#1 2010-10-18 13:12:50

Mystery
Member
Registered: 2010-07-04
Posts: 38

Re: Омръзна ми от интриги.Какво да правя?

нека темата бъде изтрита след като получа нужните съвети
Здравейте на всички! Моята история трае вече цял един живот и, наречете ме глупава, но не знам как да променя нещата. Момиче на 18 съм, живея с родителите ми все още, но има една подробност. Баба ни /на мен и сестра ми/ живее с нас, на различни етажи сме. Не знам защо, но тя мен никога не ме е обичала. Като малка ме манипулираше доста успешно, но с течение на времето и поради това, че растях, престанах да й се връзвам. От този момент нататък тя все се заяжда за нещо, намира ми недостатъци, изопачава думите ми при всеки възможен случай. За сметка на това обаче боготвори сестра ми.

Общо взето, това го преглътнах, но работата е там, че от няколко години насам тя се опитва да създава интриги между мен и родителите ми, и между мен и сестра ми. А най-лошото е, че успява. Странно е наистина, но факт. Не ми се иска да навлизам в подробности - просто неща от типа : "Той каза..", "Тя каза..". Досещате се, че създава адски голямо напрежение.

Преди около година отказах да й доставям удоволствие с вечните пререкания в семейството ни и престанах да й говоря. През това време, както разбрах по-късно от сестра ми, тя е играела ролята на онеправдана и постоянно се е чудела защо постъпвам така. Мисля обаче, че за всички беше ясно. Измина тази една година и аз , глупачката, реших, че си е взела урок. Подновихме отношенията си. В началото всичко беше наред, с изключение на периодичните предупреждения от страна на баща ми /той й е син/, че ще съжалявам.

Не го послушах, мислейки, че постъпвам правилно, нали все пак сме една кръв. Но ето, че само два месеца по-късно започна старата история. Започна дори да ми държи сметка какво си купувам, колко струва, колко пари ми дават нашите и прочие. Ядосах се /за което сега съжалявам/ и й казах да не се бърка в нещо, което не я засяга, както има навика да прави.

Предполагам, че именно тази реплика я вбеси още повече. Скарахме се. Накрая тя ми каза, че съм никоя за нея, а аз - че никога не съм била "някоя", но въобще не ме интересува.

Да, но ми е съвестно. Първо, че ми е роднина и второ - от злоба със сигурност ще настройва всички срещу мен, а и интригите ще продължат с пълна пара. Какво да правя? Наистина не знам как да уравновеся нещата, така че всички да са щастливи и да няма повече подобни нелепи караници. В същото време не бих искала да бъда манипулирана от нея, както беше в детските ми години. Просто... не мога да намеря "златната среда" и това много ме мъчи. Ще ми е полезно, предполагам, да получа съвет от вас. Благодаря предварително.


[img]http://dl5.glitter-graphics.net/pub/2864/2864245qz8ows323e.gif[/img]

Offline

#2 2010-10-18 13:25:13

little_baby
i am lost in time.
From: Upper East Side, Manhattan
Registered: 2009-08-05
Posts: 11,633

Re: Омръзна ми от интриги.Какво да правя?

Мали, много лошо  speechless Искрено пожелавам това да не се случва на никого, а твоят проблем да се оправи.
Наистина незнам как да ти помогна, но може да си поговорите и да я попиташ защо тя толкова те мрази или нещо подобно.. Попитай я какво толкова е станало, че тя толкова те мрази и презира, а сестра ти толкова я обича. Какво толкова лошо си й направила ?! Или нещо от този сорт..
Каквото и да избереш, пожелавам ти много голям успех smile ! `

Offline

#3 2010-10-18 13:34:51

Rosalie
Member
From: ~*~The World Is Mine~*~
Registered: 2009-06-28
Posts: 335
Website

Re: Омръзна ми от интриги.Какво да правя?

А в крайна сметка, опитите й да създава интриги между теб и останалите членове на семейството имат ли успех? Защото ако и останалите разбират, че тя явно просто цели да ви скара и не обръщат внимание на думите й, можеш просто да опиташ да я игнорираш. Предполагам, че е трудно, да се живее с такъв човек и да се мъчиш да не обръщаш внимание, но е явно, че когато решиш да й репликираш, нещата се усложняват... А и между др би могла да поговориш с някой от родителите си (ако не си го направила още) те все пак са по-възрастни, предполага се, че заедно по-лесно бихте могли да измислите решение на проблема ви.
Успех smile



Once again the world has proven anything you can do, I can do better!

Съзираш ли в зрънцето пясък Вселена
а в полския мак-Цветовете на Рая
И краткия миг става Вечност блажена
а в шепата малка събираш Безкрая...

[img]http://s7.rimg.info/72c4a135911e031df285d216d0e9c3a9.gif[/img]

Offline

#4 2010-10-18 13:40:47

moni4ka_21
Member
From: Nostalgia
Registered: 2008-12-30
Posts: 925

Re: Омръзна ми от интриги.Какво да правя?

Доколкото разбрах баща ти знае каква е тя,щом ти е казал,че ще съжеляваш,че сте си оправили отношенията.Ако съм на твое място бих говорила с родителите си,да не й обръщат внимание,или още по-добре баща ти да поговори с нея и да я пита защо прави така и с какво толкова си заслужила такова отношение.
Успех,надявам се проблема ти да се разреши  smile


Draco Dormiens Nunquam Titillandus.

Offline

#5 2010-10-18 13:47:45

krisinka_pufinka
Member
From: Dubaii ^.^
Registered: 2010-09-06
Posts: 7,240

Re: Омръзна ми от интриги.Какво да правя?

Мали, много лошо  speechless Искрено пожелавам това да не се случва на никого, а твоят проблем да се оправи.
Наистина незнам как да ти помогна, но може да си поговорите и да я попиташ защо тя толкова те мрази или нещо подобно.. Попитай я какво толкова е станало, че тя толкова те мрази и презира, а сестра ти толкова я обича. Какво толкова лошо си й направила ?! Или нещо от този сорт..
Каквото и да избереш, пожелавам ти много голям успех smile ! `

да бее..посмей да я попиташ за какво те мрази и лично аз ще дойда и ще ти ударя един шамар!имай малко достойнство!


[list=*]
[*]“Добре е да имаш пари и нещата, които можеш
да си купиш с тях, но също е добре, от
време на време да се уверяваш, че не
си загубил нещата, които не могат да се
купят с пари.”
[/*]
[/list]

Offline

#6 2010-10-18 13:51:29

little_baby
i am lost in time.
From: Upper East Side, Manhattan
Registered: 2009-08-05
Posts: 11,633

Re: Омръзна ми от интриги.Какво да правя?

Мали, много лошо  speechless Искрено пожелавам това да не се случва на никого, а твоят проблем да се оправи.
Наистина незнам как да ти помогна, но може да си поговорите и да я попиташ защо тя толкова те мрази или нещо подобно.. Попитай я какво толкова е станало, че тя толкова те мрази и презира, а сестра ти толкова я обича. Какво толкова лошо си й направила ?! Или нещо от този сорт..
Каквото и да избереш, пожелавам ти много голям успех smile ! `

да бее..посмей да я попиташ за какво те мрази и лично аз ще дойда и ще ти ударя един шамар!имай малко достойнство!

аз не съм мнг със съветите, особено когато проблема е проблемен като този ;д

Offline

#7 2010-10-18 13:51:48

little_baby
i am lost in time.
From: Upper East Side, Manhattan
Registered: 2009-08-05
Posts: 11,633

Re: Омръзна ми от интриги.Какво да правя?

Доколкото разбрах баща ти знае каква е тя,щом ти е казал,че ще съжеляваш,че сте си оправили отношенията.Ако съм на твое място бих говорила с родителите си,да не й обръщат внимание,или още по-добре баща ти да поговори с нея и да я пита защо прави така и с какво толкова си заслужила такова отношение.
Успех,надявам се проблема ти да се разреши  smile

+1

Offline

#8 2012-04-11 03:41:31

jetix4e
Thug Angel
From: London
Registered: 2010-02-01
Posts: 6,367

Re: Омръзна ми от интриги.Какво да правя?

Тотално те разбирам  моята баба е същата се си намира причини да ми вика и да настройва околните но  немога нищо да направя  ,  накрая просто спря да ми пука какво мисли тя и сега ръси лъжи по  мой адрес но кой ли я слуша ?   |-(

Offline

#9 2012-04-11 10:20:42

Qka_kaka_93
Member
Registered: 2010-07-16
Posts: 176

Re: Омръзна ми от интриги.Какво да правя?

Ако съм на твое място бих говорила с родителите си,да не й обръщат внимание,или още по-добре баща ти да поговори с нея и да я пита защо прави така и с какво толкова си заслужила такова отношение.
Успех,надявам се проблема ти да се разреши  smile

И аз така мисля.


[img]http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/agy0d16_460sa.gif[/img]

Offline

#10 2012-04-29 16:23:05

dirtymind
Member
From: Barselona <3
Registered: 2012-03-24
Posts: 1,749

Re: Омръзна ми от интриги.Какво да правя?

Мисля,че ще е най-добре да прекратиш всякакви отношения с нея,да не ти пука.Щом на нея не й дреме ти как се чувстваш от тези нападки и интриги,то тогава и на теб не бива да ти е гузно. music

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook