New Yorkk ;pp
Registered: 2009-01-10
Posts: 1,999

Re: Вегетарианство

Няма как да се спре убиването на животни, защото ще има минимум 10 000 които ще продължат да си похапват.. Месото във нормални количества е полезно за мозъка, но, ако се прекали се запушват едни съдове или нещо подобно беше, и човек може да умре от това.. Така или иначе ти можеш да спреш да ядеш месо, но родителите ти ще продължат да ядат и в случая нищо не постигаш освен, че ще си без месо laugh А относно как да ги убедиш да не ядеш месо? Ами като ти сготвят кажи, че не ти харесва и си направи някоя филия laugh


Реален свят .. реални хора с нереално самочувствие..

Убиецът от град Хевън <--- първата ми история

Offline

#10 2010-11-24 16:07:48

Brutallity
Member
From: София
Registered: 2010-03-13
Posts: 1,285

Re: Вегетарианство

Месо = Храна.
Дали в твойта чиния или в тая на съседите ? пак ще го убият.
Глупаво е.
Цитирам :
" Месото е храна, и трябва да остане такава. "
А моят критерий за ядене е " Няма ли месо - не ми го пробутвай..."
Но пък ако твърдо си решила,че ще се обречеш на марули и крастивици до края на живота си,им кажи че това е твоята позиция и просто няма да ядеш месо.Отстоявай мнението си.


All lives end. All hearts are broken. Caring is not an advantage.

---- A morbid obsession in black and white.
-- Cognac, Lilac.
-Morgenstern.

Offline

#11 2010-11-24 16:08:32

PiinkAngel
Member
From: Sf
Registered: 2010-11-23
Posts: 545

Re: Вегетарианство

Общо взето важното е, че ще знам, че не подкрепям позлването на животните за храна... От няколко седмици съм на протести по повод месото и ще видим до къде ще стигна. Против съм, защото всяко едно живо същество има право на живот и ние нямаме право да му го отнемаме.  Според мен едно прасе например не се ряазличава с нищо от дамашният любимец, който обаче си живее хубаво в топлият дом, а прасето е обречено да бъде направено на салами, паржоли и тем подобни...


Красиво коте търси дом!
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=224&t=15145

Offline

#12 2010-11-24 16:10:18

Brutallity
Member
From: София
Registered: 2010-03-13
Posts: 1,285

Re: Вегетарианство

Общо взето важното е, че ще знам, че не подкрепям позлването на животните за храна... От няколко седмици съм на протести по повод месото и ще видим до къде ще стигна. Против съм, защото всяко едно живо същество има право на живот и ние нямаме право да му го отнемаме.  Според мен едно прасе например не се ряазличава с нищо от дамашният любимец, който обаче си живее хубаво в топлият дом, а прасето е обречено да бъде направено на салами, паржоли и тем подобни...


Заколи и кучето ?


All lives end. All hearts are broken. Caring is not an advantage.

---- A morbid obsession in black and white.
-- Cognac, Lilac.
-Morgenstern.

Offline

#13 2010-11-24 16:12:27

PiinkAngel
Member
From: Sf
Registered: 2010-11-23
Posts: 545

Re: Вегетарианство

Brutallity не разбрах целта на коментара ти. Моля те, ако нямаш какво да напишеш по темата просто си спести коментара.


Красиво коте търси дом!
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=224&t=15145

Offline

#14 2010-11-24 16:50:17

karz
- Three Days Grace 4ever. <3 -
From: София.
Registered: 2009-04-05
Posts: 6,055

Re: Вегетарианство

По никакъв начин няма да помогнеш на никой нито на себе си, като отказваш да ядеш месо.
Нищо няма да се промени от това.Има 6,7 млрд. души, които изяждат всекидневно месо.
Както вълкът изяжда агнето;Лисицата изяжда зайците.Нищо няма да стане с 1 по-малко, дори не се опитвай да убеждаваш родителите си..

Offline

#15 2010-11-24 17:01:56

PiinkAngel
Member
From: Sf
Registered: 2010-11-23
Posts: 545

Re: Вегетарианство

Не търся разубеждение за решението си. Преди да го взема помислих и за мен това е най- доброто решение на този етап. Против съм използването на животни за всякакви подобни цели... Не нося кожа, гледам да избягвам продукти тествани в-у животни и сега ми остава да спра месото. Ти сравняваш нас с хищници, но всъщност сме всеядни. Вълкът яде месо, защото е устроен така. Това е кръговрата на живота, но развъждането на животни с цел убиването им не е! Не мисля, че спирането на месото ще ми окаже негативен ефект, защото иначе нямаше да има такива хора.:)


Красиво коте търси дом!
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=224&t=15145

Offline

#16 2010-11-24 17:23:45

karz
- Three Days Grace 4ever. <3 -
From: София.
Registered: 2009-04-05
Posts: 6,055

Re: Вегетарианство

Не сравнявам никой с никого.Просто казвам, че малцина не ядат месо, поради това да не се избиват животните.Казвам, че няма как да си помогнеш, ако спреш да ядеш месо. Нито пък ще спреш убиването на животните.

Offline

#17 2010-11-24 17:24:47

TwilightGirl90
Member
Registered: 2010-06-16
Posts: 18,530

Re: Вегетарианство

Щом човек не може без месо ,защо не съм умряла ?!
По темата : Ти си свикнала да ядеш месо , няма да успееш да отвикнеш .  По-добре не опитвай .


[list]Истинската сила е да се усмихнеш,
когато очите ти са пълни със сълзи. [/list:u]

Offline

#18 2010-11-24 17:35:38

summer.time
Member
Registered: 2009-07-17
Posts: 1,498

Re: Вегетарианство

Не знам дали знаеш но за да станеш пълна вегетариянка трябва не само да се откажеш от месото...не трябва да ядеш нищо направено от животни мляко,яйца,сирене и т.н.
Аз също исках да стана вегетариянка...но тъй като родителите ми не искаха и мама готвеше всичко с месо...аз не издържах повече от седмица...Сега още повече не мога без месо...Но пък при теб може да е различно но трабва  да пробваш. sun

Offline

#19 2010-11-24 17:35:40

PiinkAngel
Member
From: Sf
Registered: 2010-11-23
Posts: 545

Re: Вегетарианство

TwilightGirl90 ще дадеш ли причина, моля те? Аз се надявах да стане, при положение, че много го искам... Досега нямах избор, защото родителите ми са ми готвили основно ястия с месо... Така или иначе ще се пробвам. Четейки и други форуми имам доста връстници, които са спряли месото. smile


Красиво коте търси дом!
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=224&t=15145

Offline

#20 2010-11-24 17:38:30

PiinkAngel
Member
From: Sf
Registered: 2010-11-23
Posts: 545

Re: Вегетарианство

Не знам дали знаеш но за да станеш пълна вегетариянка трябва не само да се откажеш от месото...не трябва да ядеш нищо направено от животни мляко,яйца,сирене и т.н.
Аз също исках да стана вегетариянка...но тъй като родителите ми не искаха и мама готвеше всичко с месо...аз не издържах повече от седмица...Сега още повече не мога без месо...Но пък при теб може да е различно но трабва  да пробваш. sun

Отказването на всякакви продукти добивани от животни, като например мляко яйца не се ли казва веганство? Аз не вярвам да стана веган, защото обожавам млечни продукти, но понемесото мисле, че мога да откажа, стига родителите ми да не вземат мерки... Те все още ми предлагат да си купя кожени ботуши или кожено якенце, но поне за това мога да отказвам. Радвам се, че все пак някой ме подкрепя.


Красиво коте търси дом!
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=224&t=15145

Offline

#21 2010-11-24 17:42:02

summer.time
Member
Registered: 2009-07-17
Posts: 1,498

Re: Вегетарианство

Не знам дали знаеш но за да станеш пълна вегетариянка трябва не само да се откажеш от месото...не трябва да ядеш нищо направено от животни мляко,яйца,сирене и т.н.
Аз също исках да стана вегетариянка...но тъй като родителите ми не искаха и мама готвеше всичко с месо...аз не издържах повече от седмица...Сега още повече не мога без месо...Но пък при теб може да е различно но трабва  да пробваш. sun

Отказването на всякакви продукти добивани от животни, като например мляко яйца не се ли казва веганство? Аз не вярвам да стана веган, защото обожавам млечни продукти, но понемесото мисле, че мога да откажа, стига родителите ми да не вземат мерки... Те все още ми предлагат да си купя кожени ботуши или кожено якенце, но поне за това мога да отказвам. Радвам се, че все пак някой ме подкрепя.

За да си пълна вегетариянка освен месо не трябва да ядеш мляко,яйца,сирене и т.н.
Ако не ядеш само месо тогава не помня точно как се казваше мисля че беше Полу Вегетариянство. smile

Offline

#22 2010-11-24 17:42:18

karz
- Three Days Grace 4ever. <3 -
From: София.
Registered: 2009-04-05
Posts: 6,055

Re: Вегетарианство

Аз преди много исках да не ям месо.Повечето време съм яла, филия с домати или краставици, маруля и др,но има хора, които наистина са повярвали, че могат да се откажат.Не искат да ядат убивани животни и се отказват с много усилия.

Offline

#23 2010-11-24 17:47:17

little_baby
i am lost in time.
From: Upper East Side, Manhattan
Registered: 2009-08-05
Posts: 11,633

Re: Вегетарианство

Аз познавам вегетарианци, които ядат риба, но ядат и мляко, сирене и т.н. smile[/i]

Offline

#24 2010-11-24 18:43:02

PiinkAngel
Member
From: Sf
Registered: 2010-11-23
Posts: 545

Re: Вегетарианство

Ами надявам се аз да издържа... (:
Ще се радвам на интересни идейки за ястия без месо... Аз ше си търся и в нета, но ако имате нещо любимо споделете. (:


Красиво коте търси дом!
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=224&t=15145

Offline

#25 2010-11-25 16:41:33

PiinkAngel
Member
From: Sf
Registered: 2010-11-23
Posts: 545

Re: Вегетарианство

Намерих нещо доста интерсно в моя полза. Мисля, че и на вас ще ви бъде интересно. (:
http://vegetarianstvoto.hit.bg/children.html


Красиво коте търси дом!
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=224&t=15145

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook