#1 2009-06-01 14:19:17
- Black Diamond
- Member
- From: Пловдuв
- Registered: 2008-11-28
- Posts: 41,121
Re: Тъмнокосите по-често стават пушачи
Навикът за пушене зависи от цвета на косата и кожата. Колкото по-тъмен е той, толкова повече човек е предразположен към никотиновата зависимост, твърдят американски учени.
Според изследователите от Държавния университет на Пенсилвания тъмнокожите хора и тези с тъмна коса, са в много по-голяма степен зависими от никотина и съответно те страдат по-често от заболявания, свързани с пушенето.
Учените обясняват зависимостта с пигмента меланин, който придава тъмния оттенък на косата и кожата. Меланинът се произвежда по естествен път в организма и количеството му зависи от времето, което прекарваме на слънце.
Според американските учени именно високото ниво на това вещество обуславя пристрастието на човека към тютюна: “Концентрацията на меланина е пряко свързана с количеството цигари, които човек изпушва, а също и с нивото на никотиновата зависимост и въздействието на никотина върху организма, пояснява Гари Кинг, автор на изследването, цитиран от Ройтерс.
Според една от версиите съставът на меланина е сходен с този на никотина, а според друга – пигментът е способен да се свързва с никотина и така да се натрупва по-бързо в организма и по-дълго да се задържа в клетките: “Това води до стремително развиваща се и силна зависимост. Оказва се, че за да изпитва зависимост към цигарите русокосите трябва да пушат дълго и редовно, докато за брюнетите е достатъчно да изпушат 2-3 цигари и вече им е трудно да се откажат от тях”.
“Хората с голямо количество меланин са склонни към определен тип употреба на никотина и при тях по-често се срещат здравословни проблеми, предизвикани от пушенето. Освен това зависимостта при тези хора по правило е по-тежка отколкото при хората със светла кожа”, добавя Гари Кинг.
"Жените, които се стремят да бъдат равни с мъжете, не са достатъчно амбициозни."
Мерилин Монро
Offline
#2 2009-06-02 13:07:52
- the_mistress
- Member
- From: София
- Registered: 2009-01-30
- Posts: 502
Re: Тъмнокосите по-често стават пушачи
Всичко е възможно...
BE YouRSelF, BE YouR OwN FeeLingS, BE WilD, BE YoUnG, BE FreE ForEveR. Be FresH AnD BeaTifuL, BE SweeT AnD SenSuaL, BE YouR DreamS, JusT BE YoU!
Offline
#3 2009-06-02 13:56:59
- dani_love_tom
- Member
- Registered: 2008-07-22
- Posts: 2,010
Re: Тъмнокосите по-често стават пушачи
Може би......
...The wind of change blows straight...
Offline
#5 2009-08-06 13:53:09
- weschy.xD
- Изгонен(а)
- Registered: 2009-06-21
- Posts: 9,118
Re: Тъмнокосите по-често стават пушачи
мм ..
Offline
#6 2009-08-09 20:14:26
- LetMeCry
- Member
- From: Manchester United
- Registered: 2009-02-17
- Posts: 23
Re: Тъмнокосите по-често стават пушачи
Може и да е вярно...Ако е така значи аз съм от излюченията,приятелите ми също.Почти всички сме с тъмни коси,а пък лятото с шоколадов тен,но Не пушим.
Фенка на Крис!!!
Offline
#8 2009-08-10 07:33:58
- weschy.xD
- Изгонен(а)
- Registered: 2009-06-21
- Posts: 9,118
Re: Тъмнокосите по-често стават пушачи
тез американци все някакви дивотии измислят
хех,така е
Offline
#9 2009-08-23 18:54:28
- vampire_-
- Изгонен(а)
- From: На майната си
- Registered: 2009-04-29
- Posts: 5,977
Re: Тъмнокосите по-често стават пушачи
тез американци все някакви дивотии измислят
хех,така е
ами да наистина само се правят на професори
Обърнах се и се втренчих в дългия път, който се виеше пред мен. Въздъхнах. Това пътуване нямаше да е кратко.
- Тогава започвай да вървиш, Роуз. - промълвих на себе си.
И потеглих напред, за да убия мъжа, когото обичах.
[img]http://prikachi.com/files/1621786v.jpg[/img]
Monni < 333
Zii < 333
Wessi < 33
Fallen < 33
Newii < 333
Pepii < 33
Ann < 33
Wiki < 33
Danni < 33
Offline