#1 2010-11-06 16:16:52

Love.
Member
From: Не знам! Всеки ден ми местят п
Registered: 2010-10-07
Posts: 40

Re: Илюзия

Добър вечер, драги съфорумци! Вероятно има и други, такива като мен, които в тази съботна вечер заговяват пред компа. Та, ако ви е скучно, ви предлагам едно малко разказче, което вероятно ще разнообрази вашата вечер smile

      Илюзия


            Сивият и скучен делничен следобед бавно се изнизваше. Лятната ваканция си отиваше, а след нея идваха досадните уроци и задължения. През лятото работех в компютърен клуб. През този сезон заведението не се радваше на много посетители, но бях доволен  от заплащането, което ми даваха.
    Един ден лениво почти бях се изтегнал на стола, когато неочаквано ме впечатлиха снимките на едно особено красиво момиче. Не можех да сваля очи от монитора. Никога до сега не бях срещал подобно красиво създание във виртуалното пространство. Тези снимки, като че  ли  оживяваха на екрана. Изненадах се, че срещах едно така прекрасно момиче, което търси приятелство в Интернет.
    Побързах да й пиша. Тръпнех от вълнение и очаквах отговора й. Оказа се, че не само  бе много красива, а и доста остроумна.
    Продължихме  да си пишем. От този ден равният и спокоен делник се заличи от ежедневието ми. С нетърпение очаквах всяко следващо съобщение и мига, в който ще мога да погаля къдриците й, но тя все отлагаше тази чакана от мен първа среща.
     Учебните занятия започнаха. Синьото и волно лято неусетно си отиде. Занятията и изпитванията се редяха, но умът ми беше другаде. Мисълта ми я търсеше - когато се ровех из учебниците, докато вървях по коридорите, когато се срещах с момичета.
     Веднъж, когато седнах пред компютъра, получих следното съобщение: "Не издържам!  Неудържимо е желанието ми да те видя, да зърна очите ти, дори и за миг да се срещнем". Бързо се уговорихме  за часа  и мястото на срещата. Не знаех какво се случва с мен. Вълнувах се.
    Когато отидох на уговореното място парка, нея я нямаше. Тя така и не дойде. Нещо стегна душата ми. Вероятно всичко бе илюзия.

* * *

         Тази история започна, когато веднъж в училище ми подхвърлиха, че не  бях първа красавица. Подразни ме мнението на съучениците ми. Аз не се радвах на много внимание от страна на момчетата. Но нима всички ценяха само  външната красота?!
     Запитах се какво ли би било ако бях друга? Щях ли да бъда харесвана и обожавана? Навярно.
     Виртуалното пространство дава възможност на човек да не показва  истинското си лице при разговори и запознанства. Не знам защо, но това оскърбление създаде у мен комплекс. Реших да се изхитря. Какви ли не снимки съм виждала!?  И чудото стана - харесваха тази, за която се представях, че съм. Не беше минало и половин час, когато вече получих  дузина ласкави съобщения. Едно, обаче, ме впечатли - имаше някакъв непознат чар в думите му. Авторът на това съобщение се оказа едно много забавно момче. С удоволствие четях всеки ред от написаното.
     Дните се редяха. Не разбрах точно в кой момент се привързах към него. В душата ми все по-често се надигаше чувството за вина. Ако бях показала истинското си лице?! Искаше ми се той да не беше се влюбил в онзи измислен образ. Разбрах, че лъжата води след себе и друга лъжа - страхувах се от първата среща. Затова я отлагах.
     Учебната година започна. Оказа се, че с това момче учим в едно училище. Виждах го всеки ден. Срещах погледа му - отнесен на някъде, но той така не ме и забелязваше. Като, че ли бях невидима за очите му. Мечтаех той да забележи мен - истински влюбеното в него момиче.
     Но уви, не - Цветан, това бе името му, обичаше  онази красива лъжа, която бях създала. Не спираше да повтаря, че иска да се видим. Оказваше се, че той очаква момичето от онези снимки.
    Един късен следобед не отстоях. Пожелах да се срещна с него, да видя блясъка в очите му.  Знаех, че той ще търси нея, не мен и въпреки всичко приех предизвикателството.
    Цветан подрани и почти се блъсна в мен, търсейки нея. В този миг ми се прииска да изкрещя истината, но някаква буца застана в гърлото ми. Не можех и дума да обеля. Той стоеше сам на алеята  и чакаше. Скоро разочарован си тръгна - изглежда беше разбрал истината - това момиче не съществуваше. На нейно място стоях аз - дребничкото чернооко момиче, което така и не забеляза.
    Бяха изминали няколко дни от срещата ни в парка. Вероятно бе преглътнал разочарованието си. Реших, въпреки притеснението си да му кажа  истината. Не знаех какво ми предстои.
    Веднъж, докато се разминавахме  в коридора, погалих ръката му  и му подадох една бележка. Не изчаках реакцията му. Изтичах по коридора. На вратата на училище  нечия ръка ме спря. Обърнах се. Беше моето момче. Той сложи ръце на  раменете ми, докосна с устни косата ми. Погледнахме се.
- Не е трябвало да се криеш! - прошепна той.
Искаше ми се този миг  да няма край.


Никога не обещавай любов, която не можеш да дадеш. Не изричай думи в които сам не можеш да повярваш. Не протягай ръка за милувка щом от нея лъха само студ. Не обещавай сънища, в които не идваш. Не изпивай с устни сълзите изплакани по твоя вина. Не тръгвай по път, по който се страхуваш да вървиш..

Offline

#2 2010-11-06 16:23:45

ivsity
x. Vampire Girl x.
Registered: 2009-04-27
Posts: 2,028

Re: Илюзия

много красиво разказче heart

Offline

#3 2010-11-06 16:28:32

TwilightGirl90
Member
Registered: 2010-06-16
Posts: 18,530

Re: Илюзия

Много  е хубаво .


[list]Истинската сила е да се усмихнеш,
когато очите ти са пълни със сълзи. [/list:u]

Offline

#4 2010-11-06 16:59:27

Sisi7u
*-_c0oL StaR_-*
From: градът на прокълнаtиtе . !! .
Registered: 2010-03-06
Posts: 4,943

Re: Илюзия

леле, много е хубаво  lipssealed  heart
и сега, ако ни кажеш, че е истински разказ, ще умра от кеф  laugh  sun


[img]http://prikachi.com/images/452/3028452n.jpg[/img]

Offline

#5 2010-11-06 17:03:33

katsu
Member
From: Los Angeles
Registered: 2010-02-04
Posts: 325
Website

Re: Илюзия

Много  е хубаво .

+1


be yourself :3

Offline

#6 2010-11-06 17:17:50

nikol_zp89
~ LipS LiKe ExtaZy`'..
From: Dubai~-*
Registered: 2008-12-08
Posts: 3,050

Re: Илюзия

Харесва ми!  happy Ще има ли продължение ? wasntme


Той винаги ще има свое място в мен. Там, отляво. [img]http://siteof.me/wp-content/uploads/2009/10/facebook_smiley_heart.gif[/img]

Offline

#7 2010-11-06 18:05:35

little_baby
i am lost in time.
From: Upper East Side, Manhattan
Registered: 2009-08-05
Posts: 11,633

Re: Илюзия

леле, много е хубаво  lipssealed  heart
и сега, ако ни кажеш, че е истински разказ, ще умра от кеф  laugh  sun

+1, страхотно е heart

Offline

#8 2010-11-06 18:23:50

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Илюзия

Добре, ще съм честна - Не го прочетох, понеже като всички, които не чета е много дълго.. Иначе и без да съм го чела мога да ти кажа "Браво" за труда. smile


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#9 2010-11-06 18:32:28

ivet955
Marshall`s girl
From: Rome
Registered: 2010-02-06
Posts: 4,731

Re: Илюзия

Невероятно е! И края мн ми хареса!!  clap  smile


[img]http://prikachi.com/images/239/4746239c.jpg[/img]

Offline

#10 2010-11-06 19:32:20

Love.
Member
From: Не знам! Всеки ден ми местят п
Registered: 2010-10-07
Posts: 40

Re: Илюзия

Благодаря за милите думи на всички. Дали е истинска история или не, само времето щше покаже... inlove


Никога не обещавай любов, която не можеш да дадеш. Не изричай думи в които сам не можеш да повярваш. Не протягай ръка за милувка щом от нея лъха само студ. Не обещавай сънища, в които не идваш. Не изпивай с устни сълзите изплакани по твоя вина. Не тръгвай по път, по който се страхуваш да вървиш..

Offline

#11 2010-11-13 13:02:54

sun rise
Member
Registered: 2010-02-11
Posts: 77

Re: Илюзия

много е хубаво  (y)  smile

Offline

#12 2012-11-01 15:10:32

Sissy~~
Member
From: Wonderland ^^
Registered: 2012-08-26
Posts: 1,184

Re: Илюзия

много красиво разказче heart


Някъде има някой, който си мечтае за твоята усмивка и в твое присъствие открива смисъла на живота си. Така че, когато си сам, помни това – някой, някъде мисли за теб!  heart [img]http://i1210.photobucket.com/albums/cc402/fuckyeahdamonsalvatore/Damon-Elena-damon-and-elena-16746451-450-253.gif[/img]
[img]http://i1210.photobucket.com/albums/cc402/fuckyeahdamonsalvatore/tumblr_ljo78jjp7j1qdz3mzo1_500.gif[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook