#1 2009-11-04 14:04:38

tedit0o0_97
Member
Registered: 2009-01-12
Posts: 22

Re: Украси за Коледа и Нова Година

Здравеите, аз много обичам празниците Коледа и Нова Година и се чудя как мога да украся моя апартамент освен с елха.
Надявам се да ми помогнете с украсата smile , темата може да помогне и на Вас! smile


.. sun

Offline

#2 2009-11-04 14:47:27

mimitooo
Member
From: .::: Варна :::.
Registered: 2008-11-18
Posts: 7,606
Website

Re: Украси за Коледа и Нова Година

Лесни идеи за коледна украса

Има множество идеи и начини да направите дома си по-уютен, празичен и тържествен по време на Коледните и Новогодишните празници. Някои обаче са доста трудоемки и изискват време за осъществяването си. Затова Ви предлагаме няколко начина за украса, които са лесни и не изискват много време.

decor08.jpg

1. Нарежете подходяща опаковъчна хартияна ленти и направете панделки с различна форма и големина и украсете с тях завесите си.

2. Изрежете снежинки от бяла хартия или фолио и ги залепете на прозорците.

3. Можете да направите бялата покривка за трапезата по-празнична и весела, като нарисувате с бои за текстил и най-различни коледни символи - звезди, камбани, чорапчета, елени, фигурки на Дядо Коледа и др.

decor06.jpg4. Оригинално и лесно коледно украшение може да станат някакви курабийки или гевречета. Завържете им корда и ги закачете на коледната елха.

5. Направете венец от курабийки. Подредете коледните курабийки или гевречета във форма на венец направо върху покривката. Няма нужда да ги фиксирате с нищто за покривката, тъй като всеки ще иска да си вземе от тях. Ако искате да направите атмосферата още по-празнична, можете да сложите свещ в средата на венеца.

6. Ако имате коледни книги, можете да ги извадите и да ги подредите на някоя по-малка масичка или шкаф.

7. Добавете колорит и разнообразие към коледната украса като поставите вази с бели и червени цветя. Можете да откъснете и само цветовете и да ги оставите в големи стъклени купи (кръгъл не много голям аквариум също може да Ви служи за тази цел).

girlqndi.jpg 8. Използвайте гирлянди, украсете стаята с тях. Използвайте въображението си, може да ги оставяте почти навсякъде – коледната елха, масата, стените, шкафовете, около огледалото, полилея и др.

9. Използвайте различни по големина кутии, облепете ги с опаковъчна хартия с коледни мотиви и поставте в кутиите гирлянди, различни стъклени украшения – топки, шишарки и др.

10. Използвайте традиционната коледна украса – опаковайте орехи, лешници или други ядки в разноцветно фолио, закрепете ги с корда и го закачета на елхата. Или си направете гирлянди от пуканки, като нанижете пуканките на корда или здрав конец.

11. Направете си колаж от старите коледни картички. Изрежете различни образи от картичките и ги  залепете върху твърда картонена подложка. Закачете колажа на подходящо място. Изрязаните образи от коледните картички са подходяща украса и за завесите и прозорците.

12. Купете си малки звънчета, закачете ги поотделно на корда с дължина около 10 – 15 см и ги закрепете заедно в горния край на кордата. Закачете ги на входната врата. Така те ще звънят всеки път, когато някои влиза и излиза, и ще внасят допълнително празнично настроение. sweshti.jpg

13. Освен гирляндите използвайте за украса на стените и шалове от фина материя, можете да ги закачите на корда.

14. Пренесете коледното настроение и в банята – поставете малки кошнички и в тях малки зелени и червени сапунчета. Можете да нарисувате коледни звезди, камбанки и др. коледни символи на завесите в банята. Поставете кърпи с подобни мотиви.

15. Извадете старите снимки от рамките им и ги сменете със снимки от минали Коледи. Украсете рамките, като ги облепите с подходяща опаковъчна хартия.

Забавлявайте се и импровизирайте преди всичко. И не забравяйте, че цялата коледна украса трябва да е съобразена не само с цветовете, характерни за Коледата, но и с цветовете на вашия интериор.

Намерих го в нета,дано да ти помогне  smile


[img]http://prikachi.com/images/381/3030381s.jpg[/img]

Offline

#3 2009-11-04 15:25:29

madamata5
Member
Registered: 2008-09-26
Posts: 511

Re: Украси за Коледа и Нова Година

можеш да си изрежеж снежинки и да ги закачиш на тавана ,, правила съм го в класната ми стая става хубаво wink


Не ми хАресва да сТоиш и да ме гЛедаш в очиТе ,,
Да ми гоВориш за жИвота .. кАк праВят доБрите ...

Offline

#4 2009-11-04 15:32:16

strang3ra
Капризен простак
From: България
Registered: 2008-10-16
Posts: 1,053

Re: Украси за Коледа и Нова Година

Можеш да направиш различни форми на стената* от гирлянди,от корниза или плъзгача на пердето можеш да пуснеш гирлянд с топка за завършек.Има много идеи и много украси,само трябва да имаш въображение, а когато го направиш ти,без никой да ти казва,му се радваш най много! smile

Offline

#5 2009-11-04 18:52:52

Breath Of Passion
Bitchy mod
From: In his mind..
Registered: 2008-12-26
Posts: 12,623

Re: Украси за Коледа и Нова Година

Според мен такива звездички стават много симпатични и изглеждат сладко smile Не са трудни за правене,но са доста ефектни smile
o632689375924687500.jpg


Those who talk behind your back are behind you for a reason!


Джордже Балашевич

Offline

#6 2009-11-06 07:50:27

Tigarcheto
Member
Registered: 2009-01-24
Posts: 468

Re: Украси за Коледа и Нова Година

ем ли4но аз предпо4итам стъклени игра4ки за елхата sun

Offline

#7 2010-08-17 10:32:23

demito_didito
Member
From: Stockholm, Sweden
Registered: 2009-09-18
Posts: 2,246

Re: Украси за Коледа и Нова Година

ако живееш в къща можеш /и ако имаш висока стълба/ да украсиш покрива и прозорците отвън и от вътре.Ако имате камина също можеш да измислиш нещо готино.Най-вече трябва фантазията ти да работи...

Offline

Харесайте страницата ни във Facebook

Вижте най-харесваните снимки, статии и албуми директно чрез Facebook