#1 2011-12-17 16:49:00

TwilightGirl90
Member
Registered: 2010-06-16
Posts: 18,530

Re: Книги.

Здравейте!
Препоръчайте ми някои интересни книги, че вече сериозно не знам какво да чета. Съгласна съм на всякакъв жанр. 
Аз съм чела: Здрач (поредицата + 5тата), Дневниците на вампира (всичките), Академия за вампири (всичките), Клюкарката, Пърси Джаксън (всичките), Сирена, Аз обичам. (поредицата), Гняв, Клетка, Книгата на Гага, на Джъстин Бийбър, на Майли, Хари Потър (всичките), Вечна, С дъх на канела, Последната песен, Следотърсачът, Досиетата на героя, Обсебени от Здрач, Чучулигата и още някои.
Много ще съм благодарна да ми препоръчате някои интересни книги,защото се отчайвам.
И ако може без тези от училище. (:


[list]Истинската сила е да се усмихнеш,
когато очите ти са пълни със сълзи. [/list:u]

Offline

#2 2011-12-17 17:02:12

kiki_009
Brutal Bitch
From: Kavala,Grece <333
Registered: 2011-09-15
Posts: 8,046

Re: Книги.

Аз  ти препоръчвам  книгата : Тайната За Тийнейджъри- Пол Харингстън .Това  е най-страхотната  книга   която съм  чела  до  сега , вземи си я , сигурна  съм  ,че  много  ще ти  хареса ,струва 18  лв  smile  smile  smile 


♔...................†...........♔

Offline

#3 2011-12-17 17:04:00

miss_ya
Member
From: Narnia
Registered: 2010-11-22
Posts: 425

Re: Книги.

"Куджо" (С.Кинг) ; "Капан за сънища" (пак на Кинг) ; "Понякога те се завръщат" (естествено,пак на Кинг  laugh , но това е сборник от няколко разказа) , "Хрътката" (Джей Бонансинга) и "Триъгълникът на Дракона" (Деймс Ролингс май беше или нещо от сорта). Аз тези ги харесвам,а за други не мога да се сетя сега. smile


[img]http://store.picbg.net/pubpic/B3/F9/213db4373f5ab3f9.gif[/img]
heart Haytham Kenway  heart

Offline

#4 2011-12-17 17:05:26

Alexiss1212112
Member
Registered: 2011-09-08
Posts: 827

Re: Книги.

Аз мноогоо харесвам ( heart  heart ) книгата "Това е тайна" всичките поредици на Томас Брецина  smile  heart  sun


[img]http://data.whicdn.com/images/41908967/tumblr_mcx5vgTD1G1rnjkeuo1_500_large.gif[/img]

Offline

#5 2011-12-17 17:16:47

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Книги.

Последната, която прочетох аз е "С дъх на скандал", Сандра Браун ..


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#6 2011-12-17 17:27:38

isuck! ‹з
Member
From: narnia.
Registered: 2011-03-13
Posts: 820
Website

Re: Книги.

Ерагон на забрайх-му-името.


[list=*]
[*]Only a few find the way;
some don't recognize it when they do;
some don't ever want to.[/*]
[/list]

Offline

#7 2011-12-17 18:27:22

wounds
Member
From: Втората звезда в дясно
Registered: 2010-10-13
Posts: 711
Website

Re: Книги.

Аз бих ти препоръчала малко класика, понеже литературата тип "Макдоналдс", както се наричат напоследък производните на  "Здрач" романчета не ми е по вкуса 8-)

"Портретът на Дориан Грей", Оскар Уайлд
"Зов от бездната", Оскар Уайлд
"Айвънхоу", Сър Уолтър Скот
"Тримата мускетари", Александър Дюма-баща - пълното издание!
"Шогун", Джеймс Клавел
"Птиците умират сами", Колийн Маккълоу
"Златната чаша", Джон Стайнбек
"Към един незнаен бог", Джон Стайнбек
"Спасителят в ръжта", Селинджър
"Да убиеш присмехулник", Харпър Ли

От съвременната литература:
"Бяла като мляко, червена като кръв", Алесандро д'Авения
"Самотата на простите числа", Паоло Джордано
"Момичето, което можеше да лети", Виктория Форестър
"Преди да умра", Джени Даунам
"Дъщерята на пеперудите", Мери Алис Монро

От вампирските романи, ама за онези изтънчените кръвопийци, които не блестят на слънце:
"Интервю с вампир", Ан Райс
"Вампирът Виторио", Ан Райс
"Дракула", Брам Стоукър (за къде сме без него!)
"Историкът" Елизабет Костова (невероятна книга, а  и действието се развива в България)
"Дневен/нощен/сумрачен патрул", Сергей Лукяненко

От романчетата на Кралят а.к.а. Стивън Кинг:
Капан за сънища; Зеленият път; Сияние; Тъмната кула; Зъл мрак, угаснали звезди; Подпалвачката; Кери; Особени сезони; Мизъри

От Фентъзи жанра:
"Хрониките на Амбър", Роджър Зелазни
"Сага за войната на разлома", Реймънд Фийст
"Малазанската книга на мъртвите", Ерик Стивънсън
"Дюн", Франк Хърбърт
"Колелото на Времето", Робърт Джордан
"Песен за огън и лед", Джордж Мартин
"Сагата за Вор", Лоис Бюджолд
"Дранайската сага", Дейвид Гемел
"Землемория", Урсула Ле Гуин

От Българската литература:
"Солунският чудотворец", "Дъщерята на Калояна", "Йоан Асен ІІ", "Последният Асеновец (Боянският майстор)" а.к.а. Асеневци, на Фани Попова-Мутафова
От Антон Дончев - Странният рицар на свещената книга, Сказание за времето на Самуила, Сказание за хан Аспарух, княз Слав и жреца Терес
"Тайната на рицаря Капулети", Стефан Кисьов
"Кръв", Александрина Желязкова
"Радослава и викингският принц", Кристофър Бъкстън (не е съвсем българска, но пак за нашата история си се разказва)

Май се олях малко, но като стане въпрос за книги и се забравям  chuckle


Just remember that sometimes,
the way you think about a person
isn’t the way they actually are.

Offline

#8 2011-12-17 18:38:28

TwilightGirl90
Member
Registered: 2010-06-16
Posts: 18,530

Re: Книги.

@wounds, много добре направи като се оля. Много ми помогна в избора понеже и аз не знаех какво исках. Точно си оцелила това, което чета.
Спрях се на "Хрониките на Амбър", "Птиците умират сами" (мислех да я чета, но все се отказвах), " Да убиеш присмехулник", "Историкът" и си мислех за някоя на Кинг, но още не знам коя.
Също така по моя преценка си намерих  "Брулени хълмове" и "Гордост и предрасъдъци".
Много благодаря на всички, но не отказвам още.
Специални благодарности  на wounds.


[list]Истинската сила е да се усмихнеш,
когато очите ти са пълни със сълзи. [/list:u]

Offline

#9 2011-12-17 19:03:09

milde
Изгонен(а)
Registered: 2011-11-06
Posts: 82

Re: Книги.

Аз мноогоо харесвам ( heart  heart ) книгата "Това е тайна" всичките поредици на Томас Брецина  smile  heart  sun

да,страхотни са heart  heart

Offline

#10 2011-12-17 19:33:20

sashii_98
Member
From: Русе
Registered: 2010-09-19
Posts: 26

Re: Книги.

На Хорхе Букай - "Нека ти разкажа"

Offline

#11 2011-12-17 21:33:29

Extazy Baby
Member
Registered: 2011-02-23
Posts: 11,968
Website

Re: Книги.

Не без дъщеря ми -Бети Махмуди
Алхимикът -Пауло Куелю
Щях да ти препоръчам Птиците умират сами, но видях, че си се отказала. Прочети я, няма да съжаляваш.

Червено и черно -Стендал (едва ли ще ти хареса)


"Understand me. I’m not like an ordinary world. I have my madness, I live in another dimension and I do not have time for things that have no soul."
-Charles Bukowski

Offline

#12 2011-12-18 17:22:33

kkalippso
Member
From: ~ ••• ~ При Карлсон на покрива
Registered: 2011-09-08
Posts: 1,707

Re: Книги.

Фентъзи :

"Тръпка" - Маги Стийвотър (трилогия)
"Хекс Хол" - Рейчъл Хокинс (трилогия)
Безсмъртните "Вечна" (името на първата книга е "Вечна", а на поредицата, като цяло - Безсмъртните)
"Ш-ш-шт!" - Бека Фицпатрик (трилогия)
"Момичето, което можеше да лети" - Виктория Форестър (най-вероятно няма да ти хареса - по-детска е)

И сега, ще ти предложа да прочетеш две поредици свързани с вампири, но повярвай ми - никога няма да съжаляваш:
"Дневниците на вампира" - Л.Дж.Смит (няма нищо общо със сериала, освен имената)
"Анита Блейк, ловецът на вампири" - Лоръл К. Хамилтън (поредицата е от 19 книги, авторката казва, че няма намерение все още да спира поредицата.. първите книги са малко по-скучни, но след 6/7 книга са просто.. страхотни, четат се много бързо)
и "Вампирите от Морганвил" книга 1 се казва "Стъклената къща" - Рейчъл Кейн
Има още то-о-олкова много, wounds е казал/а голяма част от тях. Просто влизаш в книжарницата и започваш да разглеждаш докато не си харесаш нещо. Приятно четене.
smile П.П.: Ако се сетя за още някоя ще си редактирам мнението.


"Истинската литература, която ни носи емоции и е в състояние да ни отведе в други светове е тази, която разказва история чрез словото, а не онази, която анализира авторовия замисъл при написването на историята. Художественият текст е като вицовете - ако трябва да се обяснява допълнително, значи не е достигнал целта си да бъде разбран само и единствено чрез съдържанието си."
---------------------------------------------- е казал някой,  някога, някъде

Offline

#13 2011-12-18 22:05:04

JuSst_me<3
Member
From: Really close
Registered: 2010-10-10
Posts: 1,193

Re: Книги.

ще ти  кажа аз какво имам.. макар, че повечето си ги изброила ти или някой в отговорите.. все още останаха няколко. btw много се дразня, защото съм давала сумати пари за книги и сега нямам какво да чета |-(

Нийл Гермън - Книга за гробището
Лорън Оливър - Моят Свети Валентин

Юлия Спиридонова - Тина и половина
Юлия Спиридонова - Графиня Батори

(книгите на Юлия Спиридонова са показвани като онези наръчници за тийнейджъри "как да да постигнеш..." и "какво е...", но всъщност са много увлекателни романи.. аз лично съм ревала като бебе и съм се хилила като идиот на тези две книги..)
Дж.Р.Уорд - Братството на черния кинжал (поредица) - увлекателни книги. отново за вампири, но нито блестят, нито се белязват и т.н. Там вампирите са като отделна раса, имат си обичаи, събират се на определени места, обичат, мразят, имат врагове.. и въобще си струва.)
Л.Дж.Смит - Нощен свят. Таен вампир. (НЕ-ВЕ-РО-ЯТ-НА книга ♥ обожавам я, макар и малка като обем може да надмине всички вампирски глупости в книги като "Академия за вампири" и т.н. В нея има колкото любов, толкова и реалност. Можеш да повярваш, наистина, че нещо такова би се случило.. да не издавам какво се случва, но книгите от тази поредица наистина си струват)
Л.Дж.Смит - Нощен Свят.Дъщери на Мрака ( също невероятна книга, държи те в напрежение до самия финал. Има тънка връзка с първата, но не е задължително да си чел едната, за да разбереш другата. Общо взето в тези книги става въпрос за създанията на мрака, има и такива за каквито не можеш и да си помислиш..)
Л.Дж.Смит - Нощен Свят. Заклинателка (нямам думи просто.)

нека ти напиша какво има на задната корица на книгите на Л.Дж.Смит... за да ти подскажа за какво са трите истории:

"Нощният свят не е място. Той е навсякъде около нас. Нощният свят е тайно общество на вампири, върколаци, вещици, шейпшифтъри и други същества на мрака. Те живеят сред нас, но спазват свои собствени правила. И първите две от тях гласят:
1. Никога не допускай хората да научат за Нощния Свят.
2. Никога не се влюбвай в човешко същество.
Това са истории за това, което се случва, когато тези правила бъдат нарушени..."

За книгите от поредицата "Белязана" също съм изръсила много пари, но тя има малко общо с вампири. Всъщност всичко е свързано с хлапета, които си търсят какви глупости да правят.. към 3-4 книга започват оаче глупостите.. Става твърде банално, губи оригиналността си и става като всички други вече клиширани поредици за вампири...

бих ти предложила и "Дневниците на вампира", "Хари Потър", "Скитница", доста на Кинг и т.н. но както виждам вече си ги прочела.. [bow]

Offline

#14 2011-12-18 22:47:46

ECheth
Member
From: Jingletown
Registered: 2011-01-16
Posts: 425
Website

Re: Книги.

"Кланът Радли" (не помня автора)
"Алхимикът- Таините на безсмъртния Никола Фламел" (отново не помня автора)
"Пътеводител на галактическия стопаджия"- Дъглас Адамс (горещо ти я препоръчвам)
"Дневниците на Джорджия Никълсън"- Луйс Рейнисон (всички 8 книги, но втората трудно ще я намериш) Тук е мястото да добавя, че "Тина и половина" е нещо като опит за нейна имитация
"Можеш ли да пазиш тайна?"- Софи Кинсела
"Ако върнеш времето назад"- Александра Потър
"Аз обичам Ню Йорк", "Аз обичам Холивуд", "Аз обичам Париж"- Линдзи Келк
"Сън в лятна нощ"- Шекспир


we are all in the same game, just different levels, dealing with the same hell, just different devils

Offline

#15 2011-12-19 12:04:26

wounds
Member
From: Втората звезда в дясно
Registered: 2010-10-13
Posts: 711
Website

Re: Книги.

Също така по моя преценка си намерих  "Брулени хълмове" и "Гордост и предрасъдъци".

Ако тези двете ти харесат препоръчвам ти и "Джейн Еър" на Шарлот Бронте(сестричката на Емили) и "Алената буква" на Натаниел Хоторн.

П.П. От край време се чудя защо няма раздел "Литература" във форума.


Just remember that sometimes,
the way you think about a person
isn’t the way they actually are.

Offline

#16 2011-12-19 15:10:28

TwilightGirl90
Member
Registered: 2010-06-16
Posts: 18,530

Re: Книги.

Също така по моя преценка си намерих  "Брулени хълмове" и "Гордост и предрасъдъци".

Ако тези двете ти харесат препоръчвам ти и "Джейн Еър" на Шарлот Бронте(сестричката на Емили) и "Алената буква" на Натаниел Хоторн.

П.П. От край време се чудя защо няма раздел "Литература" във форума.

И аз това се чудя от много време насам и мисля, че ще е по - добре ако има, но..
Иначе, мерси много  на всички за препоръките. Не отказвам още.


[list]Истинската сила е да се усмихнеш,
когато очите ти са пълни със сълзи. [/list:u]

Offline

#17 2011-12-19 20:44:38

JuSst_me<3
Member
From: Really close
Registered: 2010-10-10
Posts: 1,193

Re: Книги.

Така-така вие си говорите, аз не искам да ви се бъркам, но е наистина прекрасна идея за раздел литература.. може да се оформи едно предложение и да се пусне...  happy

Offline

#18 2011-12-20 11:28:33

Extazy Baby
Member
Registered: 2011-02-23
Posts: 11,968
Website

Re: Книги.

Така-така вие си говорите, аз не искам да ви се бъркам, но е наистина прекрасна идея за раздел литература.. може да се оформи едно предложение и да се пусне...  happy

Вече има такъв раздел.


"Understand me. I’m not like an ordinary world. I have my madness, I live in another dimension and I do not have time for things that have no soul."
-Charles Bukowski

Offline

#19 2011-12-20 13:07:56

JuSst_me<3
Member
From: Really close
Registered: 2010-10-10
Posts: 1,193

Re: Книги.

Така-така вие си говорите, аз не искам да ви се бъркам, но е наистина прекрасна идея за раздел литература.. може да се оформи едно предложение и да се пусне...  happy

Вече има такъв раздел.

знам, мнението беше пуснато преди раздела да се направи. Моля, мълчи си . |-(

Offline

#20 2011-12-27 16:25:19

privaтe Love
Member
From: in his late night thoughts
Registered: 2010-08-07
Posts: 5,126

Re: Книги.

Също така по моя преценка си намерих  "Брулени хълмове" и "Гордост и предрасъдъци".

Ако тези двете ти харесат препоръчвам ти и "Джейн Еър" на Шарлот Бронте(сестричката на Емили) и "Алената буква" на Натаниел Хоторн.

П.П. От край време се чудя защо няма раздел "Литература" във форума.

Аууууу,няма начин "Гордост и предразсъдъци" да не ти хареса  heart
И аз напоследък доста се чудех какво да чета,тъй като съм преминала през доста жанрове..та,спрях се на "Шифърът на Леонардо" на Дан Браун,"Игрите на глада" на Сюзън Колинс ии last but not least - "Императрицата на сладоледа" на Антъни Капела.Трите книги нямат нищо общо помежду си,може би затова и не мога да избера една laugh


«» Hold my hand and I'll take you there... somehow, someday, somewhere...

Offline

#21 2012-05-02 18:53:47

dirtymind
Member
From: Barselona <3
Registered: 2012-03-24
Posts: 1,749

Re: Книги.

"Паднали ангели","Вечна","Преди да умра" и не съм съвсем сигурна за "Пепел"! heart

Offline

#22 2012-05-09 21:27:14

vivianandidi
Member
From: Wonderland.
Registered: 2010-10-08
Posts: 1,099

Re: Книги.

Аз препоръчвам "Пепел "-Илса Бик,"Закуска в Тифани ''-Труман Капоти,"Подмененият "-Брена Йованоф,"Задната къща "-Ане Франк.Има още много хубави книги,но другите потребители са ме изпреварили.


Тumblr.
[img]http://prikachi.com/images/957/6122957I.gif[/img]

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook